דלקת בשורש כף היד

דלקת בשורש כף היד נחשבת לדלקת שכיחה מאוד ואנשים רבים סובלים ממנה בלי לדעת מה הגורמים להופעתה. אז מה הסיבות לכאבים בשורש כף היד? מי עלול לסבול מבעיה זו? מה עושים לאחר שנופלים על יד ימין או שמאל ואיך מטפלים בדלקת גידים בשורש כף היד לאחר לידה? גלו כאן ועכשיו.

דלקת בשורש כף היד – איך מטפלים בה?

דלקת גידים בשורש כף היד מסתמנת כאחת מהדלקות השכיחות ביותר שרבים באוכלוסייה סובלים ממנה. מדובר על דלקת שבאה לידי ביטוי בין היתר בכאבים המשבשים את שגרת יומם של אלו הסובלים מהם. מה גורם לכאבים בשורש כף היד? הסיבות שונות ומגוונות: ישנם כאבים בשורש כף היד כתוצאה מהרמת משקולות ומאימונים גופניים שיוצרים עומסים, ישנם אלו המעידים על כאב במפרק כף היד כתוצאה מכתיבה ממושכת כמו גם מהקלדה, וגם ישנן נשים הריוניות המלינות על כאבים בידיים בעקבות נשיאה ממושכת של התינוק בצורה הגורמת לעומס רב על המפרק.

מפרק כף היד, גם אם אם אינכם מבחינים בזאת בצורה ישירה, מופעל לאורך כל שעות היום במגוון רחב של פעולות שאתם עושים: החל מנעילת הנעליים, דרך פתיחת בקבוקי שתייה ועד חפיפת הראש במהלך הרחצה. מפרקי כף היד משתתפים במגוון רחב של פעילויות יום יומיות – מה שגם הופך אותם לחשופים יותר לדלקות וכאבים.


דלקת בשורש כף הידהתסמינים של דלקות בשורש כף היד

ישנם כאבים בשורש כף היד לאחר נפילה וגם ישנם כאבים המופיעים כסימפטום, אך מקורם אחר ואינו תלוי נפילה או זעזוע אחר. התסמינים שלרוב מלינים עליהם כוללים כאבים שגם מלווים בתחושה של "אצבעות רדומות", כמו גם כאבים המאופיינים ככאלו המרגישים כמו זרם חשמלי, כמו במקרה של תסמונת התעלה הקפרילית. במקרים וישנו כאב עמום יותר, סביר כי ישנה דלקת באזור של המפרק של שורש היד. אם הכאבים חדים ודוקרים, במרבית המקרים מקורם בדלקת גידים. שימו לב כי בכל מקרה של כאב, לרבות כאבים בשורש כף היד אחרי אימון,אין להזניח את הטיפול.

לפני שמעניקים טיפול עבור כאבים בשורש כף היד והאצבעות, יש לבצע אבחון. בעת שמבצעים את האבחון, חשוב מאד להבין את אופי הכאב ומיקומו – מה שמסייע באופן ישיר במתן הטיפול. האבחון מתבצע בצורה של מישוש כף היד על ידי הרופא המטפל, זאת על מנת לאתר את האזורים הכואבים שיוצרים אצל המטופל חוסר נוחות. חשוב להבין כי האצבעות ושורש היד מבוססים על מבנים מעט מורכבים, כאשר בשורש היד בלבד ניתן למצוא שמונה עצמות. כל פגיעה שנוצרת באחת העצמות או החיבורים גורמת לכאב שונה.


דלקת במפרק כף היד לאחר לידה – איך היא נוצרת?

הנוכחות המוגברת של הורמון הרלקסין היא זו שגורמת לכאבים המופיעים בשורש כף היד. מטרתו של הורמון זה היא להפוך את הרקמות לגמישות יותר, מה שעתיד לסייע מאד בתהליך הלידה והכנת הגוף. בעקבות התהליך הטבעי, רקמות נוספות בגוף הופכות גמישות יותר – גם אם מדובר על גידים ועל רצועות במפרק שורש כף היד. כידוע, התפקיד של הגידים ושל הרצועות הוא לייצג את המפרקים. מה שקורה לאחר הלידה הוא שהורמון הרלקסין עדיין מצוי בגוף ברמות גבוהות, ואם צריך להוסיף ולקחת בחשבון תופעות נוספות לרבות הרגישות הרבה וכאבים טבעיים מהלידה, הרי שהסימפטומים המתקבלים בסופו של דבר הינם רגישויות וכאבים.

כאבים ביד לאחר לידהכאבים בשורש כף יד שמאל
– איך מטפלים בהם?

כאבים בשורש כף יד ימין או בצד שמאל מטופלים בהתאם לאבחנה שבוצעה. אם לרגע מתמקדים בשיטת הטיפול הקונבנציונאלית, הרי שמדובר על הזרקה של סטרואידים אל תוך הגיד הסובל מדלקת. לאחר מכן, על המטופלים לנקוט בשגרת מנוחה ונטילת כדורים המסייעים במשך הריפוי.  בנוסף, במקרים בהם ישנם כאבים בשורש כף היד לאחר שבר שהינם בלתי נסבלים ופוגעים באיכות חייו של הסובל מהם, ניתן לבצע ניתוח. כן חשוב לומר כי ניתוחים מגלמים בתוכם גם סיכונים שונים, לרבות פגיעה ביכולת התחושה באזור גיד האגודל.

זמן החלמה של דלקת בשורש כף היד לאחר ניתוח הינו ארוך יותר, ועליכם להכין עצמכם לזמן החלמה שנע בין מספר שבועות למספר חודשים. כמו כן, עליכם לדעת כי האזור בו בוצע הניתוח מגובס, מה שיכול למנוע גם תנועה וביצוע פעולות בסיסיות. במרבית המקרים ובהתאם להתקדמות ההחלמה של המטופל, ניתן לחזור לפעילות מלאה המבוססת על הפעלת עומסים רק כעבור שישה חודשים.

דלקת בשורש כף היד
לייעוץ מיידי מהמומחים שלנו:
סובלים מבעיה אורטופדית? מחפשים מוצר מסוים? השאירו פרטים למענה מהיר:
269 ₪ 0 ₪
התקשרו ל-9418*

מייצב שורש כף היד עשוי מאריג איכותי וייציב עם מערכת הסגירה של Boa® לצורך התאמה מהירה וקלה.
פטנט ההידוק לכף היד Boa® מאפשרת התאמה ההדרגתית עם דיוק של מיקרו מילימטר.
הסד כולל פס אלומיניום המותאם אנטומית לצד הקידמי של שורש כף היד .
בטנה מרופדת לנוחות התאמה מושלמת.
הצד הגבי (הדורסלי) של הסד מחוזק עם לשון מרופדת עם ליבה תרמית מפלסטיק.269 ₪ 0 ₪
התקשרו ל-9418*
סד מייצב לשורש כף היד והאגודל עשוי מאריג איכותי וייציב עם מערכת הסגירה של Boa® לצורך התאמה מהירה וקלה.
פטנט ההידוק לכף היד Boa® מאפשרת התאמה ההדרגתית עם דיוק של מיקרו מילימטר.
הסד כולל פס אלומיניום המותאם אנטומית לצד הקידמי של שורש כף היד וסד נוסף לאגודל .
בטנה מרופדת לנוחות התאמה מושלמת.
הצד הגבי (הדורסלי) של הסד מחוזק עם לשון מרופדת עם ליבה תרמית מפלסטיק.
200 ₪ 0 ₪
התקשרו ל-9418*
אביזר זה מייצב את שורש כף היד ומקבע את תנועת הכיפוף והיישור של מפרק היד.

הקיבוע נעשה על ידי מוט אלומיניום בזוית של 25 מעלות הנמצא בתחתית הכף בין הזרוע ועד לכף היד ובמבנה האנטומית של היד להתאמה מקסימלית.
עשוי מבד קטיפתי ונושם ובעל 3 שכבות של חומר לנוחות מקסימלית במגע עם העור.
מערכת רצועות וולקרו להתאמה אנטומית מרבית ולוויסות הלחץ על שורש כף היד.

תוצרת: צרפת
50 ₪ 0 ₪
התקשרו ל-9418*
למוצר זה מומלץ להגיע לאחד מסניפי עקב אכילס למדידה!
0 ₪ 0 ₪
התקשרו ל-9418*

בלעדי בעקב אכילס - Multi Zone - smart dynamic foot Support

שנתיים של תכנונים, שרטוטים, אין ספור ווארסיות, מחשבה, התאמת החומרים וידע הולידו את המדרסים הכי חכמים שיצרנו עד היום.
החומרים מיצרים ומורכבים בגרמניה ומגיעים כמשטח ישר, ואת שאר העבודה נעשית במעבדות עקב אכילס.


חדש חדש ובלעדי בעקב אכילס - המדרס החכם Multi zoneמדרסים בהתאמה אישית Multi Zone

5 אזורי תמיכה ושילוב חומרים ברמות קשיחות / ריכוך.

  1. אזור העקבים מתחבר עם אזור הקשת הפנימית ויוצר צורה של "קוברה", רמת קושי 45 SHOR מה שיוצר אחיזת עקבים ותמיכה בקשת.

  2. מרכז העקבים ועד הכריות מורכב מחומר רך ובולם ברמת צפיפות של 20/25 SHOR ומאפשר בלימה ממרכז התחתון של העקבים ועד אזור הכריות.

  3. בחלקו החיצוני בין עצם הקובואיד למטטרזל ה 5 (ממש באזור המפרק של העצמות האלו) שכבה חצי קשיחה 30 SHOR והסיבה היא, מכיוון שלרוב האנשים יש עצם בולטת באזור, עצם זו היא צוואר המטטרזל ה-5 בדיוק באזור המפרק בין הקובואיד למטטרזל.

  4. אזור ארבעת הבהונות 2-3-4-5 עשויים מחומר ברמת צפיפות 30 SHOR בכדי לא לאפשר לבהונות שקיעת יתר בזמן ההליכה.

  5. והאחרון, אזור הבוהן (הלוקס), מכיוון שהבוהן תפקיד מאוד חשוב בדחיפת הרגל לצעד הבא והעומס על הבוהן הוא רב. אזור זה יהיה מחומר מיוחד בעל רכות גבוהה אך דחיסות נמוכה.   

למה צריך כל אזור בחומר ומבנה שונה?
לשם כך יש צורך לקרוא את ההסבר מטה.
ליאת לוי
תודה לרפאל על השירות האדיב, והמקצועיות! שמחתי להגיע למקום עם מחירים נוחים ואנשים נפלאים!
ליאת לוי
אבי לוי
השירות שלכם שווה הכל. הייתי כרגע בסניף ירושלים ואני חייב לציין שאליחי הטכנאי שטיפל בי מקצועי ואמין. ממש מרוצה מכם! תודה!
אבי לוי
נופר שמעון
אני חיילת ועשיתי מדרסים במכון עקב אכילס בירושלים. שירות מקצועי אלופים!
נופר שמעון
אייל קולורני
אחד המקומות המקצועיים ביותר! מקצועיות, שירות ואדיבות ברמה גבוהה שלא נתקלתי בה בתחום הזה בעבר.
אייל קולורני
‏תמי משען רבני
הופנתי ע"י אורטופד להתקין מכשיר A F O למנוע צניחת כף רגל וקרסול פניתי למספר חניות המטפלים בבעיות אורטופדיות ולא נעינתי לצרכים ..בשיחת טלפון עם חנות בשם "עקב אכילס" דיברתי עם אליחי זאנה הסברתי לו את הבעיה ולהפתעתי דאג להזמין לי את המדרס המיוחד תוך מספר ימים התקשר אליחי הגעתי לחנות שנפתחה חדש בבנין שערי העיר רחוב יפו 216 ירושלים. אליחי היה במקום טיפל בנו בסבלנות והתאים לי את המכשיר לרגל בדייקנות וביקש שכל בעיה שתהיה יטופל ברצון ..תודה לאליחי על שירות הטוב והסבלנת .וממליצה מאוד. .אלי ותמי משען פיסגת זאב ירושלים
‏תמי משען רבני
רעם שפירא
עשיתי בסניף בראשל"צ והמדרסים מעולים. אני עושה הרבה ספורט והמדרסים נשארו איתי לתקופה ארוכה ללא בלאי. המחיר לא זול אבל גם לא יקר משמעותית מאלו שניסיתי קודם ואלו שאתם עשיתם לי היו הטובים ביותר, העמידים ביותר והנוחים ביותר. גם כשרציתי לעשות שוב אחרי כמה שנים חזרתי (וד.א המדרס נשאר תקין, פשוט רציתי עוד אחד ספייר לנעליים אחרות). ממליץ מאוד.
רעם שפירא
חי אלעזר
מקצוענים!!! לא כל יום מוצאים אנשים כמוכם, תודה רבה לכם צוות עקב אכילס❤
חי אלעזר
אבירם טרוזמן
שירות אמין ומקצועי, עזר לי מאד, פשוט אלופים!!!!
אבירם טרוזמן
יונתן גלוזמן
אני חייל קרבי ועשיתי מדרסים בעקב אכילס בירושלים. הרגשה הכי טובה שיש אני עם המדרסים כבר חצי שנה ואני מאוד מרוצה!
יונתן גלוזמן
פזית יהב
תודה מיוחדת לרפאל מ"עקב אכילס" סניף ראשון לציון, על השירות הנפלא המקצועיות והיחס המסור, בהתאמת המדרסים ובחירת נעל מושלמת עבור בני. בהחלט ראוי לציון ולשבח!
פזית יהב
קבל עדכונים על מבצעים באתר!