שבר בעקב כף הרגל

איך מטפלים בשבר בעקב כף הרגל?

שבר בעקב הרגל מסתמן כאחד השברים הפחות נעימים, בעיקר מאחר והוא פוגע בשגרה היום יומית ובאפשרות לבצע פעולות פשוטות. עצם העקב, או בשמה הקלקנאוס, היא עצום הנמצאת באזור האחורי ביותר בכף הרגל. השבר בעקב מוכר בשם calcaneus fracture, והוא מסתמן כשבר יחסית נדיר. בעוד ישנם שברי מאמץ שהינם תוצר של פעולות יום יומיות או בעקבות פעילות גופנית שבוצעה שלא כשורה, דווקא שברים אלו מתבצעים בעת שישנו מגע של העקב עם הקרקע לאחר נפילה מגובה רב.

על כן, המון פעמים שבר מרוסק בעקב מאובחן דווקא אצל פועלי בניין שנופלים מסולם, אנשי מקצוע העובדים על הגובה כמו מתקיני דוודים ולפעמים מדובר גם על אנשים שנפלו מגובה רב יחסית, כמו מגרם מדרגות. שבר בעצם העקב שבר קלקנאוס הינו שבר שאסור להזניח וחשוב להגיע לאבחון במהירות האפשרית! ישנם סוגים של שברים, כאשר טיפול בשבר קלקנאוס נקבע בהתאם לסוג השבר וגם בהתאם לעוצמת הפגיעה.

שבר בעצם העקב

תסמינים של שבר בעקב – על מה מלינים הסובלים?

טיפול בשבר בעקב מתבצע לאחר שמבצעים אבחון שבר בעקב שחייב להיות קפדני ומעמיק. אלו הסובלים מהשבר מלינים על כאבים עזים, כאשר מקורם במרבית המקרים בנפילה מגובה רב – של מטר לפחות. הרופא המטפל יבחין בנפיחות יוצאת דופן, כאשר בעת שמדובר על נפילות מגובה רב יהיה ניתן גם לראות עקב ששינה את צורתו בעקבות המכה. שבר תלישה בעקב מאופיין גם בנפיחות ורגישות, כאשר לרוב לא יהיה ניתן כלל לדרוך על הרגל בעקבות כאבים וחוסר נוחות בכף הרגל והקרסול.

ניתוח שבר קלקנאוס הינו הפתרון היחיד עבור איחוי שבר בעקב?

המון פעמים תוצע אפשרות של ניתוח שבר בעקב. חשוב לזכור כי המטרה הברורה היא לאפשר ריפוי מקסימלי על מנת לאפשר לסובל מהשבר לחזור לשגרת חייו במהרה. כל עוד השבר הינו נקודתי ולא כולל תזוזה חדה, יהיה ניתן לטפל ללא כל התערבות של ניתוח – באמצעות חבישה לבד. מנגד, אם השבר מאופיין גם בתזוזות, אפשרות של ניתוח תישקל על מנת שיהיה ניתן להשיב את חלקי השבר למקום. תיקון שבר בעצם העקב כולל בין היתר גם חבישות של אביזרים אלסטיים מיוחדים שתומכים את העקב ותורמים לתהליך ההחלמה. 

שבר בעצם העקב - הקלקנאוס

שבר בעקב כף הרגל
לייעוץ מיידי מהמומחים שלנו:
סובלים מבעיה אורטופדית? מחפשים מוצר מסוים? השאירו פרטים למענה מהיר:
המלצה חמה על רפאל וצוות עקב אכילס. באופן אישי רפאל עשה לי מדרס מותאם אישית עבור כאב שהיה לי בברך בזמן ריצה. מקצוענות, איכות, הקשבה ועבודה מהירה מאוד של רפאל. מאז אני ממליץ לכל מטופליי להגיע לרפאל ולהנות מיחס מקצועי ואדיב ומשירות מקצועי ללא פשרות! המלצה חמה חמה חמה
אורי פלוטקין
ליאת לוי
תודה לרפאל על השירות האדיב, והמקצועיות! שמחתי להגיע למקום עם מחירים נוחים ואנשים נפלאים!
ליאת לוי
אבי לוי
השירות שלכם שווה הכל. הייתי כרגע בסניף ירושלים ואני חייב לציין שאליחי הטכנאי שטיפל בי מקצועי ואמין. ממש מרוצה מכם! תודה!
אבי לוי
נופר שמעון
אני חיילת ועשיתי מדרסים במכון עקב אכילס בירושלים. שירות מקצועי אלופים!
נופר שמעון
אייל קולורני
אחד המקומות המקצועיים ביותר! מקצועיות, שירות ואדיבות ברמה גבוהה שלא נתקלתי בה בתחום הזה בעבר.
אייל קולורני
‏תמי משען רבני
הופנתי ע"י אורטופד להתקין מכשיר A F O למנוע צניחת כף רגל וקרסול פניתי למספר חניות המטפלים בבעיות אורטופדיות ולא נעינתי לצרכים ..בשיחת טלפון עם חנות בשם "עקב אכילס" דיברתי עם אליחי זאנה הסברתי לו את הבעיה ולהפתעתי דאג להזמין לי את המדרס המיוחד תוך מספר ימים התקשר אליחי הגעתי לחנות שנפתחה חדש בבנין שערי העיר רחוב יפו 216 ירושלים. אליחי היה במקום טיפל בנו בסבלנות והתאים לי את המכשיר לרגל בדייקנות וביקש שכל בעיה שתהיה יטופל ברצון ..תודה לאליחי על שירות הטוב והסבלנת .וממליצה מאוד. .אלי ותמי משען פיסגת זאב ירושלים
‏תמי משען רבני
רעם שפירא
עשיתי בסניף בראשל"צ והמדרסים מעולים. אני עושה הרבה ספורט והמדרסים נשארו איתי לתקופה ארוכה ללא בלאי. המחיר לא זול אבל גם לא יקר משמעותית מאלו שניסיתי קודם ואלו שאתם עשיתם לי היו הטובים ביותר, העמידים ביותר והנוחים ביותר. גם כשרציתי לעשות שוב אחרי כמה שנים חזרתי (וד.א המדרס נשאר תקין, פשוט רציתי עוד אחד ספייר לנעליים אחרות). ממליץ מאוד.
רעם שפירא
חי אלעזר
מקצוענים!!! לא כל יום מוצאים אנשים כמוכם, תודה רבה לכם צוות עקב אכילס❤
חי אלעזר
אבירם טרוזמן
שירות אמין ומקצועי, עזר לי מאד, פשוט אלופים!!!!
אבירם טרוזמן
יונתן גלוזמן
אני חייל קרבי ועשיתי מדרסים בעקב אכילס בירושלים. הרגשה הכי טובה שיש אני עם המדרסים כבר חצי שנה ואני מאוד מרוצה!
יונתן גלוזמן
קבל עדכונים על מבצעים באתר!