מדרסים לפלטפוס

פלטפוס (כף רגל שטוחה) הוא מצב בו הקשת האורכית בכף הרגל, שמחברת בין בסיסי הקשת הרוחבית לעקב, שוכבת ואינה מתפקדת. חשוב שתדעו כי למעלה מ-15% מהאוכלוסייה לוקה בפלטפוס, לאחר אבחון מקצועי נהוג להתאים את שיטת הטיפול היעילה ביותר למצבו של המטופל.

מה זה פלטפוס? 

פלטפוס (כף רגל שטוחה) הוא מצב בו הקשת האורכית בכף הרגל, שמחברת בין בסיסי הקשת הרוחבית לעקב, שוכבת ואינה מתפקדת. לרוב מטפלים בפלטפוס רק לאחר הופעת תסמינים כמו כאבים בכף הרגל, בברך, בירך, בגב או באגן ותסמינים כמו דלקת בגיד אכילס, שברי מאמץ, הלוקס ולגוס, דורבן וקרע של הטיביאליס האחורי.

אחת משיטות הטיפול היעילות ביותר היא להתאים מדרסים לפלטפוס, לעתים משלבים גם טיפול מניעתי. חשוב להדגיש כי השימוש במדרסים נועד להפחית את הסיכון לסבול מפתולוגיות שונות שנגרמות כתוצאה מפלטפוס, המדרסים לא נועדו לתקן את הבעיה ולשפר את מנח כף הרגל. לכן, חשוב לעבור אבחון מקצועי כדי להתאים תרגילים שונים למטופל, בעיקר לצעירים בגילאים נמוכים. התרגילים נועדו לשיפור המצב, להקלה מכאבים וכדי ליצור גירוי טבעי לבניית הקשת האורכית.


מדרסים אורטופדים לפי מידות גבס

 

 

אילו בעיות יכול למנוע מדרס לפלטפוס?

בין אם הבעיה היא אכן פלטפוס ובין אם היא קשת שקרסה עקב פציעה או מצב בריאותי אחר, שני המצבים האלה עלולים לגרום לבעיות נוספות, אותן ניתן למנוע בעזרת מדרסים מתאימים. אלו הן הבעיות שהמדרסים שלנו יכולים למנוע:

כפות רגליים עייפות – ככל שאתם עומדים יותר על הרגליים לאורך היום, כך הן נוטות להתעייף יותר עד שעות הערב, וזה נכון במיוחד אצל מי שסובל מרגל שטוחה.

כאבים בקשת ובשאר כף הרגל – הכאב עלול לצוץ לאורך כף הרגל כולה או באזורים ספציפיים, אולם בדרך כלל תרגישו אותו בצד הפנימי של הקרסול, בקצה החיצוני של כף הרגל, בעקב (יתכן עקב דורבן) או בקשת עצמה.

נפיחות – הנפיחות עלולה לצוץ בחלק הפנימי של הקרסול, מה שגורם לכך שלא יהיה לכם נוח לנעול נעליים.

מנח לא נכון של כף הרגל – בזמן ההליכה כף הרגל שלכם צריכה להיתמך כמו שצריך בעזרת הנעליים והמדרסים שבתוכם. ללא המדרסים, מנח לא נכון של כף הרגל עלול לגרום לכאבים בשוקיים, בברכיים, בירכיים, באגן ובגב התחתון.

תנועת יתר של כף הרגל – בעיות בזווית התנועה של כף הרגל, אשר גורמות לקרסול להתעקם או לכף הרגל להתגלגל קדימה בתוך הנעליים בזמן ההליכה.

 

מדרסים לפלטפוס
אתם מוזמנים ליצור קשר:
זקוקים לאביזר אורטופדי? גרביים אלסטיים? מעוניינים לקבוע תור לאבחון והתאמת מדרסים? השאירו פרטים למענה מהיר:

פתרון יעיל לילדים ולמבוגרים הסובלים מפלטפוס

במקרים בהם יש להתאים מדרסים לילדים יש לפנות למכון אורטופדי מקצועי ומתקדם. כמו כן גם למבוגרים שסובלים מהתופעה מומלץ להגיע למכון אורטופדי המתמחה בייצור והתאמת מדרסים ביומכניים קשיחים, פונקציונליים, מולטי פונקציונליים, מדרסי גרפיט ועוד. למדרסים תפקיד חשוב לספק את התמיכה הנחוצה לכף הרגל בגלל הקשת הקורסת.

כדאי לדעת כי פלטפוס קשיח או פלטפוס גמיש הוא לרוב פגם מולד, עם זאת הבעיה עשויה להתפתח לאורך השנים כתוצאה מעומס רב ומשחיקה גבוהה של רצועות כף הרגל. פלטפוס עשוי לגרום למגוון בעיות וכאבים, בין השאר לכאבים סביב הקשת המדיאלית בכף הרגל, לכאבים באזור הקרסול, לכאבי גב ממושכים, לכאבים באגן וברגליים, להתפתחות דלקות כמו דלקת גיד אכילס, דורבן ושברי מאמץ.

כאשר בונים מדרסים לפלטפוס יש לקחת מידות מדויקות של מנח כף הרגל, לבחון את היציבה ולהתאים את הפתרון הנכון והמושלם ביותר למאפייני המטופל ותסמיני הפלטפוס מהם הוא סובל. כך לדגמה, אם מטופל סובל מדלקת בדורבן יש לתכנן עבורו מדרסים לדורבן שמספקים מענה גם לבעיית הפלטפוס, כך ניתן להימנע מדלקות חוזרות ונשנות, לשפר משמעותית את איכות חייו ולהקל על סבלו.

 

פלטפוס

 

 

האם מדרסים לפלטפוס עוזרים לקריסת קשת?

מאחר שקריסת קשת היא בעיה שמתפתחת לאורך הזמן ולא משהו שנולדים איתו, יש דרכים נוספות לטפל בה פרט למדרסים:

· הרימו את כפות הרגליים מעלה למשך 20 דקות מדי יום

· השתמשו בשקית קירור כדי להפחית נפיחות ברגליים

· בצעו מתיחות ועיסויים לכפות הרגליים

חשוב לציין כי מדרסים מומלצים לפלטפוס שמותאמים אישית לכפות הרגליים שלכם יכולות לסייע לכם לא מעט, אולם לעיתים נדרשים גם פתרונות אחרים ונוספים, כמו למשל דיאטה לצורך ירידה במשקל או אפילו ניתוח. התייעצו עם רופא כדי לדעת מה הפתרון המומלץ עבורכם. 


 

טיפול בנזקי הפלטפוס ומניעת בעיות

השימוש במדרסים לסובלים מפלטפוס נחשב לפתרון יעיל ואיכותי, המדרסים חשובים לטיפול בנזקי הבעיה וכטיפול מניעתי כדי להפחית באופן דרסטי את הסיכוי להתפתחות בעיות עתידיות נוספות. לרוב, יש להתאים את המדרסים לאחר שהמטופל מתלונן על כאבים או בעיות המצביעות על כך שהוא סובל מפלטפוס, התסמינים משפיעים באופן ישיר על איכות חייו של המטופל, לכן יש להתאים עבורו את המדרסים בהתאמה אישית כדי למנוע החמרה של המצב הקיים וכדי למנוע בעיות עתידיות.

את המדרסים לסובלים מפלטפוס מתאימים לפי המבנה האנטומי הייחודי של כף רגלו של המטופל, אין להסתפק בפתרון גנרי או ברפידות, יש לעצב את המדרסים בהתאם לבעיה ולתסמינים. לדוגמה, מדרס למטופל הסובל מדורבן מעוצב באופן שונה ממדרס המותאם למטופל הסובל מדלקת בגיד אכילס.

 

האם קיים טיפול בפלטפוס פרט לשימוש במדרסים?

המדרסים בהחלט מסייעים להפחית כאבים והיתכנות של סיבוכים שנובעים מכף רגל שטוחה, אולם יש דברים נוספים שתוכלו לעשות פרט לשימוש במדרסים. תרגילי מתיחה יכולים לעזור לאנשים שסובלים מגיד אכילס קצר, פיזיותרפיה תסייע לאצנים שכפות רגליהם סובלות משימוש יתר, וכמובן שגם נעליים תומכות יחד עם מדרסים מותאמים אישית יכולות לסייע. טיפול בפלטפוס בניתוח לא נעשה סתם כך, אולם יתכן שהרופא ימליץ על כך אם ישנן בעיות נוספות שמקושרות לכף הרגל השטוחה, כמו למשל קרע בגיד.

פרט לכך עליכם לוודא שכפות הרגליים שלכם נחות כמה שיותר, לכן מומלץ שתעדיפו פעילויות גופניות שאינן ריצה, כמו שחייה, הליכה או רכיבה על אופניים. גם דיאטה יכולה לעזור אם אתם כבדי משקל, כך שמומלץ לשקול גם את הפתרון הזה לצד פתרונות אחרים כמו המדרסים.


אצלנו משלמים על מדרסים לפלטפוס מחיר זול

תשמחו לדעת שהעלות שתשלמו על מדרסים – אפילו כאלה שמותאמים אישית לכף הרגל שלכם – הוא אינו יקר כלל, כל עוד אתם מבוטחים בקופת חולים מכבי או כללית. תוכלו לקבל הטבה משמעותית על רכישת המדרסים או החזר כספי, בהתאם לסוג הביטוח שלכם, ולעיתים אין כל צורך בהפניה מרופא לצורך קבלת ההטבות. מומלץ שתבררו מול קופת החולים שבה אתם מבוטחים מה מגיע לכם בדיוק, או שתוכלו ליצור איתנו קשר כדי לבדוק כמה יעלה לכם לרכוש מדרסים בהנחה. 


יש לכם פלטפוס קשיח או גמיש ואתם מעוניינים לקבל ייעוץ בנוגע למדרסים בהתאמה אישית? גשו לאחד הסניפים שלנו ברחבי הארץ או חייגו 9418* כבר עכשיו ונשמח לענות על השאלות שלכם.  

המלצה חמה על רפאל וצוות עקב אכילס. באופן אישי רפאל עשה לי מדרס מותאם אישית עבור כאב שהיה לי בברך בזמן ריצה. מקצוענות, איכות, הקשבה ועבודה מהירה מאוד של רפאל. מאז אני ממליץ לכל מטופליי להגיע לרפאל ולהנות מיחס מקצועי ואדיב ומשירות מקצועי ללא פשרות! המלצה חמה חמה חמה
אורי פלוטקין
ליאת לוי
תודה לרפאל על השירות האדיב, והמקצועיות! שמחתי להגיע למקום עם מחירים נוחים ואנשים נפלאים!
ליאת לוי
אבי לוי
השירות שלכם שווה הכל. הייתי כרגע בסניף ירושלים ואני חייב לציין שאליחי הטכנאי שטיפל בי מקצועי ואמין. ממש מרוצה מכם! תודה!
אבי לוי
נופר שמעון
אני חיילת ועשיתי מדרסים במכון עקב אכילס בירושלים. שירות מקצועי אלופים!
נופר שמעון
אייל קולורני
אחד המקומות המקצועיים ביותר! מקצועיות, שירות ואדיבות ברמה גבוהה שלא נתקלתי בה בתחום הזה בעבר.
אייל קולורני
‏תמי משען רבני
הופנתי ע"י אורטופד להתקין מכשיר A F O למנוע צניחת כף רגל וקרסול פניתי למספר חניות המטפלים בבעיות אורטופדיות ולא נעינתי לצרכים ..בשיחת טלפון עם חנות בשם "עקב אכילס" דיברתי עם אליחי זאנה הסברתי לו את הבעיה ולהפתעתי דאג להזמין לי את המדרס המיוחד תוך מספר ימים התקשר אליחי הגעתי לחנות שנפתחה חדש בבנין שערי העיר רחוב יפו 216 ירושלים. אליחי היה במקום טיפל בנו בסבלנות והתאים לי את המכשיר לרגל בדייקנות וביקש שכל בעיה שתהיה יטופל ברצון ..תודה לאליחי על שירות הטוב והסבלנת .וממליצה מאוד. .אלי ותמי משען פיסגת זאב ירושלים
‏תמי משען רבני
רעם שפירא
עשיתי בסניף בראשל"צ והמדרסים מעולים. אני עושה הרבה ספורט והמדרסים נשארו איתי לתקופה ארוכה ללא בלאי. המחיר לא זול אבל גם לא יקר משמעותית מאלו שניסיתי קודם ואלו שאתם עשיתם לי היו הטובים ביותר, העמידים ביותר והנוחים ביותר. גם כשרציתי לעשות שוב אחרי כמה שנים חזרתי (וד.א המדרס נשאר תקין, פשוט רציתי עוד אחד ספייר לנעליים אחרות). ממליץ מאוד.
רעם שפירא
חי אלעזר
מקצוענים!!! לא כל יום מוצאים אנשים כמוכם, תודה רבה לכם צוות עקב אכילס❤
חי אלעזר
אבירם טרוזמן
שירות אמין ומקצועי, עזר לי מאד, פשוט אלופים!!!!
אבירם טרוזמן
יונתן גלוזמן
אני חייל קרבי ועשיתי מדרסים בעקב אכילס בירושלים. הרגשה הכי טובה שיש אני עם המדרסים כבר חצי שנה ואני מאוד מרוצה!
יונתן גלוזמן
רוצה לקבל פרטים על מוצר זה