נקע בקרסול

גם אתם שואלים את עצמכם ממה נגרם נקע בקרסול? לפניכם כל מה שאתם צריכים לדעת על תסמינים של נקע בקרסול בכל אחת מהדרגות, ממה הוא נגרם ואיך מטפלים בו על הצד הטוב ביותר על פי ההמלצות של רופאים מנוסים!

מה יכול להעיד על נקע בקרסול?

מדובר על תנועה בה מעורב מפרק הקרסול, שגורמת למתיחה במקרה הטוב, או קרע במקרה הרע של הרצועות. ברוב המקרים הסיבה שנקע שכזה מתרחש היא מה שמוגדר "תנועה שאינה נכונה". תנועות שכאלו יכולות להיות סיבוב חד מדי שיצר זעזוע וכך מופיעים להם כאבים. לרוב, אך לא תמיד, התנועה המתבצעת היא דווקא של כף הרגל פנימה – כלומר, למרכז הגוף, ואילו המתיחה שנוצרת וגורמת לכאב מתרחשת אל הצד הצדדי של הקרסול. מדובר על תנועות שיכולות לקרות בטעות לכל אחד גם בפעולות שגרתיות יום-יומיות, ולא רק לספורטאים כפי שניתן לחשוב תחילה. תנועות שכאלו מתרחשות בעת שישנו שינוי כיוון מהיר מאד לתנועה, כך שטיפול המנע הטוב ביותר הוא להקפיד על צעדים מדודים גם במהלך פעילות ספורטיבית לרבות טניס, כדורגל או כדורסל, וגם בפעולות שגרתיות יותר.

נקע בקרסול

דרגות הנקעים – כל מה שאתם צריכים לדעת

איך מאבחנים נקע בקרסול? כל תנועה מולידה פגיעה אחרת ובהתאם ישנה מידת חומרה אמרת. כך לדוגמא, עם נקע בקרסול דרגה ראשונה, מה שהתרחש הוא מתיחה של הרצועות, כאשר מה שמאפיין את הדרגה הזו היא נפיחות, כאבים קלים מאד וקושי לסירוגין בהליכה. הדרגה הבאה שעליכם להכיר היא נקע בקרסול דרגה 2: כאן מדובר על קרע מסוים שהתרחש ברצועות ולא על מתיחה, לעתים אף ברצועה אחת בלבד. שימו לב כי כאן אתם תוכלו להבחין בנפיחות גדולה יותר, כאשר תחושו קושי רב לשאת משקלים כבדים.

נקע חריף בקרסול מוכר בעיקר בשם נקע בקרסול דרגה 3: בפגיעה מסוג שכזה סביר כי עשיתם תנועה חדה מאד שגרמה לקרע מלא ברצועה או רצועות. הנפיחות היא לרוב הסימפטום הקל ביותר, כאשר אתם עתידים לחוש בכאבים עזים בכף הרגל שיוצרים חוסר נוחות, כמו גם פגיעה בתפקוד היום יומי ולחוש בתחושה של חוסר יציבות.  

דרגת נקע

נקע גבוה בקרסול – על מה מדובר?

תופעה נוספת שחשוב שתכירו, למרות שהיא נחשבת נדירה מאד היא נקע גבוה. פגיעה זו מאופיינת בחלקו העליון של הקרסול, באזור שבין החיבור של עצם השוק והשוקית. מאחר ופגיעה זו נדירה יותר, היא מתרחשת לרוב רק בענפי ספורט מקצועיים כמו טניס וכדורגל. הפעולה הפיזית המתרחשת היוצרת את הפגיעה היא כף הרגל המתקפלת פנימה, כאשר השוק מסתובבת החוצה. כשמדברים על נקע חמור בקרסול, מדברים על נקע מסוג זה.

סיבוכים של נקע בקרסול מחייבים הגעה לרופא!

שימו לב כי לצד סימפטומים קלים שסובלים דיחוי, ישנם מקרים בהם אתם צריכים לגשת במהירות אל הרופא המטפל שלכם, זאת במקרים בהם אתם סובלים מתופעה של נקע חזק בקרסול. סימפטומים שכאלו כוללים כאבים עזים שלא מאפשרים לכם לנהל שגרת יום תקינה, תוך שאתם מזהים אזורים נפוחים ואדומים. כן חשוב לדעת כי בכל מקרה אתם צריכים לקבל טיפול בנקע בקרסול,כאשר מקרים אלו מחייבים אתכם בהגעה מיידית אל המיון.

נקיעת קרסול

כמה זמן נמשך נקע בקרסול?

השאלה השכיחה ביותר היא שאלת זמן ההחלמה, ובצדק. מדובר על סימפטומים המקשים על אלו הסובלים מהם לנהל שגרת יום תקינה. זמן החלמה של נקע בקרסול משתנה בין דרגה לדרגה, כאשר לרוב מדובר על פרק זמן של בין מספר ימים לכמה שבועות, כאשר ככל שהדרגה נמוכה יותר, כך תקופת ההחלמה מהירה יותר. כן חשוב לדעת כי במקרים בהם הסימפטומים אינם חולפים לאחר כמה שבועות, ישנה סבירות כי מדובר על פגיעה חמורה יותר המחייבת בדיקת אורתופד לטובת קבלת טיפול מתאים.

דרכי טיפול של נקע בקרסול

איך מטפלים בנקע בקרסול? כל דרגה מאופיינת בצורת טיפול שונה, כאשר לרוב הטיפול מגיע בדמות חבישה של נקע בקרסול. ישנם מקרים בהם ההמלצה היא על תומך ומייצב המאפשרים שיקום אידיאלי. כמו כן, חשוב להקפיד של שגרת מנוחה הכוללת בין היתר קומפרסים קרים וקיבוע זמני במידה וכך הוחלט על ידי הרופא. המטרה היא לאפשר לכם לחזור ולדרוך על הרגליים כמה שיותר מהר מבלי לחוש בכאבים המאפיינים את הנקע.

נקע בקרסול
לייעוץ מיידי מהמומחים שלנו:
סובלים מבעיה אורטופדית? מחפשים מוצר מסוים? השאירו פרטים למענה מהיר:
295 ₪ 0 ₪
התקשרו ל-9418*
מגן קרסול לנקעים תוצרת: USA
0 ₪ 0 ₪
התקשרו ל-9418*

בלעדי בעקב אכילס - Multi Zone - smart dynamic foot Support

שנתיים של תכנונים, שרטוטים, אין ספור ווארסיות, מחשבה, התאמת החומרים וידע הולידו את המדרסים הכי חכמים שיצרנו עד היום.
החומרים מיצרים ומורכבים בגרמניה ומגיעים כמשטח ישר, ואת שאר העבודה נעשית במעבדות עקב אכילס.


חדש חדש ובלעדי בעקב אכילס - המדרס החכם Multi zoneמדרסים בהתאמה אישית Multi Zone

5 אזורי תמיכה ושילוב חומרים ברמות קשיחות / ריכוך.

  1. אזור העקבים מתחבר עם אזור הקשת הפנימית ויוצר צורה של "קוברה", רמת קושי 45 SHOR מה שיוצר אחיזת עקבים ותמיכה בקשת.

  2. מרכז העקבים ועד הכריות מורכב מחומר רך ובולם ברמת צפיפות של 20/25 SHOR ומאפשר בלימה ממרכז התחתון של העקבים ועד אזור הכריות.

  3. בחלקו החיצוני בין עצם הקובואיד למטטרזל ה 5 (ממש באזור המפרק של העצמות האלו) שכבה חצי קשיחה 30 SHOR והסיבה היא, מכיוון שלרוב האנשים יש עצם בולטת באזור, עצם זו היא צוואר המטטרזל ה-5 בדיוק באזור המפרק בין הקובואיד למטטרזל.

  4. אזור ארבעת הבהונות 2-3-4-5 עשויים מחומר ברמת צפיפות 30 SHOR בכדי לא לאפשר לבהונות שקיעת יתר בזמן ההליכה.

  5. והאחרון, אזור הבוהן (הלוקס), מכיוון שהבוהן תפקיד מאוד חשוב בדחיפת הרגל לצעד הבא והעומס על הבוהן הוא רב. אזור זה יהיה מחומר מיוחד בעל רכות גבוהה אך דחיסות נמוכה.   

למה צריך כל אזור בחומר ומבנה שונה?
לשם כך יש צורך לקרוא את ההסבר מטה.
300 ₪ 0 ₪
התקשרו ל-9418*

תומך קרסול פעיל עם סיליקון LEVAMED

גרב תמיכה לקרסול / תומך קרסול פעיל עם סיליקון.
מעוצבת בצורה אנטומית למבנה הקרסול ויוצרת לחץ אחיד ומתמשך על אזור הקרסול, ובעזרת ריפודי סיליקון הנמצאים בצידי מגן הקרסול. 
הריפוד הסיליקוני מעסה את האזור המודלק "הנגועה" ומאפשר המרצת מחזור הדם באזור המודלק, ובכך מונע התומך הידבקויות דלקתיות על הגידים הפרונאליים והמדיאלים באזור המודלק, 
ספיגת שטפי דם מקומיים והפרשות בצקתיות. 
התמיכה במפרק הקרסול מאפשרת גם שיפור של הפרופריוספציה (הרגשה פנימית של הגוף בנוגע למיקום המפרק במרחב).

תוצרת גרמניה
90 ₪ 0 ₪
התקשרו ל-9418*

טייפ קינזיוליגי אלסטי וארוג בצורת סריגה מיוחדת עם דבק אקרילי רפואי. 

שיטת קינזיו טייפינג מבוססת על יכולת הריפוי הטבעית של הגוף.
כאשר מניחים את הסרט על איבר בגוף (מומלץ לעזר בפיזיותרפיסט להדרכה ראשונית) ע"פ הוראות המטפל ומשפשפים את סרט ההדבקה קלות, הוא מתחמם ונדבק לעור.
משמש לטיפול במגוון בעיות הקשורות במערכת השרירים, הגידים והרצועות ואף במקרים מסויימים במערכת העצבים.
במקרה של ליפודמה, משפרת את זרימת הדם והניקוז הלימפה שיפור תנועה והפחתת כאב ע"י הגדלת המרווח של השכבה התת עורית.
ליאת לוי
תודה לרפאל על השירות האדיב, והמקצועיות! שמחתי להגיע למקום עם מחירים נוחים ואנשים נפלאים!
ליאת לוי
אבי לוי
השירות שלכם שווה הכל. הייתי כרגע בסניף ירושלים ואני חייב לציין שאליחי הטכנאי שטיפל בי מקצועי ואמין. ממש מרוצה מכם! תודה!
אבי לוי
נופר שמעון
אני חיילת ועשיתי מדרסים במכון עקב אכילס בירושלים. שירות מקצועי אלופים!
נופר שמעון
אייל קולורני
אחד המקומות המקצועיים ביותר! מקצועיות, שירות ואדיבות ברמה גבוהה שלא נתקלתי בה בתחום הזה בעבר.
אייל קולורני
‏תמי משען רבני
הופנתי ע"י אורטופד להתקין מכשיר A F O למנוע צניחת כף רגל וקרסול פניתי למספר חניות המטפלים בבעיות אורטופדיות ולא נעינתי לצרכים ..בשיחת טלפון עם חנות בשם "עקב אכילס" דיברתי עם אליחי זאנה הסברתי לו את הבעיה ולהפתעתי דאג להזמין לי את המדרס המיוחד תוך מספר ימים התקשר אליחי הגעתי לחנות שנפתחה חדש בבנין שערי העיר רחוב יפו 216 ירושלים. אליחי היה במקום טיפל בנו בסבלנות והתאים לי את המכשיר לרגל בדייקנות וביקש שכל בעיה שתהיה יטופל ברצון ..תודה לאליחי על שירות הטוב והסבלנת .וממליצה מאוד. .אלי ותמי משען פיסגת זאב ירושלים
‏תמי משען רבני
רעם שפירא
עשיתי בסניף בראשל"צ והמדרסים מעולים. אני עושה הרבה ספורט והמדרסים נשארו איתי לתקופה ארוכה ללא בלאי. המחיר לא זול אבל גם לא יקר משמעותית מאלו שניסיתי קודם ואלו שאתם עשיתם לי היו הטובים ביותר, העמידים ביותר והנוחים ביותר. גם כשרציתי לעשות שוב אחרי כמה שנים חזרתי (וד.א המדרס נשאר תקין, פשוט רציתי עוד אחד ספייר לנעליים אחרות). ממליץ מאוד.
רעם שפירא
חי אלעזר
מקצוענים!!! לא כל יום מוצאים אנשים כמוכם, תודה רבה לכם צוות עקב אכילס❤
חי אלעזר
אבירם טרוזמן
שירות אמין ומקצועי, עזר לי מאד, פשוט אלופים!!!!
אבירם טרוזמן
יונתן גלוזמן
אני חייל קרבי ועשיתי מדרסים בעקב אכילס בירושלים. הרגשה הכי טובה שיש אני עם המדרסים כבר חצי שנה ואני מאוד מרוצה!
יונתן גלוזמן
פזית יהב
תודה מיוחדת לרפאל מ"עקב אכילס" סניף ראשון לציון, על השירות הנפלא המקצועיות והיחס המסור, בהתאמת המדרסים ובחירת נעל מושלמת עבור בני. בהחלט ראוי לציון ולשבח!
פזית יהב
קבל עדכונים על מבצעים באתר!