כאבים בכרית כף הרגל - מטטרסלגיה

מדרסים למטטרסלגיה הם פתרון מושלם עבור האנשים שסובלים ממטטרסלגיה, כאשר על המדרסים להיות מותאמים אישית. מדרס מדויק ונכון יכול לטפל בפתלוגיות רבות, וגם בתופעה זו שמקשה על ניהול סדר יום תקין בעקבות כאבים עזים.

מטטרסלגיה – על מה בדיוק מדובר?

גם אתם שואלים את עצמכם מהי מטטרסלגיה? מטטרסלגיה מתייחסת לכאבים באזור כפות הרגליים, והאנשים שסובלים מכאבים שכאלה מדווחים על פגיעה משמעותית באיכות החיים, כאשר רבים מביעים רצון רב למצוא פתרון איכותי שימנע את הכאבים. אנו במכון האורטופדי "עקב אכילס" לא רק מציגים בפניכם מהי מטטרסלגיה בכף הרגל, אלא גם שמחים להעניק לכם טיפול למטטרסלגיה בעזרת מדרסים איכותיים המותאמים אליכם. במרבית המקרים, אותם כאבים באזור כף הרגל מופיעים בחלק הקדמי של כף הרגל, כאשר מדובר על כאבים חריפים וחדים מאוד. אז מה זה מטטרסלגיה ואיך מתמודדים איתה?

מטטרזלגיה

איך מזהים מטטרסלגיה טראומטית?

מטטרסלגיה וכאבים בכרית כף הרגל מופיעים תחילה בדמות של כאבים בכף הרגל המאופיינים בכאבים קלים באזור קדמת כף הרגל. מאחר ומדובר בכאבים קלים בשלב הראשוני, ישנם אנשים רבים שפשוט מתעלמים מהכאבים וממשיכים בשגרת חייהם. הכאבים שתחילה היו קלים, מתפתחים במהרה לכאבים חריפים מאוד שלא נותנים מנוח ורגע של שלווה לאלו שסובלים מהם. כמו עוד הרבה בעיות אחרות, גם מטטרסלגיה אינה נוטה להיעלם מעצמה, אלא ההפך הוא הנכון, הכאבים מתחזקים. ככל שמזניחים את כף הרגל שכואבת, הכאב מתעצם ומתחיל להופיע גם בעמידה, גם בריצה וגם בהליכה. הכאב מגיע בשלבים הסופיים של הדריכה, כך שניתן לזהות את המטטרסלגיה על פי סממן זה. מטטרסלגיה מתרחשת במרבית המקרים כאשר מדובר בתופעת קשת גבוהה בבסיס כף הרגל - המצב שבו מבנה כף הרגל מתעווה בעקבות נעילת נעלי עקב ולעיתים גם כתוצאה מפעילות ספורטיבית שאינה מבוקרת.

כאבים בכרית כף הרגל - מטטרסלגיה
לייעוץ מיידי מהמומחים שלנו:
סובלים מבעיה אורטופדית? מחפשים מוצר מסוים? השאירו פרטים למענה מהיר:
0 ₪ 0 ₪
התקשרו ל-9418*

מדרסים לנעלי עקב בהתאמה אישית לפי מידות גבס - אנו מתאימים את המדרס לכל נעל עקב בהתאם לרגל שלכם. 

התמונה להמחשה בלבד!

סוג המדרסים לנעלי עקב ייקבע לאחר אבחון הבעיה.

מבוטחי כללית מושלם זכאים להחזר של 400 ש"ח עבור מדרסים אורטופדיים.
למימוש הזכאות יש להגיע אל אחד מסניפי עקב אכילס ואבחון והתאמת מדרסים.
יש לשלוח לקופה את החשבונית מס קבלה ביחד עם ההפניה של רופא אורתופד בלבד!

 

90 ₪ 0 ₪
התקשרו ל-9418*

כרית סיליקון למטטרזל (כרית כף הרגל) 

כרית סיליקון עם טבעת המולבשת על הבוהן השנייה.
הטבעת היא על מנת למנוע החלקה של הכרית וקיבוע באזור הכריות.
מומלץ מאוד לגרוב גרב כל שהיא לאחר לבישת כרית הסיליקון.
הכרית מעוצבת כך שבמרכז הכרית ישנה שכבה נוספת של סיליקון לאקסטרה ריפוד.

מתאים במקרים של:

תוצרת: גרמניה

האריזה מכילה:

  • זוג כריות (ימין ושמאל) Metatarsal cushion G
  • 1 שקית אבקת טלק (4 גרם)

גדלים / מק"ט:

  • Small - 1 pair - 11 26 904
  • Large - 1 pair - 11 26 933 - תוספת של 20 ש"ח

לתשומת לבכם!

אין לשטוף את הסיליקון במים!
לניקוי המוצר יש "לטלק" מידי פעם את הסיליקון עם טלק.
0 ₪ 0 ₪
התקשרו ל-9418*

בלעדי בעקב אכילס - Multi Zone - smart dynamic foot Support

שנתיים של תכנונים, שרטוטים, אין ספור ווארסיות, מחשבה, התאמת החומרים וידע הולידו את המדרסים הכי חכמים שיצרנו עד היום.
החומרים מיצרים ומורכבים בגרמניה ומגיעים כמשטח ישר, ואת שאר העבודה נעשית במעבדות עקב אכילס.


חדש חדש ובלעדי בעקב אכילס - המדרס החכם Multi zoneמדרסים בהתאמה אישית Multi Zone

5 אזורי תמיכה ושילוב חומרים ברמות קשיחות / ריכוך.

  1. אזור העקבים מתחבר עם אזור הקשת הפנימית ויוצר צורה של "קוברה", רמת קושי 45 SHOR מה שיוצר אחיזת עקבים ותמיכה בקשת.

  2. מרכז העקבים ועד הכריות מורכב מחומר רך ובולם ברמת צפיפות של 20/25 SHOR ומאפשר בלימה ממרכז התחתון של העקבים ועד אזור הכריות.

  3. בחלקו החיצוני בין עצם הקובואיד למטטרזל ה 5 (ממש באזור המפרק של העצמות האלו) שכבה חצי קשיחה 30 SHOR והסיבה היא, מכיוון שלרוב האנשים יש עצם בולטת באזור, עצם זו היא צוואר המטטרזל ה-5 בדיוק באזור המפרק בין הקובואיד למטטרזל.

  4. אזור ארבעת הבהונות 2-3-4-5 עשויים מחומר ברמת צפיפות 30 SHOR בכדי לא לאפשר לבהונות שקיעת יתר בזמן ההליכה.

  5. והאחרון, אזור הבוהן (הלוקס), מכיוון שהבוהן תפקיד מאוד חשוב בדחיפת הרגל לצעד הבא והעומס על הבוהן הוא רב. אזור זה יהיה מחומר מיוחד בעל רכות גבוהה אך דחיסות נמוכה.   

למה צריך כל אזור בחומר ומבנה שונה?
לשם כך יש צורך לקרוא את ההסבר מטה.
0 ₪ 0 ₪
התקשרו ל-9418*

עקב אכילס מתמחים בהתאמת מדרסים לפי מידות גבס בהתאם לבעיות כף רגל, קרסול, ברכיים וגב. סוג המדרסים ייקבע רק לאחר בדיקה ואבחון של כף הרגל. אבחון וייעוץ בחינם וללא התחייבות! 

סניפים: ראשון לציון, ירושלים, תל אביב, רמת אביב.

תמונות המדרסים להמחשה בלבד!

מבוטחי כללית מושלם זכאים להחזר של 400 ש"ח עבור מדרסים אורטופדיים.
למימוש הזכאות יש להגיע אל אחד מסניפי עקב אכילס ואבחון והתאמת מדרסים.
יש לשלוח לקופה את החשבונית מס קבלה ביחד עם ההפניה של רופא אורתופד בלבד!

גם אתם סובלים מ-Metatarsalgia?

עוד הרבה לפני שרבים ממהרים לרכוש מדרסים רפואיים למטטרסלגיה על מנת להיפטר מהכאבים, ישנם אלו שמעוניינים להבין איך דווקא הם סובלים פתאום מהתופעה המטרידה. חשוב להבין כי מטטרסלגיה אינה מחלה או תופעה רפואית בפני עצמה, אך כן יש לה מאפיינים מסוימים ועל פי מאפיינים אלו יודעים לזהות אותה. על כן, יש לטפל בבעיה זו בצורה ראויה ומדוייקת. יחד עם זאת, מניפת סימפטומי הכאב היא רחבה, כך שישנם אלו המדווחים על כאב שורף וחד באזור קדמת כף הרגל, אך גם ישנם אנשים שמדווחים על כאב שטחי יותר. שני המקרים יכולים להעיד על מטטרסלגיה – מצב שכזה מקשה על האבחון. 

אז איך בכל זאת מאבחנים את התופעה? על פי מאפיינים נוספים שאותם בוחנים. פרמטרים שכאלו יכולים להיות הגבלה בטווח התנועה, תבנית הליכה לקויה, מבנה כף רגל שנחשב ללקוי ולעיתים גם הגיל הוא הגורם שאותו לוקחים בחשבון. פרמטרים נוספים שנשקלים הם פעילות גופנית קיצונית ולא מבוקרת והתנוונות של שומנים בגוף – בעיקר בעת שמדובר על בני הגיל השלישי.

כאבים בכרית כף הרגל

האם יש כמה סוגים של מטטרסלגיה?

ישנם שלושה סוגים שונים של מטטרסלגיה וחשוב שאתם תכירו את השניים השכיחים ביותר:

1. מטטרסלגיה ראשונית שמקורה בבעיה אנטומית שבאה לידי ביטוי בחלוקה של עומסים בצורה שאינה הרמונית ואחידה על קדמת כף הרגל.

2. מטטרסלגיה משנית שהמקור שלה הוא שברים או ראומטואיד ארטריטיס. לרוב, ניתן להבחין כי אלו הסובלים ממטטרסלגיה סובלים משני הסוגים השונים בו זמנית.

מדרסים אורטופדיים למטטרסלגיה – פתרון מושלם עבורכם!

אתם כבר יודעים כי ככל שמזניחים את הטיפול בבעיה היא נוטה להתעצם. על כן, חשוב שגם אתם תיגשו לאבחון כמה שיותר מהר על מנת שיהיה ניתן לטפל במטטרסלגיה כנדרש. מדרסים למטטרסלגיה משמשים כפתרון אידיאלי עבור אלו הסובלים ממטטרסלגיה כאשר על המדרסים להיות מותאמים אישית. מדרס מדויק ונכון יכול לטפל בפתלוגיות רבות, וגם בתופעה זו שמקשה על ניהול סדר יום תקין בעקבות כאבים עזים.

איך נגרמת Metatarsalgia?

הרגל מורכבת מעצמות ומפרקים אשר מחוברים אחד לשני בצורה מושלמת על ידי רקמות חיבור (רצועות), גידים ושרירים. כאשר אזור המטטרסל (כריות כף הרגל) אינו במצב נורמאלי, מורגש בזמן ההליכה כאב שדומה לשריפה או כאב חד בכל פעם שמעבירים את משקל הגוף על המטטרסל. עם הזמן העור שמתחת למפרק המטטרסל שמתחבר למפרק האצבעות (פאלנג), מתקשה ונוצרות יבלות calluses.

מטטרזלגיה

הסיבות הנפוצות ביותר לכאב בכריות כף הרגל

Dropped Metatarsal

צניחת מפרקי המטטרסל (מוכרים גם בשם plantarflexed metatarsal head או displaced metatarsal head) - בכל רגל יש 5 עצמות מטטרסל, וכל עצם מתחברת לכל אצבע מחמש האצבעות של כף הרגל ע"י רצועות. מבנה המטטרסל הוא מבנה בצורת קשת שנקרא גם בשם "קשת הרוחבית" (transverse arch). בזמן הליכה כאשר אנו דורכים על הקשת הזו (הכריות), נוצרת השטחה של הקשת כתוצאה ממשקל הגוף. מצב זה מאפשר לכריות ליצור בלימת זעזועים. 

אם אחד או יותר ממפרקי ראשי המטטרסל יצנח כלפי מטה, יווצר עליו עומס רב בזמן ההליכה. עקב צניחת המפרק כלפי מטה נוצר לחץ גם על השכבה השומנית (אחד מתפקידי השומן ברגל הוא ליצור רכות ובלימת זעזועים בזמן הליכה, ריצה או קפיצה) והשכבה "זזה" לצדדים, עד כדי כך שאפשר להרגיש את ראשי המפרקים במגע יד ועם הזמן עלולה להיווצר תחת איזור זה יבלת קאלוס (עור קשה).

Flexiblefoot

בצורה זו של Metatarsalgia רקמות החיבור, הגידים והשרירים יהיו רופפים מידי כדי להחזיק את מבנה הקשת הרוחבית או, במילים אחרות, את העצמות והמפרקים בצורתם האופטימלית.

נעילת נעליים בעלות עקב גבוה

בזמן נעילת נעלי עקב (מעל 4 ס"מ) משקל הגוף נופל על החלק הקדמי של כף הרגל (הכריות) וזה גורם לצניחה של המפרקים.

פציעה

במידה והפציעה (שבר) לא טופלה כראוי, עלולה העצם להתאחות בצורה לא תקינה, וזה יגרום בסופו של דבר לצניחה של ראש המטטרסל של אותה העצם שנפצעה.

טיפול יעיל במטטרזלגיה

יש להשתמש במדרסים מותאמים עם כרית מטטרסל להרמת ראשי המטטרסל. תפקידה של כרית המטטרסל (MTP) היא לבנות את הקשת הרוחבית כך שהרגל תמשיך לתפקד בצורתה הטבעית. בנוסף, יש להימנע מנעילת נעלי עקב (מקסימום 4 ס"מ) ונעליים בעלות רפידה רכה. לנעלי ערב מומלץ לשים כרית סיליקון להגנה ולריכוך אזור המטטרסל. למרבית מן התופעות הללו ניתן לסייע באופן משמעותי על ידי מדרסים מותאמים ונכונים שבנויים אישית לפי הבעיה האורטופדית המדויקת אותם מכין טכנאי אורטופדיה בעל נסיון רב בהכנת מדרסים מסוגים שונים.

ליאת לוי
תודה לרפאל על השירות האדיב, והמקצועיות! שמחתי להגיע למקום עם מחירים נוחים ואנשים נפלאים!
ליאת לוי
אבי לוי
השירות שלכם שווה הכל. הייתי כרגע בסניף ירושלים ואני חייב לציין שאליחי הטכנאי שטיפל בי מקצועי ואמין. ממש מרוצה מכם! תודה!
אבי לוי
נופר שמעון
אני חיילת ועשיתי מדרסים במכון עקב אכילס בירושלים. שירות מקצועי אלופים!
נופר שמעון
אייל קולורני
אחד המקומות המקצועיים ביותר! מקצועיות, שירות ואדיבות ברמה גבוהה שלא נתקלתי בה בתחום הזה בעבר.
אייל קולורני
‏תמי משען רבני
הופנתי ע"י אורטופד להתקין מכשיר A F O למנוע צניחת כף רגל וקרסול פניתי למספר חניות המטפלים בבעיות אורטופדיות ולא נעינתי לצרכים ..בשיחת טלפון עם חנות בשם "עקב אכילס" דיברתי עם אליחי זאנה הסברתי לו את הבעיה ולהפתעתי דאג להזמין לי את המדרס המיוחד תוך מספר ימים התקשר אליחי הגעתי לחנות שנפתחה חדש בבנין שערי העיר רחוב יפו 216 ירושלים. אליחי היה במקום טיפל בנו בסבלנות והתאים לי את המכשיר לרגל בדייקנות וביקש שכל בעיה שתהיה יטופל ברצון ..תודה לאליחי על שירות הטוב והסבלנת .וממליצה מאוד. .אלי ותמי משען פיסגת זאב ירושלים
‏תמי משען רבני
רעם שפירא
עשיתי בסניף בראשל"צ והמדרסים מעולים. אני עושה הרבה ספורט והמדרסים נשארו איתי לתקופה ארוכה ללא בלאי. המחיר לא זול אבל גם לא יקר משמעותית מאלו שניסיתי קודם ואלו שאתם עשיתם לי היו הטובים ביותר, העמידים ביותר והנוחים ביותר. גם כשרציתי לעשות שוב אחרי כמה שנים חזרתי (וד.א המדרס נשאר תקין, פשוט רציתי עוד אחד ספייר לנעליים אחרות). ממליץ מאוד.
רעם שפירא
חי אלעזר
מקצוענים!!! לא כל יום מוצאים אנשים כמוכם, תודה רבה לכם צוות עקב אכילס❤
חי אלעזר
אבירם טרוזמן
שירות אמין ומקצועי, עזר לי מאד, פשוט אלופים!!!!
אבירם טרוזמן
יונתן גלוזמן
אני חייל קרבי ועשיתי מדרסים בעקב אכילס בירושלים. הרגשה הכי טובה שיש אני עם המדרסים כבר חצי שנה ואני מאוד מרוצה!
יונתן גלוזמן
פזית יהב
תודה מיוחדת לרפאל מ"עקב אכילס" סניף ראשון לציון, על השירות הנפלא המקצועיות והיחס המסור, בהתאמת המדרסים ובחירת נעל מושלמת עבור בני. בהחלט ראוי לציון ולשבח!
פזית יהב
קבל עדכונים על מבצעים באתר!