מדרסים אורטופדיים לריצה

מדרסים לריצה הם מדרסים מותאמים אישית לפי מידה שנועדו לטפל בהפרעות ביומכניות שונות שמשפיעות לא רק על כף הרגל, אלא גם על מערכת השרירים והשלד כולו במהלך הריצה.

מדרסי ריצה אורטופדיים לפי מידות גבס ובהתאמה אישית לאצנים

חשוב שתדעו כי את המדרסים לא ניתן להעביר מאדם לאדם, מכיוון שהמדרס יוצר ותוכנן עבור בעיה ספציפית ולפי מידת כף רגלו של הרץ. המפתח לטיפול מוצלח בבעיית כף רגל אצל רצים הוא אבחנה, בדיקה והתאמת חומרים למבנה ולסוג הרגל, היסטוריית פציעות, משקל וכו'... חשוב לזכור כי מדרס לריצה יכול לשמש גם כמדרס לנעלי הליכה או עבודה, אך מדרסים לנעלי הליכה או עבודה אינם מתאימים לריצה, וזאת בעיקר עקב בחירת החומרים מהם מייצרים את המדרסים.

לאחר הבדיקה יחליט הטכנאי באיזו שיטה יש לקחת את המידות של כף הרגל. שלב זה הוא חשוב מאוד, מכיוון שתהליך לקיחת המידה וסוג לקיחת המידה יצרו את הנגטיב המתאים למקרה של המטופל. כפי שהזכרנו במאמרים קודמים, כל השיטות ללקיחת מידות הן יעילות, אך בחירת השיטה תלויה במבנה כף הרגל של האדם, ועל הטכנאי לדעת את ההבדלים ולהחליט ואיך נכון לקחת את המידה - בהטבעת ספוג או בחבישת גבס.

מדרסים אורטופדיים לריצה
אתם מוזמנים ליצור קשר:
זקוקים לאביזר אורטופדי? גרביים אלסטיים? מעוניינים לקבוע תור לאבחון והתאמת מדרסים? השאירו פרטים למענה מהיר:

דגשים חשובים על מדרסים אורטופדיים לריצה

חשוב שלפחות אחד מהחומרים מהם בנוי המדרס יהיה חומר רך ובעל צפיפות חומרים גבוהה. מולטי-פום, ממו-פום, אסטרומד, PPT הם החומרים הטובים ביותר שמשמשים לבלימת זעזועים. אין צורך בהגזמה בבלימת הזעזועים במדרסי ריצה, מכיון שבלימת יתר עלולה לגרום להשהיה (Delay) בתגובת העצבים הסנסוריים שמעבירים מידע למוטורים.

בעיקרון בולם הזעזועים הטבעי של הגוף בזמן הריצה והליכה הוא מבנה מוקשה של עצמות כף הרגל, רקמת שומן, גידים, מיתרים ושרירים. כל אלו עובדים יחד בהרמוניה כמקהלה (כשהמנצח על המקהלה הוא מערכת העצבים שמכוונת את ה"כלים" הפועלים). בלימת יתר עלולה ליצור השהיה של עשירית השנייה בפקודת השריר להתכווץ (ליצור בלימה) ועקב כך ליצור תגובה מאוחרת של השריר, כמובן רק כאשר מדובר במדרסים לריצה.

√ במקרה של קשת גבוהה אין לתמוך יתר על המידה בקשת, מכיוון שזה עלול לגרום לגירוי הגידים והשרירים הפלנטריים ולסופינציה (שינוי ציר העקב כלפי חוץ) שעלולה ליצור מתח של הגידים הפרונאליים בעקב ולחץ על התעלה הטרסלית.

√ במקרה והאצן סובל מקלקנאו ורוס (סטייה של ציר העקב כלפי חוץ), יש לתקן את הבעיה על ידי תמיכה לטרלית בעקב (טומס לטרלי) או ע"י הגבהה לטרלית לכל אורך המדרס (פתרון זה אינו אוניברסלי ויש לעבור אבחון מסודר למציאת פתרון מתאים).

√ כמו כן גם בקשת נמוכה אין לתמוך ישר על המידה, מכיוון שאסור לשכוח כי מדובר במדרסים לריצה, והרגל מגיבה בשונה מהליכה רגילה, והמשקלים הנופלים על הרגליים הם גבוהים מאוד. על כן, יש לתמוך קלות בקשות רק כדי לפזר את העומסים בצורה שווה בכף הרגל.

√ במידה ומדובר בקלקנאוס ולגוס – פרונציה, יש לתמוך יותר באזור העקב. הגבהה זו נקראת טומס מדיאלי או medial heel wedge, ושוב גם כאן יש לעבור אבחון על מנת למצוא פתרון יעיל.

מחפשים מדרסים מומלצים לריצה? תמצאו אותם רק בעקב אכילס!

למה לא מומלץ להכין מדרסים לריצה בדקה התשעים? יש לקחת בחשבון כי מדרסים לא תמיד נוחים בהתחלה וישנה תקופת הסתגלות אפילו אם בעבר כבר היה לכם ניסיון בשימוש במדרסים אורטופדיים שהותאמו לכם אישית, התחושה עלולה להיות שונה עם מדרסים חדשים שמיועדים לריצה. יש לוודא שנעלי הריצה שבשבילן המדרסים עוצבו הן נעליים ניטרליות. לא מומלץ להשתמש במדרסים בנעלי ריצה עם תיקון, מפני שזה עלול להפריע לייעוד המדרס ואף לשנות בצורה ניכרת את צורת הריצה. יש לחזור לביקורות ותיקונים לשיפור תפקוד המדרס אם הדבר מצריך זאת.

בבדיקת המדרסים יש לשים לב לאזורים בהם העומסים או שקיעה של החומר חזקים יותר או אזורים בהם אין עומס בכלל. אם צבע החומר לא השתנה, ניתן לדעת כי באזור זה אין תמיכה מספקת מהמדרס ויש צורך להוסיף חומר כדי לתמוך באותו האזור. עם זאת, יש לשים לב לא להוסיף חומר יתר על המידה על מנת לא לגרום ללחץ מיותר באותו האזור.

איזון המדרס יכול להיות מורכב, ואתם תצטרכו המון סבלנות על מנת לעבור את תהליך ההסתגלות והתאמת המדרס, וזו הסיבה שתמיד כדאי להכין מדרסים כמה חודשים לפני התחרות. כאן כמובן מוטלת אחריות גם על הרץ! האצן אשר עבורו הוכן המדרס צריך לשים לב לפרמטרים, כמו למשל ירידה או עלייה בכאב, שינויים לטובה או לרע וכדומה, משום שכל פרט מידע קטן יכול להועיל בעיצוב ואיזון המדרסים.


תוכלו לקבל ייעוץ והכוונה בכל אחד מסניפי עקב אכילס הממוקמים בירושלים, תל אביב וראשון לציון. האבחון והייעוץ הם בחינם וללא כל התחייבות! חייגו כבר עכשיו 9418*

המלצה חמה על רפאל וצוות עקב אכילס. באופן אישי רפאל עשה לי מדרס מותאם אישית עבור כאב שהיה לי בברך בזמן ריצה. מקצוענות, איכות, הקשבה ועבודה מהירה מאוד של רפאל. מאז אני ממליץ לכל מטופליי להגיע לרפאל ולהנות מיחס מקצועי ואדיב ומשירות מקצועי ללא פשרות! המלצה חמה חמה חמה
אורי פלוטקין
ליאת לוי
תודה לרפאל על השירות האדיב, והמקצועיות! שמחתי להגיע למקום עם מחירים נוחים ואנשים נפלאים!
ליאת לוי
אבי לוי
השירות שלכם שווה הכל. הייתי כרגע בסניף ירושלים ואני חייב לציין שאליחי הטכנאי שטיפל בי מקצועי ואמין. ממש מרוצה מכם! תודה!
אבי לוי
נופר שמעון
אני חיילת ועשיתי מדרסים במכון עקב אכילס בירושלים. שירות מקצועי אלופים!
נופר שמעון
אייל קולורני
אחד המקומות המקצועיים ביותר! מקצועיות, שירות ואדיבות ברמה גבוהה שלא נתקלתי בה בתחום הזה בעבר.
אייל קולורני
‏תמי משען רבני
הופנתי ע"י אורטופד להתקין מכשיר A F O למנוע צניחת כף רגל וקרסול פניתי למספר חניות המטפלים בבעיות אורטופדיות ולא נעינתי לצרכים ..בשיחת טלפון עם חנות בשם "עקב אכילס" דיברתי עם אליחי זאנה הסברתי לו את הבעיה ולהפתעתי דאג להזמין לי את המדרס המיוחד תוך מספר ימים התקשר אליחי הגעתי לחנות שנפתחה חדש בבנין שערי העיר רחוב יפו 216 ירושלים. אליחי היה במקום טיפל בנו בסבלנות והתאים לי את המכשיר לרגל בדייקנות וביקש שכל בעיה שתהיה יטופל ברצון ..תודה לאליחי על שירות הטוב והסבלנת .וממליצה מאוד. .אלי ותמי משען פיסגת זאב ירושלים
‏תמי משען רבני
רעם שפירא
עשיתי בסניף בראשל"צ והמדרסים מעולים. אני עושה הרבה ספורט והמדרסים נשארו איתי לתקופה ארוכה ללא בלאי. המחיר לא זול אבל גם לא יקר משמעותית מאלו שניסיתי קודם ואלו שאתם עשיתם לי היו הטובים ביותר, העמידים ביותר והנוחים ביותר. גם כשרציתי לעשות שוב אחרי כמה שנים חזרתי (וד.א המדרס נשאר תקין, פשוט רציתי עוד אחד ספייר לנעליים אחרות). ממליץ מאוד.
רעם שפירא
חי אלעזר
מקצוענים!!! לא כל יום מוצאים אנשים כמוכם, תודה רבה לכם צוות עקב אכילס❤
חי אלעזר
אבירם טרוזמן
שירות אמין ומקצועי, עזר לי מאד, פשוט אלופים!!!!
אבירם טרוזמן
יונתן גלוזמן
אני חייל קרבי ועשיתי מדרסים בעקב אכילס בירושלים. הרגשה הכי טובה שיש אני עם המדרסים כבר חצי שנה ואני מאוד מרוצה!
יונתן גלוזמן
רוצה לקבל פרטים על מוצר זה