מדרסים לחולי סוכרת עם כף רגל סוכרתית

במכון האורטופדי עקב אכילס תוכלו למצוא אביזרים אורטופדיים, מדרסים לפי מידות גבס, נעליים אורטופדיות לסורכתיים וגרביים מיוחדות לחולי סוכרת שמקלות על תופעות כף רגל סוכרתית ומאושרות ע"י האגודה הישראלים לסוכרת "איל". התאמת האביזר, המדרסים, הנעליים והגרביים לסוכרתיים תיעשה בליווי אישי ומקצועי של הטכנאי במכון.

מה היא סוכרת? 

סוכרת היא בעיה של לקוי בחילוף החומרים (מטבוליזם), המתאפיינת ברמת סוכר (גלוקוז) גבוהה בדם. מחלה זו נגרמת על ידי כשל / אי יכולת של הגוף לייצר / להפיק אינסולין.

אינסולין הוא הורמון שמופרש על ידי הלבלב והוא עוזר להמיר את הגלוקוז לצורה שתאפשר את התפתחות התא ואת יצירת האנרגיה. סוכרת גורמת לאי סדירות ברמת הגלוקוז בדם (hyperglycemia), אי סדירות במחזור הדם ונזק למערכת העצבית. עדיין לא נמצאה תרופה למחלה, אך אפשר לאזן אותה על ידי תזונה נכונה והתעמלות.

כף רגל סוכרתית

הסוגים העיקרים של סוכרת

סוכרת מסוג 1 - סוכרת נעורים

מחלה אוטואימונית (מערכת החיסונית) אשר הורסת את תהליך יצור האינסולין בלבלב. מופיעה בדרך כלל אצל ילדים ונערים. חולי סוכרת מסוג זה יצטרכו להזריק אינסולין על בסיס יומיומי על מנת לאזן את רמת הסוכר בדם.

סוכרת מסוג 2 - סוכרת שאיננה תלויה באינסולין

במקרה זה הלבלב מייצר אינסולין, אך הגוף לא מנצל אותו - (insulin resistance) חוסר תגובה של הרקמות לאינסולין. המחלה מופיעה בדרך כלל אצל אנשים עם עודף משקל והיא מלווה ביתר לחץ דם , מחלות לב, מחזור דם דל, נוירופתיה סוכרתית, תפקוד כליות ופגיעה בראייה, ברגליים ובכפות הרגליים.

אנשים עם מחלת הסוכרת צריכים להקדיש תשומת לב מיוחדת לרגליהם.

 

הקשר בין סוכרת לנוירופתיה

אצל חולי סוכרת עלולה להתרחש פגיעה עצבית סנסורית (תחושתית) עקב פגיעה בכלי הדם באזור הגפיים והספקת דם דלילה לאזור שמתבטאת בנימול ובירידת התחושה בעיקר ברגליים. עקב אי תחושה בכף הרגל עלולים אנשים הסובלים מסוכרת נוירופתית לפתח חתכים, שפשופים, כוויות, שברים בעצמות הרגלים ופצעים שעלולים להתפתח לפצעי לחץ, ואלו עלולים להידרדר למצב נמק המחייב כריתת חלק מכף הרגל או כף הרגל כולה.


לאילו בעיות ברגליים גורמת סוכרת?

עיוותים נוספים בכף הרגל הם: Bunions, Hammertoes ,Charcot Foot. שארקו - שברים קטנים בעצמות הרגליים עקב אי תחושת כאב מה שגורם לעיוות של עצמות הרגלים ולהתאחות קשה ומעוותת של העצם. מאוד חשוב לחולי סוכרת לנקוט באמצעי הזהירות הדרושים כדי למנוע את כל הפציעות ברגל. בשל ההשלכות של נוירופתיה, תצפית יומיומית בכפות הרגליים היא קריטית ומפחיתה סיכונים וסיבוכים מיותרים.


זרימת דם לא תקינה - Poor Circulation

סוכרת מובילה לעיתים קרובות למחלת כלי דם היקפית שמעכבת את זרימת הדם. במצב זה קיימת היצרות של העורקים שלעיתים קרובות מובילה לירידה משמעותית במחזור הדם בגפה התחתונה של הרגליים ובכפות הרגליים. זרימת דם לקויה תורמת להיווצרותן של בעיות ברגל סוכרתית על ידי הפחתת הובלת החמצן והזנה הראויה לעור ורקמות אחרות, במקרים אלו יהיה שינוי בצבע ובמרקם העור.

מצב זה של זרימת דם דלה בגפה התחתונה עלול להוביל לסיבוכים במקרה של פציעה (אפילו אם מדובר בפציעה קטנה). פציעות בכף רגל סוכרתית שמלוות במחזור דם לקוי עלולות להחלים ולהגליד בצורה איטית מאוד. זרימת דם דלה יכולה גם להוביל לנפיחות ויובש של כף הרגל.
מניעת סיבוכים בכף רגל לאנשים שסובלים מסוכרת "ויסקולרית" היא קריטית יותר בגלל שזרימת דם לקויה פוגעת בתהליך הריפוי ועלולה לגרום לכאבים, זיהומים ועוד.

כיב סכרתי בכף הרגל

כף רגל סוכרתית - טיפול ומניעה 

מכיוון שמדובר בכף הרגל יש להצטייד בכל הדרוש להגנה, הזנה ומניעה של שפשופים ופצעים.

גרביים מיוחדות

√ יש לגרוב גרביים ללא תפרים מרופדות.

√ יש להימנע משימוש בגרביים עם תפרים באזור הבהונות, משום שהן עלולות ליצור חיכוך ופציעה.

√ אין לגרוב גרביים רפויות מדי או הדוקות מידי, יש לוודא כי הגרב אינה מתקפלת בתוך הנעל.

מדרסים אורטופדיים בהתאמה אישית מחומרים רכים ואנטי בקטריאליים

√ מדרסים אמורים ליצור הגנה ופיזור עומסים שווה, כך שלא יהיו לחצים מוגברים באזור אחד.

√ במקרה של כיב ניתן לשחרר את הלחץ ממוקד הכיב ע"י נקודות לשחרור מוקדי לחץ במדרס עצמו.

√ לא מומלץ לצפות את המדרסים בעור, מכיוון שעור מתייבש ומתקשה עם הזמן.

נעליים מיוחדות לחולי סוכרת

√ נעליים ממועטות בתפרים או בעלות בטנה רכה וחלקה.

√ תיבת בהונות (toe box) רחבה וגבוהה.

√ נעליים עם רפידות נשלפות שיוכלו להכיל את המדרסים.

√ אפשרות לנעליים עם סוליית רוקר כגון: וולדלאופר דינמיק, אינסטרייד, קסלרו, פרופט וכו'. סוליות רוקר נועדו להפחית את העומסים מאזור העקב ומאזור הכריות ולחלק את העומס בצורה שווה.

√ שימו לב! אין לרכוש נעלים רחבות מדי או צרות מדי. נעל רחבה מדי עלולה ליצור חיכוך יתר בין דפנות הנעל לכף הרגל, ונעל צרה עלולה למחוץ את הבהונות ולהפריע לזרימת הדם.

אם אובחנה אצלכם סוכרת מהמוזכרים לעיל, עליכם לנקות במשנה זהירות לגבי כף רגליכם ולהיות ערניים, במיוחד לכל בעיה שצצה בכף הרגל. במידה ושמתם לב לסימנים לא ברורים בכף הרגל, גשו מיד לרופא המטפל!

 

 

איך יודעים שצריך טיפול בכף רגל סוכרתית

לנוירופתיה סוכרתית יש תסמינים משלה ונבדלים מאלו של כף רגל סוכרתית, אולם חשוב להיות ערים אליהם כדי לספק לכף הרגל טיפול מתאים בזמן, עוד לפני שהבעיה מחמירה. אלו הם התסמינים שמעידים על נוירופתיה סוכרתית:

· עור כהה סביב האזור הפגוע

· הפחתת היכולת לחוש חום או קור באזור הפגוע

· נשירת שיער באזור הפגוע

· אובדן תחושה

· כאבים

· נמלולים

אם תדאגו לספק לכף הרגל שלכם פתרון מתאים בזמן – בין אם בצורת גרביים, מדרסים או נעליים שמתאימים לחולי סוכרת – תוכלו להימנע ממצב שבו כבר יידרש טיפול ברגל סוכרתית. המצב הזה יראה את עצמו בתסמינים הבאים:

· חתכים, יבלות או פצעים בעור ובציפורניים

· הפרשת נוזלים או מוגלה

· ריח רע

· כאב חמור יותר

· אדמומיות

· שינוי בצבע העור

· נפיחות


 

למה חשוב לטפל בכף רגל סוכרתית?

טיפול בכף רגל הוא קריטי במיוחד עבור חולי סוכרת משום שלהם סיכוי גבוה לסבול מבעיות בכף רגל, כגון:
 • אובדן התחושה ברגליים
 • שינויים בצורת הרגליים 
 • כיבים ברגל או פצעים שלא מחלימים

רגל סוכרתית
 

עד כמה יעילים מדרסים לחולי סכרת?

המחקרים שנערכו בנושא עד היום מצומצמים וכך גם הראיות שנבעו מהם, אולם בכולם נראה כי לסוליות אכן יש השפעה מועילה על כפות הרגליים של אנשים סוכרתיים ושביכולתן לסייע במניעת כף רגל סוכרתית. אם התחלתם להשתמש בסוליות שהותאמו לכם אישית אך אתם עדיין לא מרגישים שיפור, כדאי לפנות לרופא לצורך ייעוץ כף רגל סוכרתית, ויתכן שהוא ימליץ לכם לנסות פתרונות אחרים שיכולים לסייע לכם, כמו גרביים לסוכרתיים או נעליים שמותאמות לחולי סוכרת.


כמה עולים מדרסים לסכרת?

תוכלו להתרשם מהמחירים שכאן באתר כדי לדעת כמה יעלה לכם לרכוש דרך המכון שלנו פתרונות שמותאמים לכם באופן אישי, כשהעלות למדרסים המתאימים לסוכרתיים הם החל מ- 1800 ₪. עם זאת חשוב לציין כי אנחנו עובדים בשיתוף עם קופת חולים כללית, ולמבוטחי כללית מושלם / פלטניום יש החזר של 400 ש"ח (אחת לשנתיים). ולחברי קופת חולים מאוחדת יש הנחה במקום של 500 ש"ח. לחברי קופת חולים מכבי זהב/שלי הנחה של 360 ש"ח. כך שביכולתכם לקבל הטבה משמעותית או החזר כספי על רכישת מדרסים לכף רגל סוכרתית, בהתאם לסוג הביטוח שלכם. תוכלו לוודא זאת מול קופת החולים, או שתיצרו איתנו קשר ואנחנו נוכל לספק לכם את כל המידע שנדרש לכם לפני שתבצעו מדידות ורכישה.
מדרסים לחולי סוכרת עם כף רגל סוכרתית
אתם מוזמנים ליצור קשר:
זקוקים לאביזר אורטופדי? גרביים אלסטיים? מעוניינים לקבוע תור לאבחון והתאמת מדרסים? השאירו פרטים למענה מהיר:

טיפים חשובים למניעת בעיות ברגליים שנובעות מסוכרת

 1. עליכם להתחיל לשמור על אורח חיים בריא ועל רמה מאוזנת של הסוכר בדם. התייעצו עם הרופא המטפל ותזונאי.

 2. בדקו את כפות הרגליים שלכם כל יום - בדיקת כף הרגל צריכה להיות חלק משגרת היומיום שלכם. בדקו האם יש חתכים, פצעים, כתמים אדמומיים, נפיחות, ציפורניים חדות וגירודים לא ברורים (פטרת). אם אתם מתקשים לבדוק את הרגל בעצמכם תיעזרו באדם נוסף. חשוב מאוד! התקשרו מיד לרופא אם יש חתך, כיב או פצע שמצבו לא משתפר לאחר יום.

 3. רחצו את הרגליים כל יום - יש לרחוץ את כפות הרגליים במים חמים, אך לא רותחים! לא מומלץ להשרות את הרגליים במים כדי שהעור לא יקבל יובש. לפני הרחצה או מקלחת, בדקו את המים כדי לוודא שהם לא חמים מדי. ייבשו את הרגליים שלכם היטב לאחר רחצה. הקפידו לייבש בין האצבעות. השתמשו באבקת טלק כדי לשמור על עור יבש בין האצבעות.

 4. שמרו על עור רך וחלק - לפני השינה מומלץ למרוח שכבה דקה של קרם לעור בתחתית של כפות הרגליים. אין לשים קרם בין אצבעות הרגליים, משום שזה עלול לגרום לזיהום. מומלץ להשתמש בקרם שנספג מהר לתוך העור כדוגמת אלפרסן.

 5. נעלו נעליים וגרביים בכל עת - לא ללכת יחיפם, גם לא בבית. כמעט כל דבר חד שיחדור לעור עלול לגרום לזיהום. תמיד ללבוש גרביים ללא תפרים כדי למנוע את האפשרות של שלפוחיות ופצעים מתפתחים. יש לבדוק תמיד את פנים הנעליים לפני שנועלים אותן ולוודא שהן חלקות וללא חפצים זרים, גבשושים או גרגירים שעלולים ליצור חיכוך או פצע, ולנעול נעליים שמתאימות היטב לרגליכם.

 6. הגנו על כפות הרגליים מחום וקר - תמיד נעלו נעליים בחוף הים או על מדרכות לוהטות. בקיץ יש לשים קרם הגנה על החלק העליון של כפות הרגליים להגנה מפני השמש. שמרו על הרגליים שלכם הרחק מכל מקור חום גבוה, כגון רדיאטור לחימום. אם בלילות הרגליים שלכם קרות, גרבו גרבי אנגורה. במזג האוויר קר יש לבדוק את הרגליים לעיתים קרובות כדי לשמור על הרגליים מכוויות קור.

 7. עזרו לדם לזרום לרגליכם - הרימו את רגליכם כאשר אתם יושבים. יש "לכשכש" בבהונות במשך 5 דקות, 2 או 3 פעמים ביום. הזיזו את הקרסוליים שלכם למעלה ולמטה, פנימה והחוצה כדי לשפר את זרימת דם ברגליים ובכפות הרגליים. אין לשבת כשהרגליים צלובות (רוכבות אחת על השנייה) לפרקי זמן ארוכים. לא לגרוב גרביים הדוקות, אלסטיות, או גומיות, או ביריות סביב הרגליים שלכם. ין לנעול נעליים מגבילות, משום שהן עלולות להפריע לזרימת דם לרגליים. לא לעשן! עישון מפחית את זרימת הדם לרגליכם. אם אתם סובלים מלחץ דם גבוה או כולסטרול גבוה, התייעצו עם הרופא המטפל כדי לאזן את לחץ הדם.

 8. בצעו פעילות גופנית - התייעצו עם הרופא המטפל כדי לתכנן תכנית פעילות גופנית שמתאימה לכם כמו למשל הליכה, ריקוד, שחייה ורכיבה על אופניים. יש להימנע מכל פעילות שמקשה על הרגליים, כמו ריצה וקפיצה. תמיד תכללו חימום קצר לפני הפעילות ומתיחות אחריה. נעלו נעלי ספורט איכותיות וללא תפרים. מומלץ מאוד להשתמש במדרסים רכים להגנה וריפוד כף הרגל.

 9. שמרו על קשר עם הרופא שלכם - יש ללכת לרופא לפחות פעמיים בשנה ולבדוק את התחושה והפעימות ברגליים שלכם.
המלצה חמה על רפאל וצוות עקב אכילס. באופן אישי רפאל עשה לי מדרס מותאם אישית עבור כאב שהיה לי בברך בזמן ריצה. מקצוענות, איכות, הקשבה ועבודה מהירה מאוד של רפאל. מאז אני ממליץ לכל מטופליי להגיע לרפאל ולהנות מיחס מקצועי ואדיב ומשירות מקצועי ללא פשרות! המלצה חמה חמה חמה
אורי פלוטקין
ליאת לוי
תודה לרפאל על השירות האדיב, והמקצועיות! שמחתי להגיע למקום עם מחירים נוחים ואנשים נפלאים!
ליאת לוי
אבי לוי
השירות שלכם שווה הכל. הייתי כרגע בסניף ירושלים ואני חייב לציין שאליחי הטכנאי שטיפל בי מקצועי ואמין. ממש מרוצה מכם! תודה!
אבי לוי
נופר שמעון
אני חיילת ועשיתי מדרסים במכון עקב אכילס בירושלים. שירות מקצועי אלופים!
נופר שמעון
אייל קולורני
אחד המקומות המקצועיים ביותר! מקצועיות, שירות ואדיבות ברמה גבוהה שלא נתקלתי בה בתחום הזה בעבר.
אייל קולורני
‏תמי משען רבני
הופנתי ע"י אורטופד להתקין מכשיר A F O למנוע צניחת כף רגל וקרסול פניתי למספר חניות המטפלים בבעיות אורטופדיות ולא נעינתי לצרכים ..בשיחת טלפון עם חנות בשם "עקב אכילס" דיברתי עם אליחי זאנה הסברתי לו את הבעיה ולהפתעתי דאג להזמין לי את המדרס המיוחד תוך מספר ימים התקשר אליחי הגעתי לחנות שנפתחה חדש בבנין שערי העיר רחוב יפו 216 ירושלים. אליחי היה במקום טיפל בנו בסבלנות והתאים לי את המכשיר לרגל בדייקנות וביקש שכל בעיה שתהיה יטופל ברצון ..תודה לאליחי על שירות הטוב והסבלנת .וממליצה מאוד. .אלי ותמי משען פיסגת זאב ירושלים
‏תמי משען רבני
רעם שפירא
עשיתי בסניף בראשל"צ והמדרסים מעולים. אני עושה הרבה ספורט והמדרסים נשארו איתי לתקופה ארוכה ללא בלאי. המחיר לא זול אבל גם לא יקר משמעותית מאלו שניסיתי קודם ואלו שאתם עשיתם לי היו הטובים ביותר, העמידים ביותר והנוחים ביותר. גם כשרציתי לעשות שוב אחרי כמה שנים חזרתי (וד.א המדרס נשאר תקין, פשוט רציתי עוד אחד ספייר לנעליים אחרות). ממליץ מאוד.
רעם שפירא
חי אלעזר
מקצוענים!!! לא כל יום מוצאים אנשים כמוכם, תודה רבה לכם צוות עקב אכילס❤
חי אלעזר
אבירם טרוזמן
שירות אמין ומקצועי, עזר לי מאד, פשוט אלופים!!!!
אבירם טרוזמן
יונתן גלוזמן
אני חייל קרבי ועשיתי מדרסים בעקב אכילס בירושלים. הרגשה הכי טובה שיש אני עם המדרסים כבר חצי שנה ואני מאוד מרוצה!
יונתן גלוזמן
רוצה לקבל פרטים על מוצר זה