מדרסים לדורבן

אם אתם חווים כאבים חדים בעקב עם הדריכה הראשונה שלכם מהמיטה בכל בוקר וכאבים זהים לאחר מנוחה או בעת הליכה לאורך כל היום, אתם כנראה סובלים מדלקת בגיד הפסיה הפלנטרית. מדריך זה יעזור לכם להבין את ההגדרה, את הסימפטומים ואת הגורמים למצב זה, ויגלה לכם מה הן אפשרויות הטיפול המומלצות ביותר להקלה מהירה מכאב.

מה זה דורבן בעקב או פלנטר פאסיטיס?

המכללה האמריקאית לרפואה וספורט מעריכה כי מבוגר ממוצע צועד בין 5,000 ל-10,000 צעדים ביום. הפעילות הזאת מוטלת על העצמות, השרירים והרצועות של כף הרגל. בכפות הרגלים שלנו ישנם רצועות, שרירים וגידים אשר נועדו לתמוך, לבלום ולאזן אותנו בזמן עמידה, הליכה וריצה.

רצועת הפלנטר פסיה (מוכר גם בשם פלנטר אפונרוזיס) ממוקמת לאורך כף הרגל בחלק התחתון, והרצועה מתחילה באזור העקב התחתון (הקלקנאוס), מתפתלת ומתפצלת לאזור הקשת כמניפה ומגיעה עד הבהונות. רצועה זו מורכבת מהמון סיבי פיברוטים מאוגדים (ומכאן המילה פסיה = מאוגד), והם יוצרים רצועות חזקות שמסוגלות לשאת משקל רב בזמן מאמץ.

במקרה של פלנטר פאסיטיס (טיס=דלקת) נוצרים קרעים מיקרוסקופיים בסיבים של רצועה זו, עקב מאמץ מוגבר של הרצועה, עלייה קיצונית במשקל, מנח כף רגל או קרסול שאינו תקין. קרעים זעירים אלו יוצרים מערכת תגובה דלקתית (הדלקה) של האזור, רפיון קל של הרצועה וחום מקומי ופנימי באזור הקרעים. בנוסף, נוצרת הסתיידות עצם שנראית בצילום רנטגן כקוץ בחלקו התחתון של העקב, והיא יוצרת לחץ על רקמת השומן בעקב וגם על עצם הקלקנאוס המדיאלית. זו הסיבה שאת הכאב מרגישים גם בחלקו הפנימי של העקב.

דלקת חיתולית הכפית - פלנטר פסיטיס

מדרסים לדורבן
אתם מוזמנים ליצור קשר:
זקוקים לאביזר אורטופדי? גרביים אלסטיים? מעוניינים לקבוע תור לאבחון והתאמת מדרסים? השאירו פרטים למענה מהיר:

הסימפטומים של Plantar Fasciitis

 • כאב חד בעקב בדריכה הראשונה ממנוחה ממושכת לעמידה, בעיקר בדריכה הראשונה בבוקר מהמיטה. כאב מתרכז בעיקר בחלק המרכזי עם הקרנה לחלק הפנימי של העקב (לפעמים מופיע כאב בשני העקבים, בילטרלי).
 • כאב מתמשך לאחר מאמץ.
 • אדמומיות, נפיחות וחום בעקב.
 • קושי רב בדריכה על העקב והליכה על אזור הכריות (צליעה).

גורמי סיכון להתפתחות דורבן בעקב

Plantar Fasciitis הוא גורם מספר אחת לכאבים בעקבים. דלקת בעקב משפיעה על ילדים ומבוגרים כאחד, רק שאצל ילדים בגיל ההתפתחות הסבירות ל-Plantar Fasciitis נמוכה יותר וברוב המקרים מדובר בכאבי גדילה או Sever's Disease – מחלת סוורס.

בדרך כלל Plantar Fasciitis נובע משילוב של הגורמים הבאים:

 • פרונציה – סטייה של הקרסול כלפי חלקו הפנימי של הגוף (שיוצר מתח רב על הרצועה).

 • פס קווס – קשת גבוהה, במצב זה כל העומס נופל על העקב ועל כריות כף הרגל, ובמקרה של קשת גבוהה נוצרת מתיחה של הרצועה.

 • נוקשות של גיד האכילס המתחבר בחלקו האחורי של עצם העקב.

 • שימוש יתר בכפות הרגליים ללא תקופות מנוחה נאותות.

 • השמנה

 • תנאי עבודה קשים שכוללים שעות ארוכות בעמידה או הרמת חפצים כבדים.

 • נעליים שחוקות או לא מתאימות.

 • תהליך הזדקנות טבעי, אשר יכול לגרום לאובדן גמישות של רקמות רכות.

 

Plantar Fasciitis - כאבים בעקב

טיפולים מומלצים עבור דורבן בכף הרגל

סביר להניח כי הרופא המטפל ימליץ לכם על נטילת כדורים אנטי דלקתיים, אך ישנה גם דרך טבעית ולא פולשנית לטפל בבעיית הדורבן. טיפול בדורבן כולל 4 שלבים פשוטים, ומומלץ לעקוב אחריהם על מנת לחוות הקלה בכאב ואפילו להיפטר מדורבן לחלוטין:

 1. מדרסים אורטופדיים לפי מידות גבס – אחת הסיבות להופעת דורבן היא מנח רגל לא תקין שגורם להעברת עומסים לקויה בזמן עמידה, הליכה או ריצה. על כן, כדי להוריד עומס מהרצועה המודלקת יש צורך להפחית את הלחץ מהרצועה (כדורים אנטי דלקתיים לא מסוגלים לעשות זאת). מדרסים יוצרים תמיכה לקשת, מותחים את הרצועה בחזרה למקומה ומונעים כיווץ יתר של הפסיה. במקרים מסוימים אנו ניצור נקודת שחרור באזור העקב או הטיה של העקב לצד החיצוני על מנת לשחרר עומס מהצד הפנימי. 

 2. קירור – יש צורך לקרר את האזור עם דלקת, אך שימו לב כי אין להניח קרח ישירות על העור, משום שזה עלול לגרום לכוויות קור.
  יש לשים קוביות קרח על מגבת, לעטוף אותן ורק אז להניח באזור הכואב בעקב.

 3. סד לילה לפלנטר פאסיטיס – בזמן השינה כף הרגל נמצאת במנח פלנטר פלקשיין, כשהבהונות מרוחקות (פוינט). במצב זה הרצועה מתכווצת, עם הדריכה הראשונה בבוקר מהמיטה לעמידה נוצרת מתיחה של הרצועה, וזה מעקבת את ההחלמה. תפקידו של הסד הוא לשמור על כף הרגל בזווית של 90 מעלות בזמן השינה ולמנוע מהרצועה להתכווץ.

 4. פיזיותרפיה - מומלץ לקבל טיפול פיזיותרפי אצל פיזיותרפיסט מומחה ולחזור על התרגילים גם בבית.

 

מדרסים לדורבן בכף הרגל לכל סוגי הנעליים

מאחר שהבעיה היא בכף הרגל ובעת דריכה, עליכם לוודא שאתם משתמשים בנעליים נוחות שמפחיתות את הלחץ שמופעל על העקב. כשאתם בוחרים נעליים עליכם לשים לב שאזור העקב מקבל תמיכה יציבה בעזרת "גב" קשיח לנעל, מה שימנע מכף הרגל לנוע קדימה ואחורה בזמן ההליכה. בנוסף, ודאו שהנעליים גמישות במידת מה, אך לא יותר מדי, וכן שאזור העקב של הנעל טיפה מוגבה, על מנת שהלחץ לא יופעל על העקב.

ובכל זאת, גם אם תרכשו את הנעליים המושלמות אתם עלולים לחוות כאבים. אז איך מטפלים בדורבן בעקב הרגל כמו שצריך? בעזרת מדרסים בהתאמה אישית. המדרסים האלה מיוצרים לפי מידת וצורת כף הרגל שלכם ומספקות את התמיכה הנדרשת לעקב, וניתן להשתמש בהם בכל סוג של נעל, ללא שום יוצא מן הכלל.

מדרסים לדורבן העקב - דלקת חיתולית הכפית


טיפול בדורבן בעקב בעזרת מתיחות

בבקרים שבהם אתם מתעוררים וסובלים מאוד מכאב הדורבן, תוכלו לעשות קצת מתיחות לכף הרגל שיסייעו לכם להקל על הכאב. מומלץ למעשה לבצע את המתיחות האלה 3 פעמים ביום כדי לראות מהן תוצאות טובות, ואף להשתמש בסד תומך לרגל במהלך הלילה, שיסייע לשמור על המתיחה. לפניכם 2 תרגילי מתיחות טיפול בדורבן בעקב:

תרגיל 1: מתיחת כף רגל

· שבו עם רגל אחת על השנייה – ברך על ברך.

· תפסו את בהונות הרגל העליונה ומשכו אותן לכיוונכם.

· החזיקו את המתיחה הזו למשך 30 שניות, ולאחר מכן שחררו את כף הרגל.

· חזרו על המתיחה 5 פעמים, ואם צריך בצעו אותה גם ברגל השנייה.

תרגיל 2: מתיחת שוק

· עמדו מול קיר במרחק הזרוע שלכם ממנו.

· הניחו כף רגל אחת מול השנייה במרווח קל, שימו את כפות הידיים על הקיר בגובה הכתפיים והישענו קדימה על ידי כיפוף הברכיים ודחיפת האגן קדימה.

· הישארו בתנוחה זו למשך 10 שניות וחזרו ליישר את הרגליים.

· חזרו על המתיחה הזו 10 פעמים, ואם צריך בצעו אותה גם ברגל השנייה.


מתי נדרש ניתוח לצורך טיפול בדורבן ברגל

רופאים בדרך כלל ממליצים על ניתוח רק אם שום דבר אחר לא עוזר – לא מדרסים, לא מתיחות וגם לא פתרונות מתקדמים יותר, כמו הזרקות קורטיקו-סטרואידים או טיפול בדורבן בכף הרגל בטכנולוגייתCryoultrasound. יש מגוון של פרוצדורות ניתוחיות שיכולות לעזור, כשהגישה הנפוצה ביותר היא לנתק את רקמת הדורבן מעצם העקב ולהסיר אותה. אחת הסכנות בניתוח שכזה הוא נזק לעצבים, ויתכן גם שהדורבן פשוט יחזור מעצמו לאחר הניתוח. ההחלמה לוקחת גם לא מעט זמן, ויארכו מספר שבועות עד שניתן יהיה ללכת רגיל ומבלי להרגיש כאבים בעקב.


לא חסר על מדרסים לדורבן המלצות ממטופלים

כפי שאתם בוודאי מבינים, ניתוח זו לא האפשרות המומלצת ברוב המקרים, ולמעשה הוא גם לא כל כך נדרש. אנשים רבים מתמודדים עם דורבן למשך כל חייהם, והם זוכים בהקלה עצומה בזכות אביזרים אורתופדיים שמסייעים להם להפחית את הכאב ולשכוח ממנו. מומלץ מאוד לנסות את המדרסים שלנו לפני שתחליטו לשקול ניתוח, וכן לבצע מתיחות לכף הרגל ולשוק באופן קבוע, או לכל הפחות לישון עם סד שמסייע לשמור על כף הרגל מתוחה באופן שעוזר למנוע את הכאבים.

 

אצלנו תשלמו על מדרסים לדורבן מחירים זולים

חוששים שהמחיר הוא יקר? אל תדאגו, כי יש לנו הסדר עם קופת חולים כללית, מאוחדת ומכבי, ותוכלו לקבל החזרים כספיים או לשלם רק השתתפות עצמית על המדרסים שתרכשו. זאת כמובן כנגד הצגת מרשם מרופא אורטופד. אופן ההחזר הכספי משתנה מקופה לקופה, ותוכלו להתקשר אלינו כדי לברר מה מגיע לכם ואיך לקבל את ההטבה. 


למכון האורטופדי עקב אכילס סניפים בירושלים, תל אביב וראשון לציון. אתם מוזמנים לאבחון וייעוץ בחינם וללא התחייבות! 9418
המלצה חמה על רפאל וצוות עקב אכילס. באופן אישי רפאל עשה לי מדרס מותאם אישית עבור כאב שהיה לי בברך בזמן ריצה. מקצוענות, איכות, הקשבה ועבודה מהירה מאוד של רפאל. מאז אני ממליץ לכל מטופליי להגיע לרפאל ולהנות מיחס מקצועי ואדיב ומשירות מקצועי ללא פשרות! המלצה חמה חמה חמה
אורי פלוטקין
ליאת לוי
תודה לרפאל על השירות האדיב, והמקצועיות! שמחתי להגיע למקום עם מחירים נוחים ואנשים נפלאים!
ליאת לוי
אבי לוי
השירות שלכם שווה הכל. הייתי כרגע בסניף ירושלים ואני חייב לציין שאליחי הטכנאי שטיפל בי מקצועי ואמין. ממש מרוצה מכם! תודה!
אבי לוי
נופר שמעון
אני חיילת ועשיתי מדרסים במכון עקב אכילס בירושלים. שירות מקצועי אלופים!
נופר שמעון
אייל קולורני
אחד המקומות המקצועיים ביותר! מקצועיות, שירות ואדיבות ברמה גבוהה שלא נתקלתי בה בתחום הזה בעבר.
אייל קולורני
‏תמי משען רבני
הופנתי ע"י אורטופד להתקין מכשיר A F O למנוע צניחת כף רגל וקרסול פניתי למספר חניות המטפלים בבעיות אורטופדיות ולא נעינתי לצרכים ..בשיחת טלפון עם חנות בשם "עקב אכילס" דיברתי עם אליחי זאנה הסברתי לו את הבעיה ולהפתעתי דאג להזמין לי את המדרס המיוחד תוך מספר ימים התקשר אליחי הגעתי לחנות שנפתחה חדש בבנין שערי העיר רחוב יפו 216 ירושלים. אליחי היה במקום טיפל בנו בסבלנות והתאים לי את המכשיר לרגל בדייקנות וביקש שכל בעיה שתהיה יטופל ברצון ..תודה לאליחי על שירות הטוב והסבלנת .וממליצה מאוד. .אלי ותמי משען פיסגת זאב ירושלים
‏תמי משען רבני
רעם שפירא
עשיתי בסניף בראשל"צ והמדרסים מעולים. אני עושה הרבה ספורט והמדרסים נשארו איתי לתקופה ארוכה ללא בלאי. המחיר לא זול אבל גם לא יקר משמעותית מאלו שניסיתי קודם ואלו שאתם עשיתם לי היו הטובים ביותר, העמידים ביותר והנוחים ביותר. גם כשרציתי לעשות שוב אחרי כמה שנים חזרתי (וד.א המדרס נשאר תקין, פשוט רציתי עוד אחד ספייר לנעליים אחרות). ממליץ מאוד.
רעם שפירא
חי אלעזר
מקצוענים!!! לא כל יום מוצאים אנשים כמוכם, תודה רבה לכם צוות עקב אכילס❤
חי אלעזר
אבירם טרוזמן
שירות אמין ומקצועי, עזר לי מאד, פשוט אלופים!!!!
אבירם טרוזמן
יונתן גלוזמן
אני חייל קרבי ועשיתי מדרסים בעקב אכילס בירושלים. הרגשה הכי טובה שיש אני עם המדרסים כבר חצי שנה ואני מאוד מרוצה!
יונתן גלוזמן
רוצה לקבל פרטים על מוצר זה