מרפק גולף

אבחון וטיפול במרפק גולף - golfer's elbow (ידוע גם בשם medial epicondylitis)

דלקת מרפק גולף הינה דלקת המאופיינת בכאבים עזים בחלקו הפנימי של המרפק. בעוד ישנם כאבים הנשארים באזור המרפק בלבד, לא אחת אותם הכאבים מקרינים גם אל אזור היד הקדמית, לרבות כף היד. למרות השם שניתן לדלקת, חשוב לדעת כי לא רק שחקני הגולף חשופים לדלקת שכזו, אלא שמדובר גם על שחקני הטניס שעלולים למצוא עצמם עם אבחון של הדלקת. סובלים מתופעה של מרפק גולף כרוני? המידע הבא בשבילכם.


מרפק גולף


מהם
גורמים למרפק גולף?

מדובר בסופו של דבר על דלקת בגידים, שתפקידם הוא תנועות האצבעות ופרק כף היד. אותם גידים מחוברים אל חלקו הפנימי של המפרק, ובעת שישנה דלקת באזור זה נוצר לו מרפק גולף. למרות שלא ניתן להכליל זאת, במרבית המקרים הדלקת מופיעה לאחר פעילות קיצונית ומאומצת, שבה היה מעורב פרק כף היד והאצבעות. הסיבה שהדלקת נגרמת היא שהופעל לחץ רב בעקבות מאמץ אינטנסיבי על הגידים. כמו כן, המון פעמים טכניקה לוקה ושימוש לא נכון בגידים מביאים לכך שהדלקת מופיעה.

האבחנה מתבססת על תשאול של הרופא, כאשר גם נלקחים בחשבון פרמטרים אחרים כמו ההיסטוריה הרפואית, אופי הכאבים, אזור הכאבים וגם צורתם החזותית. במרבית המקרים, אין כל סיבה לבצע גם צילומי רנטגן במטרה לאשר או לשלול את הדלקת, אלא שניתן לאבחן אותה באמצעות בדיקת רופא בלבד.

בעת שמגיעים אלו המלינים על הכאבים אל מרפאה על מנת לבצע אבחון מרפק גולף, מנסים הרופאים תחילה להבין את אופי הפעילות שהם ביצעו וכך להבין האם ישנה זיקה בין סוג הפעילות והסבירות כי אכן מדובר על מרפק גולף. משחק גולף הינו אחד המשחקים המעודדים יותר את הופעת מרפק הגולף בקרב השחקנים. בעת שהשחקנים עושים תנועות שאינן נכונות ואינן מתמזגות עם הטכניקה המומלצת במעמד המכות עם המחבט, נוצר מצב של מאמץ יתר שמוליד את התופעה.

כאמור, גם שחקני הטניס חשופים לדלקת מסוג זה, לקריאה בנושא מרפק טניס לחצו כאן, כאשר הסיבה גם כאן היא שימוש לא נכון בפרק כף היד שמוליד את מרפק הגולף. בנוסף, גם מתאמנים שעוסקים בהרמת משקולות יכולים למצוא עצמם סובלים מהדלקת. הסיבה היא שמטבע הדברים פרק כף היד אינו יציב כל כך במעמד הרמת המשקולות, כך שנוצרים עומסים רבים המסתכמים בהופעתה של דלקת.


לא רק ספורטאים – גם אנשי מקצוע

תסמינים של מרפק גולף מגיעים בדמות כאבים עזים ביד, כאשר הם אינם נחלתם של הספורטאים בלבד. גם ישנם אנשים מקצוע שונים שעושים שימוש רב בפרק כף היד ועל כן גם הם חשופים להופעת הדלקת: ציירים, צבעים, שפים, קלדנים בבית משפט, נגרים ובעלי מקצוע נוספים שכלי העבודה שלהם הוא הידיים – כך שיכולה להיווצר פגיעה בגידים.


איך הדלקת באה לידי ביטוי? 


ראשית, הסימפטום השכיח והמהותי ביותר הואכאבים שמקורם בחלקו הפנימי של המרפק. כמו כן, ישנם מקרים חמורים יותר בהם באים לידי ביטוי גם כאבים ביד הקדמית. שימו לב כי אופי הכאב הינו כאב המופיע בהדרגה, כאשר תוכלו לחוש בכאבים בפעולות פשוטות כמו לחיצת יד ועד סחיטת לימון. בנוסף, ישנה תחושה של נוקשות באזור האצבעות ופרק כף היד, תוך שישנם אלו המעידים גם על חוסר תחושה באצבע או מספר אצבעות.


טיפול במרפק גולף אלבו – אילו טיפולים קיימים?

הפעולה הראשונה הניתנת בתור טיפול היא המלצה על מנוחה ועל קומפרסים שיש להניח על אזור הדלקת. בנוסף, ישנם תומכי מרפק שניתן לשים על האזור, כמו גם תחבושות אלסטיות שיכולות להקל על הסימפטומים. זמן החלמה של מרפק גולף משתנה בהתאם למניפת הסימפטומים ובהתאם לאימוץ המלצות הרופא על ידי אלו המלינים על הכאבים. ניתוח מרפק גולף יתבצע רק במקרים חריגים מאד, לאורכו מוסרים הגידים הנגועים בדלקת.

מרפק גולף
לייעוץ מיידי מהמומחים שלנו:
סובלים מבעיה אורטופדית? מחפשים מוצר מסוים? השאירו פרטים למענה מהיר:
המלצה חמה על רפאל וצוות עקב אכילס. באופן אישי רפאל עשה לי מדרס מותאם אישית עבור כאב שהיה לי בברך בזמן ריצה. מקצוענות, איכות, הקשבה ועבודה מהירה מאוד של רפאל. מאז אני ממליץ לכל מטופליי להגיע לרפאל ולהנות מיחס מקצועי ואדיב ומשירות מקצועי ללא פשרות! המלצה חמה חמה חמה
אורי פלוטקין
ליאת לוי
תודה לרפאל על השירות האדיב, והמקצועיות! שמחתי להגיע למקום עם מחירים נוחים ואנשים נפלאים!
ליאת לוי
אבי לוי
השירות שלכם שווה הכל. הייתי כרגע בסניף ירושלים ואני חייב לציין שאליחי הטכנאי שטיפל בי מקצועי ואמין. ממש מרוצה מכם! תודה!
אבי לוי
נופר שמעון
אני חיילת ועשיתי מדרסים במכון עקב אכילס בירושלים. שירות מקצועי אלופים!
נופר שמעון
אייל קולורני
אחד המקומות המקצועיים ביותר! מקצועיות, שירות ואדיבות ברמה גבוהה שלא נתקלתי בה בתחום הזה בעבר.
אייל קולורני
‏תמי משען רבני
הופנתי ע"י אורטופד להתקין מכשיר A F O למנוע צניחת כף רגל וקרסול פניתי למספר חניות המטפלים בבעיות אורטופדיות ולא נעינתי לצרכים ..בשיחת טלפון עם חנות בשם "עקב אכילס" דיברתי עם אליחי זאנה הסברתי לו את הבעיה ולהפתעתי דאג להזמין לי את המדרס המיוחד תוך מספר ימים התקשר אליחי הגעתי לחנות שנפתחה חדש בבנין שערי העיר רחוב יפו 216 ירושלים. אליחי היה במקום טיפל בנו בסבלנות והתאים לי את המכשיר לרגל בדייקנות וביקש שכל בעיה שתהיה יטופל ברצון ..תודה לאליחי על שירות הטוב והסבלנת .וממליצה מאוד. .אלי ותמי משען פיסגת זאב ירושלים
‏תמי משען רבני
רעם שפירא
עשיתי בסניף בראשל"צ והמדרסים מעולים. אני עושה הרבה ספורט והמדרסים נשארו איתי לתקופה ארוכה ללא בלאי. המחיר לא זול אבל גם לא יקר משמעותית מאלו שניסיתי קודם ואלו שאתם עשיתם לי היו הטובים ביותר, העמידים ביותר והנוחים ביותר. גם כשרציתי לעשות שוב אחרי כמה שנים חזרתי (וד.א המדרס נשאר תקין, פשוט רציתי עוד אחד ספייר לנעליים אחרות). ממליץ מאוד.
רעם שפירא
חי אלעזר
מקצוענים!!! לא כל יום מוצאים אנשים כמוכם, תודה רבה לכם צוות עקב אכילס❤
חי אלעזר
אבירם טרוזמן
שירות אמין ומקצועי, עזר לי מאד, פשוט אלופים!!!!
אבירם טרוזמן
יונתן גלוזמן
אני חייל קרבי ועשיתי מדרסים בעקב אכילס בירושלים. הרגשה הכי טובה שיש אני עם המדרסים כבר חצי שנה ואני מאוד מרוצה!
יונתן גלוזמן
קבל עדכונים על מבצעים באתר!