פציעות ספורט - ITBS

תסמונת גיד האיליו טיביאל היא פציעת ספורט שכיחה של הברך, ואומנם הגיד עצמו מתפרס לאורך הירך בחלקו החיצוני, אך ברוב המקרים הכאב מורגש בחלקו התחתון המקורב לחיבור הגיד לעצם השוקה.

מה זה ITBS?

ITBS מוכר גם בשם - ITBFS - iliotibial band friction syndrome. זוהי תסמונת של שימוש יתר של גיד iliotibial עקב חיכוך של רצועה או גיד בחלקה החיצוני של עצם הברך שגורם להופעת דלקת. הסימפטומים של ITBS נעים בין תחושה מעקצצת בדיוק מעל מפרק הברך לנפיחות או התעבות של הרקמה באזור שבו מתפרסת רצועת ה-ITB. הכאב לא תמיד מורגש באופן מיידי במהלך פעילות ספורטיבית, אך עלול להחריף עם הזמן. לרוב מרגישים את הכאב כשהרגל פוגעת בקרקע, והוא עלול להימשך לאחר הפעילות. הכאב נוכח מעל ומתחת לברך, שבו ITB מתחבר לעצם השוק.

מונחים אחרים:

  • Iliotibial ban
  • Bandelette of Maissiat
  • Tractus iliotibialis
  • Tractus ilio-tibial
  • itb

תיאור אנטומי של תסמונת גיד האיליו טיביאל 

מערכת ה-Iliotibial היא קבוצת רצועות חזקות ועבות באספקט הרוחבי והלטראלי של הפאסיה לאטה בירך, אשר מעביר את הכוחות של ה- tensor fasciae latae ושל שריר ה-gluteus maximus muscle לעבר הירך. בקצה הפרוקסימלי (המקורב) שלו הוא מתפצל לשתי שכבות, שטחיים המתחברים לאספקט הקידמי של הרכס והכסל (iliac crest) ושכבה עמוקב המשתלבת עם האספקט הקידמי של קופסית מפרק הירך (joint capsule). שריר זה מתחבר למשטח הפרוקסימלי של של מערכת הרצועות. בקצה המרוחק, מערכת הרצועות מתחברת לצידו הלטראלי של הקונדילה בעצם השוקה (tibia) ושם היא מתחברת עם שריר ה-vastus lateralis. 

מבנה האנטומי של גיד ITBSממה נובעת תסמונת ITBS? 

  • הרגלי אימון לקויים
  • ליקויים אנטומיים
  • חוסר איזון בשרירים

במהלך פעילות גופנית החולה ירגיש כאבים חדים בברכיים או תחושת צריבה ובעירה בצידי הברך. הכאב יכול להיות ממוקד בצידו הלאטראלי של הברך או להקרין כלפי מעלה לאזור הירך. החולה יחוש כאב חד בזמן הכיפוף (פלקציה) ויישור (אקסטנציה) של הברך. בדרך כלל לא תופיע נפיחות באזור וכושר התנועה של הברך יישמר. האבחון מתבצע בעיקר על סמך תיאור התחושות של החולה.

itbs


טיפול יעיל ב-iliotibial


למכון האורטופדי עקב אכילס סניפים בירושלים, תל אביב וראשון לציון. אתם מוזמנים לאבחון וייעוץ בחינם וללא התחייבות! 9418*
 
פציעות ספורט - ITBS
אתם מוזמנים ליצור קשר:
זקוקים לאביזר אורטופדי? גרביים אלסטיים? מעוניינים לקבוע תור לאבחון והתאמת מדרסים? השאירו פרטים למענה מהיר:
המלצה חמה על רפאל וצוות עקב אכילס. באופן אישי רפאל עשה לי מדרס מותאם אישית עבור כאב שהיה לי בברך בזמן ריצה. מקצוענות, איכות, הקשבה ועבודה מהירה מאוד של רפאל. מאז אני ממליץ לכל מטופליי להגיע לרפאל ולהנות מיחס מקצועי ואדיב ומשירות מקצועי ללא פשרות! המלצה חמה חמה חמה
אורי פלוטקין
ליאת לוי
תודה לרפאל על השירות האדיב, והמקצועיות! שמחתי להגיע למקום עם מחירים נוחים ואנשים נפלאים!
ליאת לוי
אבי לוי
השירות שלכם שווה הכל. הייתי כרגע בסניף ירושלים ואני חייב לציין שאליחי הטכנאי שטיפל בי מקצועי ואמין. ממש מרוצה מכם! תודה!
אבי לוי
נופר שמעון
אני חיילת ועשיתי מדרסים במכון עקב אכילס בירושלים. שירות מקצועי אלופים!
נופר שמעון
אייל קולורני
אחד המקומות המקצועיים ביותר! מקצועיות, שירות ואדיבות ברמה גבוהה שלא נתקלתי בה בתחום הזה בעבר.
אייל קולורני
‏תמי משען רבני
הופנתי ע"י אורטופד להתקין מכשיר A F O למנוע צניחת כף רגל וקרסול פניתי למספר חניות המטפלים בבעיות אורטופדיות ולא נעינתי לצרכים ..בשיחת טלפון עם חנות בשם "עקב אכילס" דיברתי עם אליחי זאנה הסברתי לו את הבעיה ולהפתעתי דאג להזמין לי את המדרס המיוחד תוך מספר ימים התקשר אליחי הגעתי לחנות שנפתחה חדש בבנין שערי העיר רחוב יפו 216 ירושלים. אליחי היה במקום טיפל בנו בסבלנות והתאים לי את המכשיר לרגל בדייקנות וביקש שכל בעיה שתהיה יטופל ברצון ..תודה לאליחי על שירות הטוב והסבלנת .וממליצה מאוד. .אלי ותמי משען פיסגת זאב ירושלים
‏תמי משען רבני
רעם שפירא
עשיתי בסניף בראשל"צ והמדרסים מעולים. אני עושה הרבה ספורט והמדרסים נשארו איתי לתקופה ארוכה ללא בלאי. המחיר לא זול אבל גם לא יקר משמעותית מאלו שניסיתי קודם ואלו שאתם עשיתם לי היו הטובים ביותר, העמידים ביותר והנוחים ביותר. גם כשרציתי לעשות שוב אחרי כמה שנים חזרתי (וד.א המדרס נשאר תקין, פשוט רציתי עוד אחד ספייר לנעליים אחרות). ממליץ מאוד.
רעם שפירא
חי אלעזר
מקצוענים!!! לא כל יום מוצאים אנשים כמוכם, תודה רבה לכם צוות עקב אכילס❤
חי אלעזר
אבירם טרוזמן
שירות אמין ומקצועי, עזר לי מאד, פשוט אלופים!!!!
אבירם טרוזמן
יונתן גלוזמן
אני חייל קרבי ועשיתי מדרסים בעקב אכילס בירושלים. הרגשה הכי טובה שיש אני עם המדרסים כבר חצי שנה ואני מאוד מרוצה!
יונתן גלוזמן
רוצה לקבל פרטים על מוצר זה