כאבים בכרית כף הרגל - מטטרסלגיה

מדרסים למטטרסלגיה הם פתרון מושלם עבור האנשים שסובלים ממטטרסלגיה, כאשר על המדרסים להיות מותאמים אישית. מדרס מדויק ונכון יכול לטפל בפתלוגיות רבות, וגם בתופעה זו שמקשה על ניהול סדר יום תקין בעקבות כאבים עזים.

מטטרסלגיה – על מה בדיוק מדובר?

גם אתם שואלים את עצמכם מהי מטטרסלגיה? מטטרסלגיה מתייחסת לכאבים באזור כפות הרגליים, והאנשים שסובלים מכאבים שכאלה מדווחים על פגיעה משמעותית באיכות החיים, כאשר רבים מביעים רצון רב למצוא פתרון איכותי שימנע את הכאבים. אנו במכון האורטופדי "עקב אכילס" לא רק מציגים בפניכם מהי מטטרסלגיה בכף הרגל, אלא גם שמחים להעניק לכם טיפול למטטרסלגיה בעזרת מדרסים איכותיים המותאמים אליכם. במרבית המקרים, אותם כאבים באזור כף הרגל מופיעים בחלק הקדמי של כף הרגל, כאשר מדובר על כאבים חריפים וחדים מאוד. אז מה זה מטטרסלגיה ואיך מתמודדים איתה?

מטטרזלגיה

איך מזהים מטטרסלגיה טראומטית?

מטטרסלגיה וכאבים בכרית כף הרגל מופיעים תחילה בדמות של כאבים בכף הרגל המאופיינים בכאבים קלים באזור קדמת כף הרגל. מאחר ומדובר בכאבים קלים בשלב הראשוני, ישנם אנשים רבים שפשוט מתעלמים מהכאבים וממשיכים בשגרת חייהם. הכאבים שתחילה היו קלים, מתפתחים במהרה לכאבים חריפים מאוד שלא נותנים מנוח ורגע של שלווה לאלו שסובלים מהם. כמו עוד הרבה בעיות אחרות, גם מטטרסלגיה אינה נוטה להיעלם מעצמה, אלא ההפך הוא הנכון, הכאבים מתחזקים. ככל שמזניחים את כף הרגל שכואבת, הכאב מתעצם ומתחיל להופיע גם בעמידה, גם בריצה וגם בהליכה. הכאב מגיע בשלבים הסופיים של הדריכה, כך שניתן לזהות את המטטרסלגיה על פי סממן זה. מטטרסלגיה מתרחשת במרבית המקרים כאשר מדובר בתופעת קשת גבוהה בבסיס כף הרגל - המצב שבו מבנה כף הרגל מתעווה בעקבות נעילת נעלי עקב ולעיתים גם כתוצאה מפעילות ספורטיבית שאינה מבוקרת.

כאבים בכרית כף הרגל - מטטרסלגיה
לייעוץ מיידי מהמומחים שלנו:
סובלים מבעיה אורטופדית? מחפשים מוצר מסוים? השאירו פרטים למענה מהיר:

גם אתם סובלים מ-Metatarsalgia?

עוד הרבה לפני שרבים ממהרים לרכוש מדרסים רפואיים למטטרסלגיה על מנת להיפטר מהכאבים, ישנם אלו שמעוניינים להבין איך דווקא הם סובלים פתאום מהתופעה המטרידה. חשוב להבין כי מטטרסלגיה אינה מחלה או תופעה רפואית בפני עצמה, אך כן יש לה מאפיינים מסוימים ועל פי מאפיינים אלו יודעים לזהות אותה. על כן, יש לטפל בבעיה זו בצורה ראויה ומדוייקת. יחד עם זאת, מניפת סימפטומי הכאב היא רחבה, כך שישנם אלו המדווחים על כאב שורף וחד באזור קדמת כף הרגל, אך גם ישנם אנשים שמדווחים על כאב שטחי יותר. שני המקרים יכולים להעיד על מטטרסלגיה – מצב שכזה מקשה על האבחון. 

אז איך בכל זאת מאבחנים את התופעה? על פי מאפיינים נוספים שאותם בוחנים. פרמטרים שכאלו יכולים להיות הגבלה בטווח התנועה, תבנית הליכה לקויה, מבנה כף רגל שנחשב ללקוי ולעיתים גם הגיל הוא הגורם שאותו לוקחים בחשבון. פרמטרים נוספים שנשקלים הם פעילות גופנית קיצונית ולא מבוקרת והתנוונות של שומנים בגוף – בעיקר בעת שמדובר על בני הגיל השלישי.

כאבים בכרית כף הרגל

האם יש כמה סוגים של מטטרסלגיה?

ישנם שלושה סוגים שונים של מטטרסלגיה וחשוב שאתם תכירו את השניים השכיחים ביותר:

1. מטטרסלגיה ראשונית שמקורה בבעיה אנטומית שבאה לידי ביטוי בחלוקה של עומסים בצורה שאינה הרמונית ואחידה על קדמת כף הרגל.

2. מטטרסלגיה משנית שהמקור שלה הוא שברים או ראומטואיד ארטריטיס. לרוב, ניתן להבחין כי אלו הסובלים ממטטרסלגיה סובלים משני הסוגים השונים בו זמנית.

מדרסים אורטופדיים למטטרסלגיה – פתרון מושלם עבורכם!

אתם כבר יודעים כי ככל שמזניחים את הטיפול בבעיה היא נוטה להתעצם. על כן, חשוב שגם אתם תיגשו לאבחון כמה שיותר מהר על מנת שיהיה ניתן לטפל במטטרסלגיה כנדרש. מדרסים למטטרסלגיה משמשים כפתרון אידיאלי עבור אלו הסובלים ממטטרסלגיה כאשר על המדרסים להיות מותאמים אישית. מדרס מדויק ונכון יכול לטפל בפתלוגיות רבות, וגם בתופעה זו שמקשה על ניהול סדר יום תקין בעקבות כאבים עזים.

איך נגרמת Metatarsalgia?

הרגל מורכבת מעצמות ומפרקים אשר מחוברים אחד לשני בצורה מושלמת על ידי רקמות חיבור (רצועות), גידים ושרירים. כאשר אזור המטטרסל (כריות כף הרגל) אינו במצב נורמאלי, מורגש בזמן ההליכה כאב שדומה לשריפה או כאב חד בכל פעם שמעבירים את משקל הגוף על המטטרסל. עם הזמן העור שמתחת למפרק המטטרסל שמתחבר למפרק האצבעות (פאלנג), מתקשה ונוצרות יבלות calluses.

מטטרזלגיה

הסיבות הנפוצות ביותר לכאב בכריות כף הרגל

Dropped Metatarsal

צניחת מפרקי המטטרסל (מוכרים גם בשם plantarflexed metatarsal head או displaced metatarsal head) - בכל רגל יש 5 עצמות מטטרסל, וכל עצם מתחברת לכל אצבע מחמש האצבעות של כף הרגל ע"י רצועות. מבנה המטטרסל הוא מבנה בצורת קשת שנקרא גם בשם "קשת הרוחבית" (transverse arch). בזמן הליכה כאשר אנו דורכים על הקשת הזו (הכריות), נוצרת השטחה של הקשת כתוצאה ממשקל הגוף. מצב זה מאפשר לכריות ליצור בלימת זעזועים. 

אם אחד או יותר ממפרקי ראשי המטטרסל יצנח כלפי מטה, יווצר עליו עומס רב בזמן ההליכה. עקב צניחת המפרק כלפי מטה נוצר לחץ גם על השכבה השומנית (אחד מתפקידי השומן ברגל הוא ליצור רכות ובלימת זעזועים בזמן הליכה, ריצה או קפיצה) והשכבה "זזה" לצדדים, עד כדי כך שאפשר להרגיש את ראשי המפרקים במגע יד ועם הזמן עלולה להיווצר תחת איזור זה יבלת קאלוס (עור קשה).

Flexiblefoot

בצורה זו של Metatarsalgia רקמות החיבור, הגידים והשרירים יהיו רופפים מידי כדי להחזיק את מבנה הקשת הרוחבית או, במילים אחרות, את העצמות והמפרקים בצורתם האופטימלית.

נעילת נעליים בעלות עקב גבוה

בזמן נעילת נעלי עקב (מעל 4 ס"מ) משקל הגוף נופל על החלק הקדמי של כף הרגל (הכריות) וזה גורם לצניחה של המפרקים.

פציעה

במידה והפציעה (שבר) לא טופלה כראוי, עלולה העצם להתאחות בצורה לא תקינה, וזה יגרום בסופו של דבר לצניחה של ראש המטטרסל של אותה העצם שנפצעה.

טיפול יעיל במטטרזלגיה

יש להשתמש במדרסים מותאמים עם כרית מטטרסל להרמת ראשי המטטרסל. תפקידה של כרית המטטרסל (MTP) היא לבנות את הקשת הרוחבית כך שהרגל תמשיך לתפקד בצורתה הטבעית. בנוסף, יש להימנע מנעילת נעלי עקב (מקסימום 4 ס"מ) ונעליים בעלות רפידה רכה. לנעלי ערב מומלץ לשים כרית סיליקון להגנה ולריכוך אזור המטטרסל. למרבית מן התופעות הללו ניתן לסייע באופן משמעותי על ידי מדרסים מותאמים ונכונים שבנויים אישית לפי הבעיה האורטופדית המדויקת אותם מכין טכנאי אורטופדיה בעל נסיון רב בהכנת מדרסים מסוגים שונים.

המלצה חמה על רפאל וצוות עקב אכילס. באופן אישי רפאל עשה לי מדרס מותאם אישית עבור כאב שהיה לי בברך בזמן ריצה. מקצוענות, איכות, הקשבה ועבודה מהירה מאוד של רפאל. מאז אני ממליץ לכל מטופליי להגיע לרפאל ולהנות מיחס מקצועי ואדיב ומשירות מקצועי ללא פשרות! המלצה חמה חמה חמה
אורי פלוטקין
ליאת לוי
תודה לרפאל על השירות האדיב, והמקצועיות! שמחתי להגיע למקום עם מחירים נוחים ואנשים נפלאים!
ליאת לוי
אבי לוי
השירות שלכם שווה הכל. הייתי כרגע בסניף ירושלים ואני חייב לציין שאליחי הטכנאי שטיפל בי מקצועי ואמין. ממש מרוצה מכם! תודה!
אבי לוי
נופר שמעון
אני חיילת ועשיתי מדרסים במכון עקב אכילס בירושלים. שירות מקצועי אלופים!
נופר שמעון
אייל קולורני
אחד המקומות המקצועיים ביותר! מקצועיות, שירות ואדיבות ברמה גבוהה שלא נתקלתי בה בתחום הזה בעבר.
אייל קולורני
‏תמי משען רבני
הופנתי ע"י אורטופד להתקין מכשיר A F O למנוע צניחת כף רגל וקרסול פניתי למספר חניות המטפלים בבעיות אורטופדיות ולא נעינתי לצרכים ..בשיחת טלפון עם חנות בשם "עקב אכילס" דיברתי עם אליחי זאנה הסברתי לו את הבעיה ולהפתעתי דאג להזמין לי את המדרס המיוחד תוך מספר ימים התקשר אליחי הגעתי לחנות שנפתחה חדש בבנין שערי העיר רחוב יפו 216 ירושלים. אליחי היה במקום טיפל בנו בסבלנות והתאים לי את המכשיר לרגל בדייקנות וביקש שכל בעיה שתהיה יטופל ברצון ..תודה לאליחי על שירות הטוב והסבלנת .וממליצה מאוד. .אלי ותמי משען פיסגת זאב ירושלים
‏תמי משען רבני
רעם שפירא
עשיתי בסניף בראשל"צ והמדרסים מעולים. אני עושה הרבה ספורט והמדרסים נשארו איתי לתקופה ארוכה ללא בלאי. המחיר לא זול אבל גם לא יקר משמעותית מאלו שניסיתי קודם ואלו שאתם עשיתם לי היו הטובים ביותר, העמידים ביותר והנוחים ביותר. גם כשרציתי לעשות שוב אחרי כמה שנים חזרתי (וד.א המדרס נשאר תקין, פשוט רציתי עוד אחד ספייר לנעליים אחרות). ממליץ מאוד.
רעם שפירא
חי אלעזר
מקצוענים!!! לא כל יום מוצאים אנשים כמוכם, תודה רבה לכם צוות עקב אכילס❤
חי אלעזר
אבירם טרוזמן
שירות אמין ומקצועי, עזר לי מאד, פשוט אלופים!!!!
אבירם טרוזמן
יונתן גלוזמן
אני חייל קרבי ועשיתי מדרסים בעקב אכילס בירושלים. הרגשה הכי טובה שיש אני עם המדרסים כבר חצי שנה ואני מאוד מרוצה!
יונתן גלוזמן
קבל עדכונים על מבצעים באתר!