אילו מדרסים מומלצים?

לא פעם אנו במכון עקב אכילס נתקלים בשאלות כמו "איזה מדרס הכי טוב?" או "מה הם המדסים הכי מומלצים"?. התשובה היא אין דבר כזה "מדרס הכי טוב"! למה? על זה נענה לכם במאמר הבא.

האם מחיר המדרס קובע את איכותו?

מדרסים זה לא מכשיר סלולרי, תכשיט ובטח לא אוכל, זה לא משנה כמה צבעים מרהיבים יש בו ואיך הציגו אותו בחלון הראווה ואפילו התג עם מחיר לא אמור להשפיע עליכם בבחירת המדרסים. כל עוד אתם לא עונדים אותם על הצוואר או על היד, זה באמת לא משנה איך הם נראים. הרי בסופו של דבר המדרסים יהיו בתוך הנעלים שלכם, אף אחד לא יראה אותם והיחידים שיודעים ומרגישים שיש להם מדרסים זה אתם!

לשם המחשה בלבד: אין זה אומר שמדרסים שמציגים לכם ב-2000 ש"ח יהיו יותר טובים ממדרסים שעולים 1000 ש"ח. למה לא? משום שלפני שניגשים למחיר ולפני שנמליץ לכם על מדרסים מסוימים עלינו ראשית לבדוק ולאבחן מאיזו בעיה בכף הרגל אתם סובלים (וייתכן כי החומרים שמהם מייצרים מדרסים יקרים כמו מדרסים ביומכנים או מדרסי גרפיט קרבון לא מתאימים לבעיה ממנה אתם סובלים). והדוגמה הזו עובדת גם לצד השני כמובן, שהמדרס הזול יותר לא בהכרח יכול לתפקד כמו המדרס היקר.

דוגמה ראשונה לבחירת מדרסים מומלצים

אישה בת 70, הגובה שלה הוא 160 ס"מ ומשקלה כ-60 קילו. היא סובלת מכאבים באזור העקבים, בראשי המסרקים (מטטרסל) ובקרסול. בנוסף, מדובר בכף הרגל עם קשת אורכית גבוהה עם בעיית דילול רקמת שומן בכף הרגל ונטייה של עצם העקב (הקלקנאוס) לפרונציה (הנטייה של העקב לחלקה הפנימי של כף הרגל).

על איזה מדרס אנו נמליץ במקרה שכזה?

יש לקחת בחשבון את הגיל ראשית לכל. בגיל 70 אנחנו לא הולכים לנסות לתקן את הרגל בצורה אגרסיבית. הרצועות והסחוסים לא במצב לתיקון אגרסיבי, ולכן ניתן תיקון קל לעמדת העקבים. לא נכין מדרסים קשיחים כמו מדרסים ביומכניים או מדרסי קרבון, מכיוון שמבנה הרגל עם קשת אורכית גבוהה ומדרסים מחומר קשיח רק יציקו ויכאיבו לרגליים, ובגלל שיש גם דילול רקמת שומן בכף הרגל עדיף לא להשתמש בחומרים קשיחים, אלא להפך, יש צורך במדרסים רכים לריכוך הדריכה ולפצות על רקמת השומן החסרה.

מטטרזלגיה כאבים בראשי המסרק

אילו מדרסים מומלצים?
אתם מוזמנים ליצור קשר:
זקוקים לאביזר אורטופדי? גרביים אלסטיים? מעוניינים לקבוע תור לאבחון והתאמת מדרסים? השאירו פרטים למענה מהיר:

דוגמה שניה לבחירה נכונה של מדרסים מותאמים אישית

גבר בגיל 30, הגובה שלו הוא 170 ס"מ, ומשקלו כ-100 ק"ג. הוא עוסק בספורט (ריצה), עובד בעמידה ומדובר אצלו בהשטחה מלאה של הקשת האורכית. הוא סובל מכאבים בחלק הפנימי של הקרסול באזור חיבור גיד הטיביאליס האחורי לעצם הנביקולר (סביר להניח כי מדובר בדלקת ביד), אינו מפתח קשת, ועקבים בעמדה נטרלית בעת עמידה על קצות הבהונות.

איזה מדרס הוא המומלץ ביותר במקרה שכזה?

כפי שהזכרנו במקרה הקודם, הגיל הוא הפרמטר הראשון שיפשיע על בחירת המדרס. אמנם מדובר בבחור צעיר, אך הוא שוקל הרבה ביחס לגובה שלו, עוסק בספורט (וסביר להניח כי הוא התחיל לעסוק בספורט לא מזמן על פי נתוני משקלו) ועובד בעמידה, משמע, הרגליים שלו עובדות שעות נוספות והעומס עליהן הוא עצום.

לקיחת המידה במקרה זה צריכה להיעשות בחבישת גבס וללא נשיאת משקל, כלומר כף הרגל באוויר, לחבוש אותה ביריעות גבס. בצורת לקיחת מידה זו אין עומס או השפעה על מנח הקרסול וניתן להפיק קשת רוחבית ואף לתקן עמדת עקב כבר בלקיחת המידה. החומרים בהם נבחר לבניית המדרסים יהיו חומרים קשיחים, קרבון או גרפיט כבסיס וחומרים רכים לציפוי והשלמת החלק העליון מעל הקרבון. בגלל עודף המשקל נוצרת השטחה של הקשת ובגלל הכאב שיש באזור החיבור של גיד הטיביאליס האחורי לעצם הסירה (הנביקולר) בכף הרגל, נצא מנקודת הנחה שהמשקל + הפעילות + העבודה גורמים לעומס רב על גיד זה, ואם נשתמש בחומרים רכים כבסיס לא נצליח לתמוך בקשת האורכית ולא נצליח לתקן את עמדת העקבים.

 השטחה מלאה של הקשת האורכית - פלטפוס

דוגמה שלישית לבחירת מדרסים שעוזרים לטפל בכאבים

ילד בגיל 9, משקל גוף תקין וגובה תקין לגילו. הילד סובל מכאבים בעקבים בעיקר לאחר פעילות, והכאב מופיע גם בלילה. מנח כף רגל תקין וגובה הקשת האורכית תקין. ככל הנראה הילד סובל מכאבי גדילה - Sever's Disease.

אילו מדרסים מומלץ להזמין במקרה זה?

התשובה היא לא מומלץ להזמין מדרסים כלל! כאבי גדילה אלו נוצרים עקב התפתחות של פלטת הגדילה מאחורי העקבים. מנח הרגל תקין וכך גם הקשת, ומדובר אך ורק בכאבים לאחר מאמץ. לשם כך לא צריך מדרסים, אלא מספיק להשתמש בעקבי סיליקון לריכוך אזור העקבים עד שהכאב יעבור או עד שתהליך גדילת הפלטה בעקב תושלם.

כאבי גדילה בעקב

אתם עדיין שואלים אילו מדרסים נחשבים להכי טובים או להכי מומלצים?

השאלה תגרור תשובה בשאלה (למעשה, בכמה שאלות):

  • לטיפול באיזו בעיה נדרשים לכם המדרסים?
  • האם אתם סובלים מבעיות בכלי דם, מסוכרת, מבעיות במערכת העצבים, מבעיות בעמוד השדרה?
  • באיזה ספורט אתם עוסקים: כדורגל, כדורסל, טניס, סקי?
  • מה העבודה שלכם מצריכה מכם (למשל, עמידה ממושכת, נשיאת חפצים כבדים, הליכות ממושכות)?

הבנתם?

כל מדרס יכול להיות "מומלץ והכי טוב" אם יודעים לאבחן את הבעיה, לקחת את המידות בדרך הנכונה, להתאים את סוג החומרים לסוג הבעיה ולמבנה של כף הרגל, לחזור לביקורות, ללכת עם הנעלים שמתאימות למבנה ורוחב הרגל (בהרבה מאוד מקרים המדרסים מעולים, אבל הנעלים גרועות).

לסיכום, מדרסים הכי טובים או הכי מומלצים לא קיימים. כל רגל היא בעיה בפניה עצמה ואין מבנה רגל זה דומה לשני. השתדלו לחזור לביקורות, זה חשוב! ותהיו מודעים לגוף שלכם והקשיבו לו על מנת שתוכלו להסביר בביקורת לטכנאי שבונה לכם את המדרסים איך אתם מרגישים. חשוב לציין כי מדרסים הם לא קסם, הכאב לא יעלם תוך שניה. ישנם אנשים שמסתגלים למדרסים תוך שעתיים ויש כאלה שלאחר חודשיים עדיין מרגישים איתם לא בנוח, לכן צריך סבלנות.

איך לבחור מדרסים נכון ומה חשוב לדעת עליהם? לחצו כאן וגלו את כל המידע הנדרש!

למכון האורטופדי עקב אכילס סניפים בירושלים, תל אביב וראשון לציון. אתם מוזמנים לאבחון וייעוץ בחינם וללא התחייבות! 9418*

המלצה חמה על רפאל וצוות עקב אכילס. באופן אישי רפאל עשה לי מדרס מותאם אישית עבור כאב שהיה לי בברך בזמן ריצה. מקצוענות, איכות, הקשבה ועבודה מהירה מאוד של רפאל. מאז אני ממליץ לכל מטופליי להגיע לרפאל ולהנות מיחס מקצועי ואדיב ומשירות מקצועי ללא פשרות! המלצה חמה חמה חמה
אורי פלוטקין
ליאת לוי
תודה לרפאל על השירות האדיב, והמקצועיות! שמחתי להגיע למקום עם מחירים נוחים ואנשים נפלאים!
ליאת לוי
אבי לוי
השירות שלכם שווה הכל. הייתי כרגע בסניף ירושלים ואני חייב לציין שאליחי הטכנאי שטיפל בי מקצועי ואמין. ממש מרוצה מכם! תודה!
אבי לוי
נופר שמעון
אני חיילת ועשיתי מדרסים במכון עקב אכילס בירושלים. שירות מקצועי אלופים!
נופר שמעון
אייל קולורני
אחד המקומות המקצועיים ביותר! מקצועיות, שירות ואדיבות ברמה גבוהה שלא נתקלתי בה בתחום הזה בעבר.
אייל קולורני
‏תמי משען רבני
הופנתי ע"י אורטופד להתקין מכשיר A F O למנוע צניחת כף רגל וקרסול פניתי למספר חניות המטפלים בבעיות אורטופדיות ולא נעינתי לצרכים ..בשיחת טלפון עם חנות בשם "עקב אכילס" דיברתי עם אליחי זאנה הסברתי לו את הבעיה ולהפתעתי דאג להזמין לי את המדרס המיוחד תוך מספר ימים התקשר אליחי הגעתי לחנות שנפתחה חדש בבנין שערי העיר רחוב יפו 216 ירושלים. אליחי היה במקום טיפל בנו בסבלנות והתאים לי את המכשיר לרגל בדייקנות וביקש שכל בעיה שתהיה יטופל ברצון ..תודה לאליחי על שירות הטוב והסבלנת .וממליצה מאוד. .אלי ותמי משען פיסגת זאב ירושלים
‏תמי משען רבני
רעם שפירא
עשיתי בסניף בראשל"צ והמדרסים מעולים. אני עושה הרבה ספורט והמדרסים נשארו איתי לתקופה ארוכה ללא בלאי. המחיר לא זול אבל גם לא יקר משמעותית מאלו שניסיתי קודם ואלו שאתם עשיתם לי היו הטובים ביותר, העמידים ביותר והנוחים ביותר. גם כשרציתי לעשות שוב אחרי כמה שנים חזרתי (וד.א המדרס נשאר תקין, פשוט רציתי עוד אחד ספייר לנעליים אחרות). ממליץ מאוד.
רעם שפירא
חי אלעזר
מקצוענים!!! לא כל יום מוצאים אנשים כמוכם, תודה רבה לכם צוות עקב אכילס❤
חי אלעזר
אבירם טרוזמן
שירות אמין ומקצועי, עזר לי מאד, פשוט אלופים!!!!
אבירם טרוזמן
יונתן גלוזמן
אני חייל קרבי ועשיתי מדרסים בעקב אכילס בירושלים. הרגשה הכי טובה שיש אני עם המדרסים כבר חצי שנה ואני מאוד מרוצה!
יונתן גלוזמן
רוצה לקבל פרטים על מוצר זה