כאב במפשעה

ממה נגרם כאב במשפעה ואיך להקל עליו? מתי כדאי לפנות לרופא? מה הסיבות הנפוצות ביותר לכאבים במפשעה? האם קיימים אביזרים אורטופדיים שמומלץ להשתמש בהם כדי לטפל בכאבים? גלו כבר עכשיו!

כאב במפשעה – סיבות ודרכי הטיפול האפשריות

מה הסיבות לכאבים במפשעה, מתי צריך לפנות לרופא בגללם, איך מאבחנים אותם וכיצד מטפלים בהם? בואו ללמוד כל מה שצריך לדעת על כאב במפשעה.

כאבים בבטן התחתונה ובאזור שבו האגן נפגש עם הרגליים נתפסים ונחשבים ככאבים במפשעה. הסיבה הנפוצה ביותר לכאבים האלה היא לחץ שקיים על השרירים שבאזור, אך יכולות להיות לכך עוד סיבות רבות ושונות. הכאב גם הוא משתנה מאדם לאדם, כשהוא יכול להיות נסבל או חמור, מתפתח באיטיות או מופיע באופן פתאומי, עמום או חד, פועם או אפילו שורף. יש גם שלל דרכים לאבחן את הכאב הזה בהתאם לתסמינים ולסיבות האפשריות, וחשוב לדעת גם שאבחון כאב במפשעה אצל ילדים הוא שונה מאשר אצל מבוגרים.


 כאב במפשעה

 

כאב במפשעה סיבות אפשריות

יש סיבות רבות וייחודיות שגורמות לכאבים באזור המפשעה, ולכן חשוב לראות רופא על מנת לוודא מה הסיבה שבגללה אתם סובלים מהם.


סיבות נפוצות של כאבים במפשעה

ברוב הפעמים הכאבים באזור המפשעה נגרמים בעקבות לחץ שקיים על השרירים, אך יש גם סיבות נפוצות אחרות שיכולות לגרום לו. אבחון אצל רופא יעזור לוודא את המקור של הכאבים.


1. לחץ על השרירים

לחץ על אזור המפשעה גורם למתיחה של השרירים שם, וזוהי לרוב פציעה שממנה סובלים ספורטאים. היא יכולה להתרחש עקב תנועה לא נכונה שבה הירך מושכת ואף קורעת את שריריה הפנימיים. לרוב יהיה כאב פתאומי במפשעה שמרגיש חד, והאופי הזה הופך את האבחנה שלו לפשוטה. הלחץ על השריר עלול לגרום גם להתכווצויות בשרירי הירך הפנימיים ולחולשה ברגל.


2. בקע מפשעתי

במצב שכזה רקמת שומן או המעיים דוחפים דרך אזור חלש או קרוע בדופן הבטן. אנשים שסובלים מבקע מפשעתי מדווחים לרוב על תחושת משיכה באזור המפשעה. יכול להיות גם כאב עמום במפשעה בזמן שיעול או הרמת חפצים כבדים. לעיתים אף רואים בליטה באזור המפשעה, אך לפעמים בקע מפשעתי לא מראה כלל תסמינים.


3. כאבי גדילה

אצל ילדים בסביבות גיל 10 יכולים לצוץ כאבי גדילה במפשעה, והם כלל לא סיבה לדאגה.כאבי גדילה אצל ילדים בדרך כלל יצוצו בלילה, וביום למחרת הילד ימשיך להיות פעיל מבלי לחוש כאב.


4. אבנים בכליות

אבן בכליה היא הצטברות של מינרלים שמתרחשת בכליה, וזה עלול לגרום לגלים של כאבים בזמן שהאבן עוברת בדרכי השתן. הכאב יכול לנוע מקל לחמור, וניתן להרגיש אותו בין הצלעות לירכיים, או שיהיו כאבים במפשעה ובטן תחתונה. בשני המקרים הכאב לרוב מקרין על עבר קדמת המפשעה. אבנים בכליות גורמים גם לתסמינים נוספים, כמו:

√ דם בשתן

√ בחילות והקאות

√ כאבים במהלך מתן שתן

√ דחף גבוה לתת שתן

אבן שתקועה בדרכי השתן עלולה לגרום לדלקת בשתן, לכן אם יש לכם היסטוריה של אבנים בכליות ואתם חווים כאבים במפשעה דלקת בשתן יכולה גם היא להיות סיבה לכך.


5. דלקת מפרקים בירך

כאב במפשעה ובירך עלול להעיד על דלקת שקיימת במפרק הירך, אשר נמצא בין החלק העליון של עצם הירך והאגן. דלקת מפרקים במפרק הירך מתרחשת כשישנה שחיקה במפרק ולא מתקיימת תנועה חלקה שלו. כשהמפרק נשחק, כל תנועה ברגל נהיית כואבת וקשה יותר לביצוע. כמו צורות אחרות של דלקת מפרקים, הכאב מחמיר בפעילות ומשתפר במנוחה. לעיתים ניתן יהיה לשמוע צליל פקיעה שנובע מתנועת המפרק השחוק, ואף תוכלו לפעמים להרגיש תחושת פקיעה בירך.


6. תסמונת התפס במפרק הירך

כאבי עצמות במפשעה יכולים להתרחש עקב תסמונת שהיא למעשה מעין שלב מוקדם של דלקת מפרקים בירך, ובה מתפתחים זיזי עצמות סביב ועל חלקי המפרק. כתוצאה מכך ישנה מגבלה בתנועה וכן כאבים באזור המפשעה או בצדו החיצוני של הירך. הכאב הוא פועם ומתרחש בדרך כלל כשמניעים את המפרק לטווח התנועה המקסימלי שלו, והוא יכול להיות עמום או חד.


7. קרע בלברום

הלברום של מפרק הירך הוא רקמת סחוס קשיחה וגמישה שעוטפת את הכדור והשקע של המפרק. הכאב יכול לצוץ במפשעה או בישבן, ולרוב תרגישו כאב דקירה במפשעה אחרי תנועות מסוימות בירך. מטופלים רבים מדווחים על תחושת פקיעה של הירך.


8. שבר באגן

נפילה היא הגורם הנפוץ ביותר לשבר שכזה, ובאופן כללי כל מכה ישירה לאגן יכולה לשבור אותו. הסכנה לשבר עולה אם סובלים מבריחת סידן, שבגללה העצמות נותרות חלשות ושבריריות, אך גם סרטן עלול להיות גורם לכך. אתם תרגישו כאבים עזים במפשעה שמחמירים באופן ניכר כשמנסים למתוח או לסובב את הירך.


9. נמק באגן (אווסקולר נקרוזיס)

המצב הזה גורם לתאי העצם למות בעקבות מחסור באספקת דם, ועקב כך המפרק יתחיל להתפרק. התסמין הראשון לבעיה הוא לרוב כאב עמום או פועם שמופיע לראשונה באגן או באזור הישבן. ככל שהבעיה מתמשכת נהיה קשה יותר להפעיל משקל על האגן, וזה עלול להוביל בהמשך לצליעה עקב כאבים במפשעה וברגל ימין או שמאל.


10. בקע ספורטאים

פציעה שכזו מאובחנת לרוב אצל שחקני כדורגל, והיא נגרמת עקב היחלשות עדינה של דפנות הבטן. בקע גורם לכאב בדיוק מעל לאזור המפשעה, וקשה לאבחן אותו. לעיתים ניתן לתת לבעיה לעבור בעזרת מנוחה, אך במקרים מסוימים יידרש ניתוח לטיפול בבקע.


11. החלמה מניתוח

ניתוחים רבים שנערכים במפשעה גורמים כמובן לכאבים במהלך תקופת ההחלמה. זה יכול להיות למשל כאב במפשעה אחרי קיסרי, חסימת צינור הזרע, מתיחת בטן ועוד... הכאב נובע מהעצבים שניזוקו במהלך הניתוח, ובדרך כלל לא צריך לחשוש מפני כאב במפשעה אחרי לידה או ניתוח.


סיבות פחות נפוצות לכאבי מפשעה

במקרים רבים הסיבות הפחות נפוצות הן חמורות יותר מאשר הסיבות הנפוצות, והן יצריכו טיפולים מתקדמים יותר.


1. דלקת ביותרת האשך

זוהי דלקת בתעלה שממוקמת בגב האשכים, ובמהלכה תחושו כאב במפשעה במנוחה, שמתחיל במפשעה ונע אט אט אל עבר האשכים, שעלולים להיות נפוחים. במקרים נדירים עלולים להיות גם חום וצמרמורות, ובדרך כלל זה קורה עקב מחלת מין.


2. תסביך אשך

זוהי בעיה רפואית חמורה שדורשת התערבות מידית, ובה המבנה של העצבים באזור האשכים מסתבך. עקב כך צץ באופן פתאומי כאב עצבי במפשעה ובאשכים, שרמתו עלולה להיות חמורה מאוד. המצב הזה מצריך ניתוח דחוף.


3. רדיוקלופתיה

לעיתים כשיש כאבים במפשעה פריצת דיסק היא הסיבה לכך, כשהיא למעשה גורמת לרדיוקלופתיה. במצב שכזה יש עצב צבוט באזור התחתון של עמוד השדרה, והוא עלול לגרום לכאבים, לנימול או אף לאיבוד תחושה באזור המפשעה. לחץ ישיר על העצב יכול לגרום לתחושת שריפה או דקירה במפשעה, וכן לכאבים באזור מרכז הירך.


4. סעפת (דיברטיקוליטיס)

זוהי מחלה דלקתית של סעיפים שנוצרים במעי הגס, ובה נוצר חור בסעיף או כיס, שבולטים מתוך המעי הגס. זה למעשה סיבוך של מחלה סעיפית של המעי הגס (דיברטיקולוזיס).


5. מפרצת בטנית באבי העורקים

במקרה שכזה יש התרחבות מקומית של אבי העורקים הבטני, ובדרך כלל לא מופיעים לכך תסמינים, אלא אם כן יש קרע, אז יופיעו כאבים במפשעה ובגב התחתון בבטן או ברגליים, ויחד איתם לחץ דם נמוך. זה נפוץ יותר אצל גברים בני 50 ומעלה עם היסטוריה משפחתית.


6. ציסטה שחלתית

הציסטה היא שק שמלא בנוזלים ושנמצא בתוך השחלה. לרוב אין לכך תסמינים, אך לפעמים יש נפיחות וכאבים. רוב הציסטות לא מזיקות, אך הן עלולות להיפתח או לגרום לפיתול של השחלה, מה שיוביל לכאב חמור יותר, הקאות וחולשה.


7. פובלגיה של ספורטאים (אוסטאיטיס פוביס)

המצב הזה הוא למעשה דלקת במאחה עצמות החיק – המפרק שמחבר בין עצמות האגן. הוא גורם לכאב עמום באזור המפשעה והאגן, ועל אף שמו, הוא עלול לצוץ גם אצל אנשים שאינם ספורטאים. זהו למשל גורם נפוץ של כאב במפשעה בהריון ואצל אנשים שסבלו מפציעה או עברו ניתוח באגן.


8. נפיחות של בלוטת הלימפה

בלוטת הלימפה מזרימה את נוזל הלימפה ברחבי הגוף, ובה נמצאים תאי דם לבנים שעוזרים להילחם בחיידקים וגופים זרים. כאב במפשעה צד שמאל בהריון או צד ימין יכול להעיד על בעיה שכזו, שכן יש מספר רב של בלוטות לימפה בצדי המפשעה, והן יכולות לסבול מדלקת ולהתנפח עקב זיהום. זה קורה לרוב בצד אחד בלבד של המפשעה, ובדרך כלל יחוו כאב במפשעה צד שמאל נשים יותר מאשר גבר.


סיבות נדירות לכאבים במפשעה

הסיבות הבאות אינן נפוצות כלל וכלל, והרופא שלכם ככל הנראה ישקול אותן רק אם לא ימצא הסבר אחר לכאבים שאתם סובלים במפשעה.


1. זיהום במפרק הירך

לעיתים נדירות יכול להתרחש זיהום במפרק הירך, וזה נפוץ יותר אצל אנשים שעברו את גיל 80, אצל כאלה שסובלים מסוכרת או מדלקת מפרקים שגרונית, או אצל מטופלים שעברו לאחרונה ניתוח במפרק הירך או ניתוח להחלפת מפרק הירך או הברך. המצב הזה גורם לכאבים חמורים במפשעה, במיוחד כשהרגל זזה, לכן קיים כאב במפשעה בזמן הליכה. למטופלים רבים יש גם חום גוף גבוה, וכן נפיחות, חמימות ואדמומיות בסביבת אזור האגן.


2. גידול

המצב הזה נדיר מאוד, ובו גידול שקיים בשריר או בעצם גורם לכאבים בסביבת המפשעה, בייחוד אם הגידול נמצא באזור שרירי הירך הפנימיים. בניגוד לשרירים לחוצים במפשעה, הכאב שנובע מגידול לא מחמיר במהלך פעילות גופנית. לכן לדוגמה לא תרגישו שינוי ברמה של כאב במפשעה אחרי ריצה.


מתי צריך לראות רופא?

חשוב מאוד שתפנו לקבלת עזרה רפואית אם נפלתם או נפצעתם באגן בכל דרך, או אם יש לכם כאב במפשעה ימין או שמאל יחד עם התסמינים הבאים:

√ חום

√ צמרמורות

√ דם בשתן

√ אי נוחות בבטן או באגן

√ בחילות והקאות

√ קושי בנשיאת משקל הגוף בהליכה


אם אתם חושדים שיש לכם בקע מפשעתי, פנו לרופא במידה ואתם סובלים מהתסמינים הבאים:

√ כאב חמור בסביבת הבליטה באגן

√ הקאות

√ שלשולים

√ בטן נפוחה

התסמינים האלה יכולים להעיד על כך שרקמת הבקע נלכדה ואינה מקבלת מספיק דם וחמצן, וזה מצריך ניתוח מידי. פנו לרופא גם אתם סובלים מכאב מתמשך וחמור, אפילו אם אם הוא מגיע ללא תסמינים אחרים.

אם אתם גברים ואתם חווים כאב רק בצד אחד של המפשעה והאשך שבאותו צד נפוח, עליכם לפנות גם כן לרופא. במקרה שכזה בו יש כאבים בצד ימין בלבד או כאב במפשעה צד שמאל גברים צריכים לחשוד בתסביך אשך, שמצריך גם הוא ניתוח.


איך מאבחנים את הכאב במפשעה?

מאחר שיש גורמים רבים ואפשריים לכאבים האלה, הרופא יוכל לנסות לאבחן את מצבכם במספר דרכים. ראשית הוא יברר מה ההיסטוריה הרפואית שלכם בכל הנוגע לכאבים שאתם סובלים מהם:

1. מתי התחיל הכאב?

2. האם סבלתם מפציעה לאחרונה?

3. מה מחמיר את הכאב ומה מקל עליו?

4. האם יש תסמינים אחרים פרט לכאבים?


לאחר מכן תעברו בדיקה פיזית, ויתכן שתצטרכו לעבור גם צילום רנטגן, אולטרה סאונד, CT,MRIאו בדיקה על ידי הזרקת לידוקאין.


* בדיקה פיזית

במהלך הבדיקה הרופא יבחן את הבטן, האשכים, העצבים ומבנה השלד של האגן. הוא יבדוק איך מתבטאים הכאבים ומתי, זאת על מנת למקד את מקור הבעיה. למשל אנשים שסובלים מבעיות באגן יחוו כאב במפשעה בישיבה בזמן שיניחו קרסול של רגל אחת על הירך של השנייה.


* צילום רנטגן

בצילום הרנטגן משתמשים רבות לאבחון כאבי מפשעה, כשבו ניתן לראות את המבנה הפנימי של הגוף ולחפש גורמים שקשורים לעצמות ואשר יוצרים כאבים. זוהי למעשה הדרך הטובה ביותר לחפש אחר בעיות בסחוס של מפרק הירך, אשר יכולות להוביל לתחושת כאבים במפשעה וברגל שמאל או ימין, והצילום יכול להראות גם סימנים לדלקת מפרקים ניוונית, שבה יש זיזים במפרק או שהמרווח בין הכדור לשקע שבמפרק מצטמצם.


* בדיקת אולטרה סאונד

אם מדובר בגברים והכאב קשור לאשכים או אם יש חשד לבקע, הרופא יציע לעבור בדיקת אולטרה סאונד. בבדיקה הזו משתמשים בגלי קול כדי ליצור תמונה של מבנה הגוף הפנימי.


* בדיקת CT

אם הרופא יחשוד באבנים בכליות, יכול מאוד להיות שהוא ישלח אתכם לבדיקת CT יחד עם מספר צילומי רנטגן כדי לקבל תמונה תלת ממדית של הכליות. בדיקת CTתתבצע יחד עם בדיקת אולטרה סאונד במידה וקיים חשד לבעיה שקשורה למעיים או בעיות אחרות שקשורות לבטן ולאגן ואשר גורמות לתחושת כאב קל במפשעה.


* בדיקת MRI

בבדיקה שכזו בוחנים את הרקמות הרכות שסביב מפרק הירך. משתמשים בה בשדה מגנטי וגלי רדיו שמראים תמונה של מבנה הגוף הפנימי. בדיקת ה-MRI יכולה להראות רקמות שבדיקות אחרות לא מראות בבירור, כמו שרירים, גידים וסחוסים. לעיתים הבדיקה מתבצעת לאחר הזרקת צבע שמסייעת לראות טוב יותר פגיעות בסחוסים. בטכנולוגיה זו אפשר לחפש גם בעיות עצביות, כמו לדוגמה עצב צבוט. במצב שכזה תהיה פגיעה במקום אחר בגוף, אך אתם תרגישו כאבים חדים במפשעה.


* זריקת לידוקאין

הלידוקאין הוא חומר הרדמה, ואותו מזריקים למפרק הירך, כשנעזרים באולטרה סאונד או בצילום רנטגן כדי לוודא שהמחט אכן נמצאת במקום הנכון. משתמשים בשיטה זו כשהמקור לכאב אינו ברור כלל, ואם אחרי ההזרקה הוא נעלם באופן זמני, זה סימן לכך שמקורו הוא אכן באותו אזור. ההליך הזה מתבצע על ידי אורתופד מנתח שמתמחה בטיפול בבעיות שקשורות לעצמות ולשרירים, או על ידי רדיולוג שמתמחה בדימות רפואי.


איך מטפלים בכאבים במפשעה?

השלב הבא לאחר האבחנה הוא הטיפול, והוא מתקיים במספר מישורים.


1. שינויים קלים באורח החיים

במקרים מסוימים של כאבים בסביבת המפשעה ההחלמה מתבצעת בנוחות הביתית ועל ידי טיפול עצמי. לדוגמה אם יש לכם כאב במפשעה עליון שנובע ממתיחה של השריר, הרופא ימליץ לכם להקל על הכאבים והנפיחות בשלל דרכים, בהתאם לסיבה לכאב. הנה כמה דרכים נפוצות שבהן ניתן לטפל בכאבים באופן עצמאי:

√ אם הכאב נובע מהירך, הרופא ימליץ לעטוף את הירך העליון בתומך ירך אלסטי, שתוכלו להשיג בכל סניף של המכון האורתופדי עקב אכילס.

√ במקרה של דלקת מפרקים בירך הטיפול כולל מנוחה ככל הניתן כדי שלא להחמיר את הכאבים.

√ אם המקור לכאבים הוא מהאשכים, הרופא ימליץ לקרר את האזור עם קרח.


2. טיפול תרופתי

תרופות כמו איבופרופן (אדוויל) או פרצטמול (אקמול) יכולות להקל על תסמיני הכאב במקרים מסוימים:

√ לחץ על שרירי המפשעה

√ דלקת מפרקים ניוונית

√ קרע בלברום

√ בקע ספורטאים

√ עצב צבוט בגב


תרופות חזקות יותר ואופיאטיות יידרשו לטיפול בכאבים חמורים, במצבים כמו:

√ אבנים בכליות

√ שבר בירך

√ זיהום במפרק הירך

אם הכאבים נובעים מזיהום, יתכן גם שתקבלו טיפול אנטיביוטי. משתמשים באנטיביוטיקה גם אם עברתם בעקבות כאבים במפשעה טיפול ניתוחי נגד הזיהום שבמפרק הירך.

 

יתכן גם שהרופא יבחר להזריק לכם סטרואידים כמו קורטיזון כדי להקל על הבעיה שממנה אתם סובלים:

√ אנשים שסובלים מדלקת מפרקים ניוונית יקבלו הזרקה לירך.

√ אנשים שסובלים מעצב צבוט יקבלו הזרקה לגב התחתון.


3. פיזיותרפיה

ברוב המקרים שבהם יש כאב במפשעה אצל נשים או גברים עקב בעיה באגן, הטיפול שיינתן יהיה פיזיותרפי, ומשך זמן הטיפול יהיה תלוי בגורם לבעיה. לדוגמה, יתכן שתצטרכו לעבור פיזיותרפיה למשך זמן מה לאחר ניתוח להחלפת מפרק ירך, אך אם אתם סובלים מדלקת מפרקים ניוונית בירך תידרשו לעבור אותה למשך תקופה ממושכת. הפיזיותרפיה כוללת תרגילים שמחזקים את שרירי הרגליים והאגן, ומטרת חלקם היא גם לשפר את טווח התנועה והגמישות שלהם. 

 

4. ניתוח

מצבים חמורים של כאב במפשעה צד שמאל או ימין דורשים ניתוח, וחלקם אף מצריכים ניתוח דחוף, כמו למשל תסביך אשך או זיהום במפרק הירך. למשל במהלך ניתוח לזיהום במפרק הירך שוטפים את האזור עם תמיסת סליין ומסירים את הרקמה הנגועה. לאחר מכן תקבלו אנטיביוטיקה כדי לטפל בשאר הזיהום.

ניתוחים אחרים יכולים להיות למשל:

√ החלפת מפרק ירך עקב דלקת מפרקים.

√ ארתרוסקופיה של מפרך הירך עקב קרע בלברום.

√ קידוח ראש הירך עקב נמק בעצם הירך.

חשוב לציין שגם לאחר הניתוח סביר להניח שתסבלו עדיין מכאבים, למשל כאבים במפשעה לאחר ניתוח בקע.


איך למנוע את כאבי המפשעה?

ניתן למנוע את חלק מהגורמים לכאבים במפשעה, למשל כשיש כאב במפשעה לאחר הליכה. המטרה העיקרית היא להימנע מבעיות באגן, ואפשר לעשת זאת בעזרת השיטות הבאות:

√ שמירה על משקל תקין לצורך הפחתת דלקות ולחץ על הגוף.

√ ביצוע פעילות גופנית בעצימות נמוכה, כמו שחייה או רכיבה על אופניים, שיפחיתו את הלחץ שמופעל על האגן.

√ אימוני שמירה על שיווי משקל או טאי צ'י למניעת נפילות על האגן.

√ התחייבות להפעלת הגוף באופן מידתי במטרה להאט את איבוד רקמת העצם ושמירה על שרירים חזקים.

 

את המוצרים האורטופדיים שעוזרים להקל על הבעיה ניתן לרכוש במכון האורטופדי עקב אכילס.

כאב במפשעה
אתם מוזמנים ליצור קשר:
זקוקים לאביזר אורטופדי? גרביים אלסטיים? מעוניינים לקבוע תור לאבחון והתאמת מדרסים? השאירו פרטים למענה מהיר:
המלצה חמה על רפאל וצוות עקב אכילס. באופן אישי רפאל עשה לי מדרס מותאם אישית עבור כאב שהיה לי בברך בזמן ריצה. מקצוענות, איכות, הקשבה ועבודה מהירה מאוד של רפאל. מאז אני ממליץ לכל מטופליי להגיע לרפאל ולהנות מיחס מקצועי ואדיב ומשירות מקצועי ללא פשרות! המלצה חמה חמה חמה
אורי פלוטקין
ליאת לוי
תודה לרפאל על השירות האדיב, והמקצועיות! שמחתי להגיע למקום עם מחירים נוחים ואנשים נפלאים!
ליאת לוי
אבי לוי
השירות שלכם שווה הכל. הייתי כרגע בסניף ירושלים ואני חייב לציין שאליחי הטכנאי שטיפל בי מקצועי ואמין. ממש מרוצה מכם! תודה!
אבי לוי
נופר שמעון
אני חיילת ועשיתי מדרסים במכון עקב אכילס בירושלים. שירות מקצועי אלופים!
נופר שמעון
אייל קולורני
אחד המקומות המקצועיים ביותר! מקצועיות, שירות ואדיבות ברמה גבוהה שלא נתקלתי בה בתחום הזה בעבר.
אייל קולורני
‏תמי משען רבני
הופנתי ע"י אורטופד להתקין מכשיר A F O למנוע צניחת כף רגל וקרסול פניתי למספר חניות המטפלים בבעיות אורטופדיות ולא נעינתי לצרכים ..בשיחת טלפון עם חנות בשם "עקב אכילס" דיברתי עם אליחי זאנה הסברתי לו את הבעיה ולהפתעתי דאג להזמין לי את המדרס המיוחד תוך מספר ימים התקשר אליחי הגעתי לחנות שנפתחה חדש בבנין שערי העיר רחוב יפו 216 ירושלים. אליחי היה במקום טיפל בנו בסבלנות והתאים לי את המכשיר לרגל בדייקנות וביקש שכל בעיה שתהיה יטופל ברצון ..תודה לאליחי על שירות הטוב והסבלנת .וממליצה מאוד. .אלי ותמי משען פיסגת זאב ירושלים
‏תמי משען רבני
רעם שפירא
עשיתי בסניף בראשל"צ והמדרסים מעולים. אני עושה הרבה ספורט והמדרסים נשארו איתי לתקופה ארוכה ללא בלאי. המחיר לא זול אבל גם לא יקר משמעותית מאלו שניסיתי קודם ואלו שאתם עשיתם לי היו הטובים ביותר, העמידים ביותר והנוחים ביותר. גם כשרציתי לעשות שוב אחרי כמה שנים חזרתי (וד.א המדרס נשאר תקין, פשוט רציתי עוד אחד ספייר לנעליים אחרות). ממליץ מאוד.
רעם שפירא
חי אלעזר
מקצוענים!!! לא כל יום מוצאים אנשים כמוכם, תודה רבה לכם צוות עקב אכילס❤
חי אלעזר
אבירם טרוזמן
שירות אמין ומקצועי, עזר לי מאד, פשוט אלופים!!!!
אבירם טרוזמן
יונתן גלוזמן
אני חייל קרבי ועשיתי מדרסים בעקב אכילס בירושלים. הרגשה הכי טובה שיש אני עם המדרסים כבר חצי שנה ואני מאוד מרוצה!
יונתן גלוזמן
רוצה לקבל פרטים על מוצר זה