שבר בעצם הירך

איך נוצר שבר בעצם הירך ומי סובל מתופעה זו? איך להימנע משבר במפרק הירך ובשביל מי שברים שכאלה נחשבים למסוכנים מאוד? אילו מוצרים אורטופדיים יעזרו לכם להחלים משבר בעצם הירך? גלו עכשיו!

איך נגרם שבר בעצם הירך?

שברים בעצם הירך יוצרים אי נוחות גדולה, הקוטעת את איכות החיים שהיו רגילים לה אלו הסובלים מהשבר. אם צריכים לנקוט במספרים, הרי שהם לא כל כך מעודדים: בכל שנה מחדש, מאובחנים מקרים חדשים של שבר במפרק הירך אצל ילדים ומבוגרים המגיעים לכ-5000 מקרים. בעוד אצל ילדים או בוגרים צעירים מדובר על שבר שניתן לטפל בו בקלות ולהקל על הסימפטומים, בעת שמדובר על שבר בעצם הירך אצל מבוגרים מדובר לא אחת על תחילתה של מגמה המסמלת את היחלשות הגוף.

שבר בצוואר הירךגורמים לשבר במפרק הירך
– הכירו גם אתם

בעת שאתם מודעים לגורמים המשפיעים על מקרים שכאלו, קל יותר להימנע מהם ולפעול כדי להבטיח בריאות שלמה. על מנת שאכן יתרחש מקרה של שבר בירך, ישנם שני תנאים שצריכים להתקיים: דלדול עצם ונפילה. בעת שמדובר על אנשים מבוגרים, מדובר על מקרים שלא רק גורמים לאותו שבר, אלא גם מסמלים את הנסיגה בבריאות וביכולת התפקודית. הסיבה? לא כל אדם שנופל אכן סובל בסופו של דבר משבר, אך קהלים מבוגרים יותר הינם חשופים יותר, מה שגם מעלה את הסבירות כי נפילות יובילו בסופו של דבר לשברים.

שבר בעצם הירך אצל קשישים כמובן הוא הסימפטום הסופי, אך מאחורי אותו סימפטום ישנו חשש כי ישנן בעיות נוספות המעידות על חולשה מסוימת שהובילה לשבר. הגורמים לנפילות שבסופו של דבר מבססות את אחד התנאים לשבר, יכולים להיות תזונה שאינה מאוזנת, תרופות המשפיעות על חוזק הגוף, תשישות וחולשה בשרירים, בעיות בשיווי המשקל ועוד. שבר בעצם הירך בגיל מבוגר מסתמן כשכיח יותר לקהל זה בהשוואה לקהל של ילדים או אנשים צעירים. אחת הסיבות כאמור לנפילות היא בעיית שיווי המשקל המאפיינת המון אנשים מבוגרים, כך שבעת שהם מאבדים איזון בגוף, הם נוטים ליפול.

אם צריך להתעכב על גורמים נוספים המשפיעים על השברים בירך, הרי שמדובר גם על מצבים רפואים שונים שאינם תורמים בדיוק למניעה של השברים. מדובר על הפרעות שגרוניות, הפרעות שונות שמקורן במערכת העיכול, מצבים ממושכים של חוסר תנועה – בין היתר בעקבות מחלות המביאות את אותו קהל מבוגר לנוח ממושכות, וגם מצבים אחרים כמו של דיכאון או דמנציה. אם היה צריך להשיב על השאלה איך מונעים שבר בעצם הירך, הרי שמדובר בעיקר על ניסיון להפחית את סיכויי הנפילה שיוצרים את הזעזוע.


סימנים לשבר במפרק הירך – איך מזהים ומאבחנים?

אתם חוששים למקרה של שבר בעצם הירך אצל ילדים או לשבר אצלכם או אצל ההורה המבוגר? לשמחתכם, מדובר על אחד המקרים שיותר קל לאבחן – מה שאומר שגם ניתן להעניק טיפול בשבר בעצם הירך יחסית במהירות. אלו הסובלים מהשברים מלינים על כאבים חדים מאד שמקורם באזור של הירך או של המפשעה. תסמינים נוספים שסביר כי ילינו עליהם כוללים תחושה של נוקשות או של הימצאות דלקת באזור הירך. איך מטפלים בשבר בעצם הירך? ראשית, בכל חשד לשבר, בדגש על אוכלוסייה מבוגרת יותר, חשוב מאד לגשת אל המיון לקבל טיפול רפואי. שימו לב כי מקרים של שברים בירך יכולים להיות מסכני חיים, כך שהמון פעמים עם ההגעה למיון, יוחלט כי יש לבצע ניתוח שבר בעצם הירך באופן מידי. האבחנה מתבצעת על ידי בחינת סימפטומים וצילום רנטגן. 


הקשר שבין שברים בירך ובין פגיעה בגוף

במרבית המקרים, מגלים כי השבר בירך אינו תוצר של פעולה קיצונית או חדה. לרוב, מדובר על אנשים מבוגרים שנפלו תוך כדי הליכה שגרתית. המשמעות הנגזרת היא שמדובר על אוכלוסיית סיכון שגם נפילה פשוטה לכאורה, יכולה להוביל לכדי מצב של שבר. השבר שנוצר בסופו של דבר בירך משפיע גם על אזורים נוספים, כאשר תחילה מדובר על כאב ודימום באזורים שאינם הירך. הכאב העז עליו מלינים יכול להוליד מצבים של הפרשות של חומרים שיכולים לפגוע במוח, דרך השרירים ועד בשלפוחית השתן. חשוב לדבוק בשגרת שיקום לאחר שבר בעצם הירך ובדרכי טיפול מומלצות בכדי למנוע מקרים שכאלו.


החלמה של שבר בעצם הירך עם מוצר אורטופדי

הרופא המטפל שלכם גם יקבע את נחיצות הניתוח ודרכי הטיפול, וגם יקבע איך כדאי להתנהל לאורך שגרת ההחלמה והשיקום. לא אחת, יומלץ לכם על שימוש באביזרים אורטופדים שונים הכוללים תומך ירך, כרית לקיבוע הירך או מגן אלסטי לעצמות הירך.

שבר בעצם הירך
לייעוץ מיידי מהמומחים שלנו:
סובלים מבעיה אורטופדית? מחפשים מוצר מסוים? השאירו פרטים למענה מהיר:
0 ₪ 255 ₪
התקשרו ל-9418*
מושב הגבהה לאסלה בגובה 10 ס"מ, המושב מאפשר התיישבות וקימה קלים ונוחים.
למושב תופסנים המבטיחים את יציבות המושב על האסלה.
המבנה האנטומי של המושב עם ההנמכה מלפנים מסייעים בשמירה על ההיגיינה.
משטח המושב חלק וקל לניקוי.
ניתן להשיג גם עם מכסה לשמירה על חזות אסלה רגילה (בתוספת).

משקל מקסימלי למשתמש 185 kg


התמונה להמחשה בלבד!

270 ₪ 0 ₪
התקשרו ל-9418*

הליכון טלסקופי מתקפל עם גלגלים

 • מסגרת: צינור אלומיניום 1" מבריק, המצופה בתהליך המקנה לו עמידות גבוהה.

 • קת / ידיות אחיזה: חומר פלסטי.

 • מוט רוחב: מתכת.

 • רגליות: מתרחבות קמעה להגברת היציבות.

 • קצוות: גומי 3+.

 • גובה מתכוונן: 79-91.5 ס"מ במרווחים של 2.5 ס"מ.

 • קיפול: לחיצה על מקש אחד, לתפעול קל ונוח.

 • סבולת משא: 135 ק"ג.

צבעים: כסף.

450 ₪ 849 ₪
התקשרו ל-9418*

ארגובאום 

קביים המיוצרים מחומרים מתקדמים ובטכנולוגיה מתקדמת.

דור חדש בתמיכה שיקום וניידות עם בטיחות משופרת, ביצועים, נוחות ואלגנטיות.

הקביים ארגובאום משפרים את איכות החיים עבור אלה הזקוקים לשימוש בהתקני הליכה - בין אם מדובר בפציעה זמנית או במצב כרוני.

מחיר לזוג 850 ש"ח

0 ₪ 0 ₪
התקשרו ל-9418*

בלעדי בעקב אכילס - Multi Zone - smart dynamic foot Support

שנתיים של תכנונים, שרטוטים, אין ספור ווארסיות, מחשבה, התאמת החומרים וידע הולידו את המדרסים הכי חכמים שיצרנו עד היום.
החומרים מיצרים ומורכבים בגרמניה ומגיעים כמשטח ישר, ואת שאר העבודה נעשית במעבדות עקב אכילס.


חדש חדש ובלעדי בעקב אכילס - המדרס החכם Multi zoneמדרסים בהתאמה אישית Multi Zone

5 אזורי תמיכה ושילוב חומרים ברמות קשיחות / ריכוך.

 1. אזור העקבים מתחבר עם אזור הקשת הפנימית ויוצר צורה של "קוברה", רמת קושי 45 SHOR מה שיוצר אחיזת עקבים ותמיכה בקשת.

 2. מרכז העקבים ועד הכריות מורכב מחומר רך ובולם ברמת צפיפות של 20/25 SHOR ומאפשר בלימה ממרכז התחתון של העקבים ועד אזור הכריות.

 3. בחלקו החיצוני בין עצם הקובואיד למטטרזל ה 5 (ממש באזור המפרק של העצמות האלו) שכבה חצי קשיחה 30 SHOR והסיבה היא, מכיוון שלרוב האנשים יש עצם בולטת באזור, עצם זו היא צוואר המטטרזל ה-5 בדיוק באזור המפרק בין הקובואיד למטטרזל.

 4. אזור ארבעת הבהונות 2-3-4-5 עשויים מחומר ברמת צפיפות 30 SHOR בכדי לא לאפשר לבהונות שקיעת יתר בזמן ההליכה.

 5. והאחרון, אזור הבוהן (הלוקס), מכיוון שהבוהן תפקיד מאוד חשוב בדחיפת הרגל לצעד הבא והעומס על הבוהן הוא רב. אזור זה יהיה מחומר מיוחד בעל רכות גבוהה אך דחיסות נמוכה.   

למה צריך כל אזור בחומר ומבנה שונה?
לשם כך יש צורך לקרוא את ההסבר מטה.
ליאת לוי
תודה לרפאל על השירות האדיב, והמקצועיות! שמחתי להגיע למקום עם מחירים נוחים ואנשים נפלאים!
ליאת לוי
אבי לוי
השירות שלכם שווה הכל. הייתי כרגע בסניף ירושלים ואני חייב לציין שאליחי הטכנאי שטיפל בי מקצועי ואמין. ממש מרוצה מכם! תודה!
אבי לוי
נופר שמעון
אני חיילת ועשיתי מדרסים במכון עקב אכילס בירושלים. שירות מקצועי אלופים!
נופר שמעון
אייל קולורני
אחד המקומות המקצועיים ביותר! מקצועיות, שירות ואדיבות ברמה גבוהה שלא נתקלתי בה בתחום הזה בעבר.
אייל קולורני
‏תמי משען רבני
הופנתי ע"י אורטופד להתקין מכשיר A F O למנוע צניחת כף רגל וקרסול פניתי למספר חניות המטפלים בבעיות אורטופדיות ולא נעינתי לצרכים ..בשיחת טלפון עם חנות בשם "עקב אכילס" דיברתי עם אליחי זאנה הסברתי לו את הבעיה ולהפתעתי דאג להזמין לי את המדרס המיוחד תוך מספר ימים התקשר אליחי הגעתי לחנות שנפתחה חדש בבנין שערי העיר רחוב יפו 216 ירושלים. אליחי היה במקום טיפל בנו בסבלנות והתאים לי את המכשיר לרגל בדייקנות וביקש שכל בעיה שתהיה יטופל ברצון ..תודה לאליחי על שירות הטוב והסבלנת .וממליצה מאוד. .אלי ותמי משען פיסגת זאב ירושלים
‏תמי משען רבני
רעם שפירא
עשיתי בסניף בראשל"צ והמדרסים מעולים. אני עושה הרבה ספורט והמדרסים נשארו איתי לתקופה ארוכה ללא בלאי. המחיר לא זול אבל גם לא יקר משמעותית מאלו שניסיתי קודם ואלו שאתם עשיתם לי היו הטובים ביותר, העמידים ביותר והנוחים ביותר. גם כשרציתי לעשות שוב אחרי כמה שנים חזרתי (וד.א המדרס נשאר תקין, פשוט רציתי עוד אחד ספייר לנעליים אחרות). ממליץ מאוד.
רעם שפירא
חי אלעזר
מקצוענים!!! לא כל יום מוצאים אנשים כמוכם, תודה רבה לכם צוות עקב אכילס❤
חי אלעזר
אבירם טרוזמן
שירות אמין ומקצועי, עזר לי מאד, פשוט אלופים!!!!
אבירם טרוזמן
יונתן גלוזמן
אני חייל קרבי ועשיתי מדרסים בעקב אכילס בירושלים. הרגשה הכי טובה שיש אני עם המדרסים כבר חצי שנה ואני מאוד מרוצה!
יונתן גלוזמן
פזית יהב
תודה מיוחדת לרפאל מ"עקב אכילס" סניף ראשון לציון, על השירות הנפלא המקצועיות והיחס המסור, בהתאמת המדרסים ובחירת נעל מושלמת עבור בני. בהחלט ראוי לציון ולשבח!
פזית יהב
קבל עדכונים על מבצעים באתר!