ססאמואידיטיס - Sesamoiditis

במכון האורטופדי "עקב אכילס" תוכלו למצוא אביזרים אורטופדיים, מדרסים לפי מידות גבס ונעליים אורטופדיות שמונעים מחלות רבות בפות הרגליים ואף מקלים על תופעות כף רגל כגון "ססאמואידיטיס". התאמת האביזרים, המדרסים והנעליים תיעשה בליווי אישי ומקצועי של הטכנאי במכון.

מה זה ססאמואידיטיס?

אנטומיה

ססאמואידיטיס זה דלקת במערכת הססאמואיד. בגוף האדם ישנן שלוש עצמות ססאמואידיות: האחת היא הפטלה (הפיקה בברך) והשתיים הנותרות הן עצמות ססאמואידיות הנמצאות בקדמת הרגל באזור המפרק שמחבר בין המטטרסל לפלאנג הראשון. מחלת הססאמואידיטיס אופיינית לאתלטים צעירים אשר בדרך כלל גם לא משתמשים במדרסים. ססאמואידיטיס יוצר כאב באזור הכריות במיוחד באזור כרית הבוהן הראשונה. הכאב עלול להיות רצוף או להתלקח על ידי גירוי בזמן תנועת הבוהן. לעיתים הכאב מלווה בנפיחות (אדמה - edema).

קדמת כף הרגל מורכבת מחמש אצבעות שמחוברות לעצמות ארוכות הנקראות מטטרסל. כל בוהן מורכבת מכמה עצמות שנקראות פלאנגס - phalanges, והחיבור בין הפלאנגס למטטרסל נקרא metatarsophalangeal joints. אזור זה נושא חצי ממשקל הגוף בזמן הליכה ומאזן את הלחץ בכף הרגל. בבוהן hallux ברנטגן של משטח הרגל רואים את הססאמואידים ליד ראש המטטרסל הראשונה בצורת שתי נקודות אובליות. לשאר הבהונות אין עצמות ססמואיד.

הססמואיד שנמצא קרוב יותר לצד הפנימי של כף הרגל נקרא medial sesamoid bones, והססאמואיד הנמצא בציד החיצוני של כף הרגל נקרא lateral sesamoid bones. עצמות הססאמואיד משובצות בתוך גיד שנקרא flexor hallucis brevis tendon (אחד הגידים אשר עוזרים להורדת לחץ מהבוהן בזמן ההליכה). 

אזור הדלקת של הססמאיד

דגשים חשובים על ססאמואיד

לססאמואיד ישנם שני תפקידים עיקריים: באמצעות המבנה המיוחד וסדרת חיבורים עצמות אלו סופגות לחץ מאוד חזק בזמן הליכה בקדמת הרגל ומונעות תנועת יתר של הבוהן. אף על פי שהססאמואיד מפוצל על ידי רכס גרמי אשר מתפצל מתחת לראש המטטרסל הראשון, העצמות בכל זאת מחוברות אחת לשנייה על ידי רצועות ה-intersesamoid ligament.

בקדמת הרגל ישנן רצועות נוספות אליהן מתחבר הססאמואיד. הרקמות שמסביב לססאמואיד מגיבות בגירוי או דלקתיות. בעיה זו נפוצה אצל רקדנים וטניסאים. לדוגמה: tendons of the abductor and abductor hallucis muscles ,Ligament sesamo phalangeal metatarsosesamoid ligament. מערכת חיבורים זו מאפשרת לפזר את הלחץ בזמן ההליכה. על ידי מערכת קולקטיבית של גידים ורצועות זו מתאפשרת תנועה מכנית של מפרק הבוהן בזמן הליכה.

האנטומיה של השרירים ומיקומו של הססמואיד

ממה נגרם ססאמואידיטיס?

ססאמאידיטיס נגרם בדרך כלל מעומס מוגבר באזור מפרק המטטרסל - הפלאנג הראשון בקדמת הרגל.

איזה טיפול יעיל לססאמואידיטיס?

הטיפול הניתן לססאמואידטיס כולל:

√ מנוחה והפחתת פעילות גופנית

√ נעליים עם סוליית רוקר כגון: וולדלאופר דינמיק או סטראץ' ווקר

√ מדרסים מיוחדים שהותאמו אישית עם הגבהה בקשת האורכית

 כרית מטטרסל ונקודת שחרור ב-MT1 לפירוק העומס מהססאמואיד J-PADלמכון האורטופדי עקב אכילס סניפים בירושלים, תל אביב וראשון לציון. אתם מוזמנים לאבחון וייעוץ בחינם וללא התחייבות! 9418*

ססאמואידיטיס - Sesamoiditis
לייעוץ מיידי מהמומחים שלנו:
סובלים מבעיה אורטופדית? מחפשים מוצר מסוים? השאירו פרטים למענה מהיר:
המלצה חמה על רפאל וצוות עקב אכילס. באופן אישי רפאל עשה לי מדרס מותאם אישית עבור כאב שהיה לי בברך בזמן ריצה. מקצוענות, איכות, הקשבה ועבודה מהירה מאוד של רפאל. מאז אני ממליץ לכל מטופליי להגיע לרפאל ולהנות מיחס מקצועי ואדיב ומשירות מקצועי ללא פשרות! המלצה חמה חמה חמה
אורי פלוטקין
ליאת לוי
תודה לרפאל על השירות האדיב, והמקצועיות! שמחתי להגיע למקום עם מחירים נוחים ואנשים נפלאים!
ליאת לוי
אבי לוי
השירות שלכם שווה הכל. הייתי כרגע בסניף ירושלים ואני חייב לציין שאליחי הטכנאי שטיפל בי מקצועי ואמין. ממש מרוצה מכם! תודה!
אבי לוי
נופר שמעון
אני חיילת ועשיתי מדרסים במכון עקב אכילס בירושלים. שירות מקצועי אלופים!
נופר שמעון
אייל קולורני
אחד המקומות המקצועיים ביותר! מקצועיות, שירות ואדיבות ברמה גבוהה שלא נתקלתי בה בתחום הזה בעבר.
אייל קולורני
‏תמי משען רבני
הופנתי ע"י אורטופד להתקין מכשיר A F O למנוע צניחת כף רגל וקרסול פניתי למספר חניות המטפלים בבעיות אורטופדיות ולא נעינתי לצרכים ..בשיחת טלפון עם חנות בשם "עקב אכילס" דיברתי עם אליחי זאנה הסברתי לו את הבעיה ולהפתעתי דאג להזמין לי את המדרס המיוחד תוך מספר ימים התקשר אליחי הגעתי לחנות שנפתחה חדש בבנין שערי העיר רחוב יפו 216 ירושלים. אליחי היה במקום טיפל בנו בסבלנות והתאים לי את המכשיר לרגל בדייקנות וביקש שכל בעיה שתהיה יטופל ברצון ..תודה לאליחי על שירות הטוב והסבלנת .וממליצה מאוד. .אלי ותמי משען פיסגת זאב ירושלים
‏תמי משען רבני
רעם שפירא
עשיתי בסניף בראשל"צ והמדרסים מעולים. אני עושה הרבה ספורט והמדרסים נשארו איתי לתקופה ארוכה ללא בלאי. המחיר לא זול אבל גם לא יקר משמעותית מאלו שניסיתי קודם ואלו שאתם עשיתם לי היו הטובים ביותר, העמידים ביותר והנוחים ביותר. גם כשרציתי לעשות שוב אחרי כמה שנים חזרתי (וד.א המדרס נשאר תקין, פשוט רציתי עוד אחד ספייר לנעליים אחרות). ממליץ מאוד.
רעם שפירא
חי אלעזר
מקצוענים!!! לא כל יום מוצאים אנשים כמוכם, תודה רבה לכם צוות עקב אכילס❤
חי אלעזר
אבירם טרוזמן
שירות אמין ומקצועי, עזר לי מאד, פשוט אלופים!!!!
אבירם טרוזמן
יונתן גלוזמן
אני חייל קרבי ועשיתי מדרסים בעקב אכילס בירושלים. הרגשה הכי טובה שיש אני עם המדרסים כבר חצי שנה ואני מאוד מרוצה!
יונתן גלוזמן
קבל עדכונים על מבצעים באתר!