תסמונת דקרבן

תסמונת דקרבן – ממה היא נגרמת?

תסמונת דקרבן (De Quervain Syndrome) מאופיינת בכאבים, דלקות ונפיחויות של הגידים בעת שמתבצעות תנועות באזור האגודל. אם גם אתם תוהים מה מקור שם התסמונת, הרי שמדובר על מחלה על שמו של פריץ דה קרווין – הרופא השיווצרי. תסמינים של מחלת דקרבן באים לידי ביטוי בקושי בתנועה בעקבות הנפיחות, כאשר גם ישנם כאבים ורגישות בכף היד שמצביעים על דלקת. כאב בבסיס האגודל ודלקת בגידים יכולים אף להתגבר בעת שמבצעים פעולות המבוססת על תנועות הדורשות באחיזה בצורת אגרוף.

אז מה זה מחלת דקרבן? המון פעמים המילה "דלקת" יוצרת את ההקשר לזיהום שיצר אותה, אך במקרה הזה מדובר על גידים מגורים בעקבות אחיזה באמצעות היד בתנועות ותונחות לא רגילות, לא נכונות ולא בריאות. הדוגמא הקלאסית שניתן לתת היא אם שזה עתה ילדה, בעת שהיא אוחזת את תינוקה. בנוסף, לא מעטים אלו שבתוך הלשכה שלהם ישנם יותר משני גידים, כך שנוצרת צפיפות גדולה יותר וחיכוך גדול יותר בין הגידים.

כאבים ביד דה קרווין

אבחון מחלת דקרבן – התסמינים המעידים על הדלקת

ישנם כמה סימפטומים מובילים שלפיהם מבצעים את האבחון, וכך ניתן לשלול או לאשר את הימצאות הדלקת. הסימפטום המזוהה ביותר עם הדלקת הינו נפיחות ורגישות באגודל. בנוסף, אם אתם מוצאים עצמכם נמנעים מפעילויות שגרתיות כמו אחיזה, כתיבה או פתיחה של בקבוק בעקבות כאבים – ישנה סבירות כי מדובר על דלקת בגיד מסוג דה קרבן. סימפטומים נוספים כוללים חום נקודתי באזור האגודל, ואילו במקרים אקוטיים יותר ישנם אלו המלינים על כאבים המקרינים אל אזור המרפק.

מהם גורמי הסיכון ואלו אוכלוסיות נחשבות חשופות יותר לדלקת מסוג זה? ראשית, כדאי לדעת כי מדובר על טווח גילאים שנע מגיל 30 ומגיע עד גיל 50, כאשר לרוב מדובר על נשים, ובדגש על נשים הריוניות או מניקות. בנוסף, אם התעסוקה היום-יומית שלכם מבוססת על פעולות פיזיות חוזרות כמו נגינה, הקלדה או כתיבה – גם אתם חשופים יותר לדלקת וצריכים לקבל טיפול במחלת דקרבן.

דרכי טיפול במחלת דקרבן

האבחנה מתבססת על ידי התרשמות פיזית של הרופא, תוך שנדרש מגע עם האזור הרגיש. ומה באשר לטיפול? ישנן מספרים דרכים לטפל בדלקת, והם כוללים בין היתר פיזיותרפיה, מנוחה וחוסר תנועה של האזור, טכניקות של חימום וקירור האזור, טייפינג תומך לשורש האגודל, עיסויים, מתיחות ואפילו זרמים חשמליים שמטרתם להפחית את הכאב. זמן החלמה ממחלת דקרבן משתנה בין הסימפטומים ובין ההיסטוריה הרפואית של המטופל.

יחד עם זאת, חשוב לדעת כי עוד לפני הטיפול שתקבלו, תוכלו לנקוט בגישה של טיפול מונע שיעלה את הסבירות כי לא תסבלו מהדלקת. הטיפול המונע הטוב ביותר הוא להקפיד על אחיזה נכונה, ובמקרים בהם מדובר על נשים שילדו, הרי שחשוב להקפיד על הרמה נכונה של הרך הנולד. חשוב לזכור כי הגידים מגיבים לכל תנועה ולכל זעזוע, כאשר הם לא תמיד יודעים להתמודד עם עומסים חדשים וכך נוצרת לה הדלקת.

תסמונת דקרבן
אתם מוזמנים ליצור קשר:
זקוקים לאביזר אורטופדי? גרביים אלסטיים? מעוניינים לקבוע תור לאבחון והתאמת מדרסים? השאירו פרטים למענה מהיר:
המלצה חמה על רפאל וצוות עקב אכילס. באופן אישי רפאל עשה לי מדרס מותאם אישית עבור כאב שהיה לי בברך בזמן ריצה. מקצוענות, איכות, הקשבה ועבודה מהירה מאוד של רפאל. מאז אני ממליץ לכל מטופליי להגיע לרפאל ולהנות מיחס מקצועי ואדיב ומשירות מקצועי ללא פשרות! המלצה חמה חמה חמה
אורי פלוטקין
ליאת לוי
תודה לרפאל על השירות האדיב, והמקצועיות! שמחתי להגיע למקום עם מחירים נוחים ואנשים נפלאים!
ליאת לוי
אבי לוי
השירות שלכם שווה הכל. הייתי כרגע בסניף ירושלים ואני חייב לציין שאליחי הטכנאי שטיפל בי מקצועי ואמין. ממש מרוצה מכם! תודה!
אבי לוי
נופר שמעון
אני חיילת ועשיתי מדרסים במכון עקב אכילס בירושלים. שירות מקצועי אלופים!
נופר שמעון
אייל קולורני
אחד המקומות המקצועיים ביותר! מקצועיות, שירות ואדיבות ברמה גבוהה שלא נתקלתי בה בתחום הזה בעבר.
אייל קולורני
‏תמי משען רבני
הופנתי ע"י אורטופד להתקין מכשיר A F O למנוע צניחת כף רגל וקרסול פניתי למספר חניות המטפלים בבעיות אורטופדיות ולא נעינתי לצרכים ..בשיחת טלפון עם חנות בשם "עקב אכילס" דיברתי עם אליחי זאנה הסברתי לו את הבעיה ולהפתעתי דאג להזמין לי את המדרס המיוחד תוך מספר ימים התקשר אליחי הגעתי לחנות שנפתחה חדש בבנין שערי העיר רחוב יפו 216 ירושלים. אליחי היה במקום טיפל בנו בסבלנות והתאים לי את המכשיר לרגל בדייקנות וביקש שכל בעיה שתהיה יטופל ברצון ..תודה לאליחי על שירות הטוב והסבלנת .וממליצה מאוד. .אלי ותמי משען פיסגת זאב ירושלים
‏תמי משען רבני
רעם שפירא
עשיתי בסניף בראשל"צ והמדרסים מעולים. אני עושה הרבה ספורט והמדרסים נשארו איתי לתקופה ארוכה ללא בלאי. המחיר לא זול אבל גם לא יקר משמעותית מאלו שניסיתי קודם ואלו שאתם עשיתם לי היו הטובים ביותר, העמידים ביותר והנוחים ביותר. גם כשרציתי לעשות שוב אחרי כמה שנים חזרתי (וד.א המדרס נשאר תקין, פשוט רציתי עוד אחד ספייר לנעליים אחרות). ממליץ מאוד.
רעם שפירא
חי אלעזר
מקצוענים!!! לא כל יום מוצאים אנשים כמוכם, תודה רבה לכם צוות עקב אכילס❤
חי אלעזר
אבירם טרוזמן
שירות אמין ומקצועי, עזר לי מאד, פשוט אלופים!!!!
אבירם טרוזמן
יונתן גלוזמן
אני חייל קרבי ועשיתי מדרסים בעקב אכילס בירושלים. הרגשה הכי טובה שיש אני עם המדרסים כבר חצי שנה ואני מאוד מרוצה!
יונתן גלוזמן
רוצה לקבל פרטים על מוצר זה