שרירי דורסל / פלנטר אינטרוסיא - Dorsal interossei

ארבעה שרירים הממוקמים בחלקו הגבי של כף הרגל בין עצמות המטטרזל. צורתם כצורת בטן - מזכיר מאוד את שריר התאומים אך בגרסה הרבה יותר קטנה.

ארבעה שרירים הממוקמים בחלקו הגבי של כף הרגל בין עצמות המטטרזל.שרירי האינטרוסיא הדורסלים
צורתם כצורת בטן - מזכיר מאוד את שריר התאומים אך בגרסא הרבה יותר קטנה.

שרירי האינטרוסיא הדורסלים

תחל:
כל מקור מורכב משני ראשים היוצאים כל אחד משני אזורים פרוקסימלים לעצם המטטרזל ומתחברים לאזור אחד.

אחז:
שני הראשים של כל שריר יוצרים גיד מרכזי העובר קדימה לעבר deep transverse metatarsal ligament.

הגידים נאחזים בבסיס הפלנג הפרוקסימלי 2, 3 ו-4 ועוברים דרך aponeurosis (אפונוירוזה באנטומיה - קרום הנוצר מהתפשטות גיד) של גידי extensor digitorum longus. האחיזה הראשונה נוצרת בחלקו המדיאלי של האצבע השניה והשריר השני בסדרה מתחבר לחלקו הלטראלי של האצבע השניה , וכך שאר השרירם מתחברים בחלקו הלטראלי של אצבע 3 ו-4.

תפקוד:
אבדוקציה קלה, אך ביחד אם שרירי שרירי ה- plantar interossei שולטים בכיוון של האצבעות הרגליים במהלך פעילות אקטיבית ומאפשר תפקוד תקין של המיישרים והמכופפים הארוכים והקצרים בתפקוד יעיל יותר.

בשל הקשר של השריר למפרק המטטרזל-פלנג, שריר ה- interossei תורם גם לשמירה על הקשת הרוחבית וגם על הקשת המדיאלית (במידה מוגבלת).

שרירי פלנטר אינטרוסיא

Plantar interossei muscles
נמצאים בתחתית כף הרגל (פלנטר) ומתחת לעצמות המסרק (מטטרזל) ולא בין האצמות בכף הרגל.שרירי האינטרוסיא הפלנטרי הם 3 שרירים הנמצאים בעצמות המסרק 3,4 ו-5. השריר יוצא מהחלק התחתון והמקורב של עצם המטטרזל, ומתחבר לעצם הפלנג המקורב (פרוסימל) בצידו המדיאלי.

שרירי דורסל / פלנטר אינטרוסיא - Dorsal interossei
לייעוץ מיידי מהמומחים שלנו:
סובלים מבעיה אורטופדית? מחפשים מוצר מסוים? השאירו פרטים למענה מהיר:
המלצה חמה על רפאל וצוות עקב אכילס. באופן אישי רפאל עשה לי מדרס מותאם אישית עבור כאב שהיה לי בברך בזמן ריצה. מקצוענות, איכות, הקשבה ועבודה מהירה מאוד של רפאל. מאז אני ממליץ לכל מטופליי להגיע לרפאל ולהנות מיחס מקצועי ואדיב ומשירות מקצועי ללא פשרות! המלצה חמה חמה חמה
אורי פלוטקין
ליאת לוי
תודה לרפאל על השירות האדיב, והמקצועיות! שמחתי להגיע למקום עם מחירים נוחים ואנשים נפלאים!
ליאת לוי
אבי לוי
השירות שלכם שווה הכל. הייתי כרגע בסניף ירושלים ואני חייב לציין שאליחי הטכנאי שטיפל בי מקצועי ואמין. ממש מרוצה מכם! תודה!
אבי לוי
נופר שמעון
אני חיילת ועשיתי מדרסים במכון עקב אכילס בירושלים. שירות מקצועי אלופים!
נופר שמעון
אייל קולורני
אחד המקומות המקצועיים ביותר! מקצועיות, שירות ואדיבות ברמה גבוהה שלא נתקלתי בה בתחום הזה בעבר.
אייל קולורני
‏תמי משען רבני
הופנתי ע"י אורטופד להתקין מכשיר A F O למנוע צניחת כף רגל וקרסול פניתי למספר חניות המטפלים בבעיות אורטופדיות ולא נעינתי לצרכים ..בשיחת טלפון עם חנות בשם "עקב אכילס" דיברתי עם אליחי זאנה הסברתי לו את הבעיה ולהפתעתי דאג להזמין לי את המדרס המיוחד תוך מספר ימים התקשר אליחי הגעתי לחנות שנפתחה חדש בבנין שערי העיר רחוב יפו 216 ירושלים. אליחי היה במקום טיפל בנו בסבלנות והתאים לי את המכשיר לרגל בדייקנות וביקש שכל בעיה שתהיה יטופל ברצון ..תודה לאליחי על שירות הטוב והסבלנת .וממליצה מאוד. .אלי ותמי משען פיסגת זאב ירושלים
‏תמי משען רבני
רעם שפירא
עשיתי בסניף בראשל"צ והמדרסים מעולים. אני עושה הרבה ספורט והמדרסים נשארו איתי לתקופה ארוכה ללא בלאי. המחיר לא זול אבל גם לא יקר משמעותית מאלו שניסיתי קודם ואלו שאתם עשיתם לי היו הטובים ביותר, העמידים ביותר והנוחים ביותר. גם כשרציתי לעשות שוב אחרי כמה שנים חזרתי (וד.א המדרס נשאר תקין, פשוט רציתי עוד אחד ספייר לנעליים אחרות). ממליץ מאוד.
רעם שפירא
חי אלעזר
מקצוענים!!! לא כל יום מוצאים אנשים כמוכם, תודה רבה לכם צוות עקב אכילס❤
חי אלעזר
אבירם טרוזמן
שירות אמין ומקצועי, עזר לי מאד, פשוט אלופים!!!!
אבירם טרוזמן
יונתן גלוזמן
אני חייל קרבי ועשיתי מדרסים בעקב אכילס בירושלים. הרגשה הכי טובה שיש אני עם המדרסים כבר חצי שנה ואני מאוד מרוצה!
יונתן גלוזמן
קבל עדכונים על מבצעים באתר!