כאבים בשריר התאומים

שני ראשים מרכיבים את שרירי התאומים והוא נחשב לשריר הגדול ביותר. ממה נגרמים פציעות וכאבים בשריר התאומים? האם ניתן למנוע את התופעות הללו? קראו את המידע הבא וגלו כבר עכשיו!

פציעות וכאבים בשרירי התאומים

שריר התאומים

שני ראשים מרכיבים את שרירי התאומים והוא נחשב לשריר הגדול ביותר. הראשים מתחלקים לראש פנימי וראש חיצוני, כאשר נקודת ההתחלה שלהם הינה בעצם הירך מעל מפרק הברך, כאשר הם מתחברים אל שריר הסוליה לגיד האכילס שהוא מתחבר אל הקרסול. לשריר התאומים ישנו תפקיד מוגדר והוא להביא את כף הרגל למצב של כפיפה כלפי מטה, אך בפעולתו הוא מסייע גם לשרירים נוספים כמו לשרירי מיתר הברך בעת שהם מבצעים כפיפה של הברך. האזור שבו נוצר החיבור בין הראש הפנימי של השריר עם גיד האכילס, מסתמן כאזור שנושא עומס רב ועל כן הוא סובל מלא מעט פציעות.

ישנם אלו המלינים על כאבים בשריר התאומים בזמן ריצה, בעוד שישנם אלו שגם בפעולות פשוטות כמו הליכה, מדווחים על כאבים בשריר התאומים בזמן הליכה. שריר התאומים הוא השם העממי יותר, בעוד שריר זה מוכר בשם שריר הסבך. מיקומו נמצא בחלק האחורי של השוק. לא במקרה ישנם אלו הסובלים מכאבים לאורך הליכה או ריצה, זאת מאחר והודות לשריר ישנה אפשרות להניע את כף הרגל, לעמוד על קצות האצבעות ולבצע פעולות כמו ניתור. הדרך לטפל בפציעות וכאבים שכאלו היא בין היתר באמצעות תומכי שוק שיוצרים לחץ על השוק, כאשר המבנה שלהם מותאם למבנה השוק.

כאבים בשריר התאומים

כאבים בשריר התאומים אחרי ריצה בעקבות פציעות שונות

ישנן כמה פציעות נפוצות בשריר התאומים, כאשר לרוב מדובר על כמה דרגות חומרה המאופיינות בסימפטומים שונים, שהם יוצרים סיבות לכאבים בשריר התאומים. ראשית, ישנם מקרים בהם נוצרים קרעים קטנים מאד בהיקף של עד 10% לערך מכל סיבי השריר. קרעים שכאלו יוצרים כאבים, כאשר ישנם אלו המעידים על תחושה של שריר שהתקשה. לרוב אלו מתיחות של השריר, כאשר כעבור מספר ימים כאבים בשרירי התאומים עוברים וניתן לחזור לשגרה.

סוג נוסף של פציעה בא לידי ביטוי בעת שישנם קרעים בהיקף של עד כ-75% אחוזי מסיבי השריר. במקרים אלו הסימפטומים הופכים חמורים יותר, וכוללים נפיחות וכאב שלא ניתן להתעלם מהם. אלו הסובלים מקרעים שכאלו מעידים על כאבים עזים גם בהליכה, אך גם במצב סטטי של עמידה. כאב בשריר התאומים במנוחה מסוג שכזה עתיד לעבור לאחר כשבועיים לערך.

הדרגה השלישית וזו המאפיינת את הפציעות הקשות ביותר כוללת בתוכה מקרים של קרעים מיקרוסוקפיים של בין 75% ועד 100% של סיבי השריר. במצב שכזה לא ניתן לבצע כל פעילות, כאשר הדגש הוא על מנוחה לפני כל קבלת טיפול בכאבים חזקים בשריר התאומים. מדובר על החלמה יחסית ארוכה שלא אחת משביתה את אלו הסובלים מהכאבים גם לתקופות של יותר מחודש.

שריר התאומים - הגסטרוקנומיוס

איך להימנע מפציעות בשריר התאומים ומה הגורמים לפציעות?

מדובר על שתי שאלות שונות כאשר התשובה להן זהה: בעת שתדעו איך נגרמות הפציעות, כך תוכלו להימנע מאותן הפציעות בשרירים שיכולות להיות מאד לא נעימות. במרבית המקרים, מה שיוצר את הפציעות הוא עומס רב ולא סביר על השרירים כאשר הבסיס הוא פעולת פתע. כלומר, מדובר על עומסים שאינם שגרתיים, כך שבעת שהם אכן מתרחשים, נוצרת פציעה. דוגמא לכך היא יציאה לריצה מהירה מאד ללא חימום. מקרה שכזה הינו קלאסי למתיחה של השריר המצריכה טיפול כאב בשריר התאומים.

אם צריך להגדיר אוכלוסיית יעד שהיא חשופה בעיקר לפציעות שכאלו, הרי שמדובר לרוב על גברים מעל לשנות השלושים, שעוסקים בענפי ספורט שונים – החל מכדורסל ועד רכיבה על אופניים. במקרה זה חשוב להבין כי מדובר על אופי פציעות זהה אומנם, כאשר סיבת השורש היא לא חוסר מוכנות של השרירים, אלא דווקא שחיקה ומאמצי יתר המביאים למצבים של פציעה חוזרת בשריר התאומים.

בנוסף, גם נשים הריוניות שאינן מבצעות פעילויות חדות או קיצוניות נמצאות כמי שיכולות לחוש בכיווצים שונים שיוצרים את המתיחה ובהתאם את הכאבים. במרבית המקרים, מדובר על כיווץ של כמה שניות באזור השוק האחורי, כאשר הכאב יורגש לכמה שניות עד כמה דקות. שימו לב כי בעת שישנו כיווץ חזק ומשמעותי יותר המאופיין בכאבים חזקים, יכולים להיווצר נזקים נוספים כדוגמת קרע בסיבי השריר. הדרך לזהות מקרים שכאלו היא עם כאב שמורגש גם לאחר שהשריר כבר אינו מכווץ.

כאבים בשריר התאומים
לייעוץ מיידי מהמומחים שלנו:
סובלים מבעיה אורטופדית? מחפשים מוצר מסוים? השאירו פרטים למענה מהיר:
500 ₪ 0 ₪
התקשרו ל-9418*
באיכות מעולה ו 35% כותנה
500 ₪ 0 ₪
התקשרו ל-9418*

7 סיבות לגריבת גרב נושמת מכותנה של סיגווריס

חברת סיגווריס הינה חברה בינלאומית המתמחה בייצור גרבי לחץ למטרות שונות. בשונה ממה שנוטים לחשוב, גרבי לחץ אינם מיועדים רק לפתרון בעיות רפואיות, גרבי לחץ יכולים לשפר ולהועיל במצבים מסוימים ואף למנוע התפתחות של בעיות שונות הנגרמות בעקבות לחצי דם לא סדירים. גרבי הלחץ שלנו מיועדים גם לאישה ההרה ולספורטאי הפעיל, המעוניינים לשמור על בריאותם התקנית לנוכח שגרת חייהם המצריכה התייחסות לפרטים האלו.

סיגווריס מתחייבת ל:

1. תחושת קלילות נעימה של כותנה במגע עם העור
2. התאמה למזג האוויר הישראלי
3. מניעת ריחות לא נעימים
4. התאמה לאוכלוסיה הסובלת מעור בעל רגישות גבוהה.
5. שילוב של טקסטיל היוצר אלסטיות המאפשרת גריבה והסרה בקלות (מותאם לאוכלוסיה מבוגרת ובעלת מוגבלויות מוטוריות).
6. גרב מותאמת לכל רגל בהתאמת Perfect fit - מגוון רחב של מידות שונות.
7. גרב איכותית בעלת אלסטיות המשתמרת לאורך זמן.
250 ₪ 500 ₪
התקשרו ל-9418*

לקיחת מידות לגרביים לחץ עד הברך AD

יש לקחת את המידות עם סרט מדידה.
יש להקיף את המידות המסומנות cB, cD, eD (ראה תמונת טבלת המידות).
כשמידת cB מתייחסת להיקף הקרסול ומסומנות בטבלה בצבע סגול.
מידת cD מתייחסת להיקף השוק בחלקו העליון (באזור העצם הבולטת בשוק הקדמי) ומסומנות בטבלה בצבע ירוק.
מידות eD מתייחסות לגובה הרגל עד מתחת לברך (באותו האזור בו נלקח מידת ההיקף cD) ומסומנות בטבלה בצבע ורוד.

תוצרת גרמניה

169 ₪ 0 ₪
התקשרו ל-9418*

תומך שוק מנאופרן 4800

תומך שוק ארוך ובעובי 3 מ"מ.
בחלקו החיצוני מרופד בניילון, פוליאסטר ובחלקו הפנימי מרופד בבד מגבת רך לספיגת ההזעה.
בנוי בצורה האנטומית למבנה השוק.
מחמם, תומך ויוצר קומפרסיה על השוק.
מתאים גם לספורט מים.

תוצרת ספרד

90 ₪ 0 ₪
התקשרו ל-9418*

טייפ קינזיוליגי אלסטי וארוג בצורת סריגה מיוחדת עם דבק אקרילי רפואי. 

שיטת קינזיו טייפינג מבוססת על יכולת הריפוי הטבעית של הגוף.
כאשר מניחים את הסרט על איבר בגוף (מומלץ לעזר בפיזיותרפיסט להדרכה ראשונית) ע"פ הוראות המטפל ומשפשפים את סרט ההדבקה קלות, הוא מתחמם ונדבק לעור.
משמש לטיפול במגוון בעיות הקשורות במערכת השרירים, הגידים והרצועות ואף במקרים מסויימים במערכת העצבים.
במקרה של ליפודמה, משפרת את זרימת הדם והניקוז הלימפה שיפור תנועה והפחתת כאב ע"י הגדלת המרווח של השכבה התת עורית.
0 ₪ 0 ₪
התקשרו ל-9418*

בלעדי בעקב אכילס - Multi Zone - smart dynamic foot Support

שנתיים של תכנונים, שרטוטים, אין ספור ווארסיות, מחשבה, התאמת החומרים וידע הולידו את המדרסים הכי חכמים שיצרנו עד היום.
החומרים מיצרים ומורכבים בגרמניה ומגיעים כמשטח ישר, ואת שאר העבודה נעשית במעבדות עקב אכילס.


חדש חדש ובלעדי בעקב אכילס - המדרס החכם Multi zoneמדרסים בהתאמה אישית Multi Zone

5 אזורי תמיכה ושילוב חומרים ברמות קשיחות / ריכוך.

  1. אזור העקבים מתחבר עם אזור הקשת הפנימית ויוצר צורה של "קוברה", רמת קושי 45 SHOR מה שיוצר אחיזת עקבים ותמיכה בקשת.

  2. מרכז העקבים ועד הכריות מורכב מחומר רך ובולם ברמת צפיפות של 20/25 SHOR ומאפשר בלימה ממרכז התחתון של העקבים ועד אזור הכריות.

  3. בחלקו החיצוני בין עצם הקובואיד למטטרזל ה 5 (ממש באזור המפרק של העצמות האלו) שכבה חצי קשיחה 30 SHOR והסיבה היא, מכיוון שלרוב האנשים יש עצם בולטת באזור, עצם זו היא צוואר המטטרזל ה-5 בדיוק באזור המפרק בין הקובואיד למטטרזל.

  4. אזור ארבעת הבהונות 2-3-4-5 עשויים מחומר ברמת צפיפות 30 SHOR בכדי לא לאפשר לבהונות שקיעת יתר בזמן ההליכה.

  5. והאחרון, אזור הבוהן (הלוקס), מכיוון שהבוהן תפקיד מאוד חשוב בדחיפת הרגל לצעד הבא והעומס על הבוהן הוא רב. אזור זה יהיה מחומר מיוחד בעל רכות גבוהה אך דחיסות נמוכה.   

למה צריך כל אזור בחומר ומבנה שונה?
לשם כך יש צורך לקרוא את ההסבר מטה.
ליאת לוי
תודה לרפאל על השירות האדיב, והמקצועיות! שמחתי להגיע למקום עם מחירים נוחים ואנשים נפלאים!
ליאת לוי
אבי לוי
השירות שלכם שווה הכל. הייתי כרגע בסניף ירושלים ואני חייב לציין שאליחי הטכנאי שטיפל בי מקצועי ואמין. ממש מרוצה מכם! תודה!
אבי לוי
נופר שמעון
אני חיילת ועשיתי מדרסים במכון עקב אכילס בירושלים. שירות מקצועי אלופים!
נופר שמעון
אייל קולורני
אחד המקומות המקצועיים ביותר! מקצועיות, שירות ואדיבות ברמה גבוהה שלא נתקלתי בה בתחום הזה בעבר.
אייל קולורני
‏תמי משען רבני
הופנתי ע"י אורטופד להתקין מכשיר A F O למנוע צניחת כף רגל וקרסול פניתי למספר חניות המטפלים בבעיות אורטופדיות ולא נעינתי לצרכים ..בשיחת טלפון עם חנות בשם "עקב אכילס" דיברתי עם אליחי זאנה הסברתי לו את הבעיה ולהפתעתי דאג להזמין לי את המדרס המיוחד תוך מספר ימים התקשר אליחי הגעתי לחנות שנפתחה חדש בבנין שערי העיר רחוב יפו 216 ירושלים. אליחי היה במקום טיפל בנו בסבלנות והתאים לי את המכשיר לרגל בדייקנות וביקש שכל בעיה שתהיה יטופל ברצון ..תודה לאליחי על שירות הטוב והסבלנת .וממליצה מאוד. .אלי ותמי משען פיסגת זאב ירושלים
‏תמי משען רבני
רעם שפירא
עשיתי בסניף בראשל"צ והמדרסים מעולים. אני עושה הרבה ספורט והמדרסים נשארו איתי לתקופה ארוכה ללא בלאי. המחיר לא זול אבל גם לא יקר משמעותית מאלו שניסיתי קודם ואלו שאתם עשיתם לי היו הטובים ביותר, העמידים ביותר והנוחים ביותר. גם כשרציתי לעשות שוב אחרי כמה שנים חזרתי (וד.א המדרס נשאר תקין, פשוט רציתי עוד אחד ספייר לנעליים אחרות). ממליץ מאוד.
רעם שפירא
חי אלעזר
מקצוענים!!! לא כל יום מוצאים אנשים כמוכם, תודה רבה לכם צוות עקב אכילס❤
חי אלעזר
אבירם טרוזמן
שירות אמין ומקצועי, עזר לי מאד, פשוט אלופים!!!!
אבירם טרוזמן
יונתן גלוזמן
אני חייל קרבי ועשיתי מדרסים בעקב אכילס בירושלים. הרגשה הכי טובה שיש אני עם המדרסים כבר חצי שנה ואני מאוד מרוצה!
יונתן גלוזמן
פזית יהב
תודה מיוחדת לרפאל מ"עקב אכילס" סניף ראשון לציון, על השירות הנפלא המקצועיות והיחס המסור, בהתאמת המדרסים ובחירת נעל מושלמת עבור בני. בהחלט ראוי לציון ולשבח!
פזית יהב
קבל עדכונים על מבצעים באתר!