בלט דיסק צווארי

ממה נגרם בלט דיסק צווארי?

דיסקוס או דיסקית מוכרים לרבים גם בשם "דיסק" – אותו הדיסק הנמצא בין כל שתי חוליות. תפקידו של הדיסק הוא לבלום זעזועים, והוא מתפקד גם בתכלית נוספת: תפקידו של הדיסק הוא גם ליצור מרווחים בין כל חוליה וחוליה, מה שיוצר מצב בו ניתנת האפשרות לעצב היוצא מתוך תעלת עמוד השדרה אל הידיים, ליהנות ממרווח חופשי. בעת שהעצב עובר בתוך המרווח הקטן, הוא עלול לסבול מלחץ המגיע מהדיסק הצווארי, וכך נוצר לו בלט דיסק. סימפטומים לבלט דיסק צווארי כוללים בין היתר גם הקרנות לאזור הידיים.

חשוב להבין כי למרות שישנם סימפטומים בולטים שניתן להבחין בהם, לא אחת ישנם מקרים בהם אנשים סובלים מבלט דיסק צווארי גם לאורך שנים, זאת מבלי שהם מודעים כלל לכך. הכאבים נוצרים בעקבות נעילה של מערכות שריר. אותה נעילה גורמת להיווצרותם של עומסים ולחצים על כל המערך העצבי – מה שיוצר בסופו של דבר תחושה של כאב שלא תמיד ניתן לסבול ולהתמודד איתו. תסמינים של בלט דיסק צווארי מגיעים בדמות כאבים המאופיינים בתחושה של עקצוץ, אזורים רדומים ודקירות.

פריצת דיסק צווארי

בלט דיסק צווארי עם כאבי ראש – איך הוא נוצר?

הסיבות לבלט הדיסק הצווארי יכולות להיות שונות ומגוונות, אך יחד עם זאת, ניתן למנות שתי קבוצות עיקריות: ראשית, בלט הדיסק הצוואר יכול להיווצר בעקבות תאונות או חבלות פתאומיות. חבלות שכאלו הן לרוב נפילות, מכות חזקות, תאונות דרכים ומנגנונים של צליפת שוט. בעקבות אירועים שכאלו, הדיסק נמתח וכך סיבים פנימיים מתחילם להיקרע. בתגובה, נוצר לחץ רב על מערכת העצבים וכך גם מופיעים הכאבים.

בנוסף, בלט דיסק בעמוד שדרה צווארי יכול להתרחש בעקבות פעולות שבשגרה. לא אחת ישנם אלו שלא מצליחים לקשר בין כאבים שונים בצוואר ובין פעולות יום יומיות, אך המון פעמים עבודה אל מול המחשב, שינה בתנוחה שאינה נכונה, נשיאת ילדים בצורה שאינה מבוססת על תמיכה מאוזנת או פעילות גופנית בצורה שאינה מבוקרת – יכולים להביא למצבים בהם יהיה צורך לפנות אל טיפולים לבלט דיסק צווארי.

בלט דיסק צווארי עם סחרחורות ועם כל תופעות אחרות, מופיע גם בהתאם למשתנים שונים: כך לדוגמא – גנטיקה. ישנם אלו הסובלים ממבנה רגיש יותר באזור עמוד השדרה, בדגש על הדיסקים – כך שהם חשופים יותר לתופעת בלט דיסק צווארי עם הקרנה לרגל. בנוסף, אורח חיים והרגלי תזונה משפיעים גם הם, כאשר הדגש הוא על עישון כרוני שיכול לגרום לתופעה.

פריצת דיסק צווארי וכאבי ראש

רגע לפני טיפול בבלט דיסק צווארי – מה אתם עלולים להרגיש?

לא מעטים אלו המנסים לבצע אבחון בלט דיסק צווארי בצורה עצמאית, אך חשוב לזכור כי אישור או שלילה של התופעה יכולים להתבצע רק על ידי רופא. יחד עם זאת, דעו כי ישנם סימפטומים שיכולים לרמוז לכם על הימצאות בלט דיסק בגב או בלט צווארי: במהלך האבחון, הרופא עתיד לזהות מתח שרירי מוגבר, כמו גם הגבלה בתנועה. שימו לב כי אותן הגבלות נובעות בעקבות הכאבים, שהינם הסימפטום לתופעת בלט דיסק צווארי.

אופי הכאב והסימפטומים משתנים בין מטופל למטופל, כך שגם ישנם אלו שהסימפטום המופיע אצלם אינו בדמות כאב ישיר, אלא תופעות כדוגמת תחושה של אזורים רדומים, עקצוצים ונימול. המון פעמים סימפטומים אלו מצטרפים גם אל תחושות של כיווץ שרירים, כמו גם שינוי במראה של מסת השרירים.

האם ניתן למנוע בלט דיסק צווארי היקפי אחורי?

עוד הרבה לפני שתגיעו למצב של טיפול אקוטי בבלט הדיסק, דעו כי ניתן לנקוט בכמה פעולות המתפקדות כטיפול מנע. לפני הכל: דעו את מבנה הגוף שלכם ונסו להבין האם אתם חשופים יותר לתופעות כמו עקמת או בלט – כך שיהיה ניתן לטפל עוד לפני הופעת הסימפטומים. בנוסף, חשוב לדעת כי אורח חיים המבוסס על לחצים ומתחים אינו תורם, כך שחשוב לנקוט בצעדים שיפחיתו את רמות הלחץ שלכם – מה שעתיד לגרום לבלט בדיסק.

שתיית מים מסתמנת גם היא כפתרון מנע איכותי ובריא, כאשר כמות המים משתנה בהתאם למין, גיל ומשקל. בלט דיסק צווארי c6-c7יכול להיווצר גם בעקבות התנהלות חיים המובילה לנזקים ישרים, כך שניתן אל מול הרופא המטפל לקבל הדרכה לאורח חיים תקין שימנע ככל הניתן תופעות כדוגמת בלט דיסק דיפוזי צווארי.

בלט דיסק צווארי
לייעוץ מיידי מהמומחים שלנו:
סובלים מבעיה אורטופדית? מחפשים מוצר מסוים? השאירו פרטים למענה מהיר:
0 ₪ 0 ₪
התקשרו ל-9418*

בלעדי בעקב אכילס - Multi Zone - smart dynamic foot Support

שנתיים של תכנונים, שרטוטים, אין ספור ווארסיות, מחשבה, התאמת החומרים וידע הולידו את המדרסים הכי חכמים שיצרנו עד היום.
החומרים מיצרים ומורכבים בגרמניה ומגיעים כמשטח ישר, ואת שאר העבודה נעשית במעבדות עקב אכילס.


חדש חדש ובלעדי בעקב אכילס - המדרס החכם Multi zoneמדרסים בהתאמה אישית Multi Zone

5 אזורי תמיכה ושילוב חומרים ברמות קשיחות / ריכוך.

 1. אזור העקבים מתחבר עם אזור הקשת הפנימית ויוצר צורה של "קוברה", רמת קושי 45 SHOR מה שיוצר אחיזת עקבים ותמיכה בקשת.

 2. מרכז העקבים ועד הכריות מורכב מחומר רך ובולם ברמת צפיפות של 20/25 SHOR ומאפשר בלימה ממרכז התחתון של העקבים ועד אזור הכריות.

 3. בחלקו החיצוני בין עצם הקובואיד למטטרזל ה 5 (ממש באזור המפרק של העצמות האלו) שכבה חצי קשיחה 30 SHOR והסיבה היא, מכיוון שלרוב האנשים יש עצם בולטת באזור, עצם זו היא צוואר המטטרזל ה-5 בדיוק באזור המפרק בין הקובואיד למטטרזל.

 4. אזור ארבעת הבהונות 2-3-4-5 עשויים מחומר ברמת צפיפות 30 SHOR בכדי לא לאפשר לבהונות שקיעת יתר בזמן ההליכה.

 5. והאחרון, אזור הבוהן (הלוקס), מכיוון שהבוהן תפקיד מאוד חשוב בדחיפת הרגל לצעד הבא והעומס על הבוהן הוא רב. אזור זה יהיה מחומר מיוחד בעל רכות גבוהה אך דחיסות נמוכה.   

למה צריך כל אזור בחומר ומבנה שונה?
לשם כך יש צורך לקרוא את ההסבר מטה.
250 ₪ 0 ₪
התקשרו ל-9418*

צווארון פילדלפי  - Philadelphi collar

מאפיינים:
 • שתי מעטפות בעלות עיצוב אנטומי עשויות מקצף דחוס :
 • מעטפת קדמית, עם תמיכה לסנטר ולעצם החזה.
 • מעטפת אחורית עם תמיכה לעורף ולגב העליון.
 • סגירת וולקרו נוחה.
 • מאפשר מעבר גלי רדיו (X-REY).
 • 1100 ₪ 0 ₪
  התקשרו ל-9418*
  לאביזר זה מומלץ להגיע למדידה במכון או ע"י הרופא / המנתח !

  יצרן : PMT Corporation USA
  90 ₪ 0 ₪
  התקשרו ל-9418*

  טייפ קינזיוליגי אלסטי וארוג בצורת סריגה מיוחדת עם דבק אקרילי רפואי. 

  שיטת קינזיו טייפינג מבוססת על יכולת הריפוי הטבעית של הגוף.
  כאשר מניחים את הסרט על איבר בגוף (מומלץ לעזר בפיזיותרפיסט להדרכה ראשונית) ע"פ הוראות המטפל ומשפשפים את סרט ההדבקה קלות, הוא מתחמם ונדבק לעור.
  משמש לטיפול במגוון בעיות הקשורות במערכת השרירים, הגידים והרצועות ואף במקרים מסויימים במערכת העצבים.
  במקרה של ליפודמה, משפרת את זרימת הדם והניקוז הלימפה שיפור תנועה והפחתת כאב ע"י הגדלת המרווח של השכבה התת עורית.
  89 ₪ 85 ₪
  התקשרו ל-9418*

  ג'ל פעיל להרגעת שרירים ופרקים.

  מכיל רכיבים פעילים טבעיים
  בעל פעולה ייחודית כפולה
  מעניק תחושת קירור וחימום
  מגיב מיידית
  בעל ספיגה מהירה
  אינו שמנוני

  קיים בצורת ספריי או ג'ל

  100 מיליגרם

  תוצרת: שוויץ
  690 ₪ 0 ₪
  התקשרו ל-9418*

  מידה אוניברסלית

  מגיע עם ריפוד 1 נוסף להחלפה. 

  550 ₪ 550 ₪
  התקשרו ל-9418*
  צווארון PROGLIDE® הוא צווארון קשיח אך מרופד בחלקו בפנימי וגורם לאימוביליזציה מעולה של אזור הצוואר.
  צווארון הפרוגלייד נוח וקל לשימוש ובעל טכנולוגיה הייחודית להגדרת גובה המאפשרת התאמה מדוייקת ע"י סיבוב פשוט של כפתור הנמצא בקידמת הצווארון.
  צאוורון PROGLIDE® הוא צווארון אוניברסלי (one-size-fits-all), כך שאי אפשר לטעות במידה!
  הצווארון מתכוונון ל-12 גבהים ומדוייק מאוד.
  מגיע עם ריפוד חילופי.
  ליאת לוי
  תודה לרפאל על השירות האדיב, והמקצועיות! שמחתי להגיע למקום עם מחירים נוחים ואנשים נפלאים!
  ליאת לוי
  אבי לוי
  השירות שלכם שווה הכל. הייתי כרגע בסניף ירושלים ואני חייב לציין שאליחי הטכנאי שטיפל בי מקצועי ואמין. ממש מרוצה מכם! תודה!
  אבי לוי
  נופר שמעון
  אני חיילת ועשיתי מדרסים במכון עקב אכילס בירושלים. שירות מקצועי אלופים!
  נופר שמעון
  אייל קולורני
  אחד המקומות המקצועיים ביותר! מקצועיות, שירות ואדיבות ברמה גבוהה שלא נתקלתי בה בתחום הזה בעבר.
  אייל קולורני
  ‏תמי משען רבני
  הופנתי ע"י אורטופד להתקין מכשיר A F O למנוע צניחת כף רגל וקרסול פניתי למספר חניות המטפלים בבעיות אורטופדיות ולא נעינתי לצרכים ..בשיחת טלפון עם חנות בשם "עקב אכילס" דיברתי עם אליחי זאנה הסברתי לו את הבעיה ולהפתעתי דאג להזמין לי את המדרס המיוחד תוך מספר ימים התקשר אליחי הגעתי לחנות שנפתחה חדש בבנין שערי העיר רחוב יפו 216 ירושלים. אליחי היה במקום טיפל בנו בסבלנות והתאים לי את המכשיר לרגל בדייקנות וביקש שכל בעיה שתהיה יטופל ברצון ..תודה לאליחי על שירות הטוב והסבלנת .וממליצה מאוד. .אלי ותמי משען פיסגת זאב ירושלים
  ‏תמי משען רבני
  רעם שפירא
  עשיתי בסניף בראשל"צ והמדרסים מעולים. אני עושה הרבה ספורט והמדרסים נשארו איתי לתקופה ארוכה ללא בלאי. המחיר לא זול אבל גם לא יקר משמעותית מאלו שניסיתי קודם ואלו שאתם עשיתם לי היו הטובים ביותר, העמידים ביותר והנוחים ביותר. גם כשרציתי לעשות שוב אחרי כמה שנים חזרתי (וד.א המדרס נשאר תקין, פשוט רציתי עוד אחד ספייר לנעליים אחרות). ממליץ מאוד.
  רעם שפירא
  חי אלעזר
  מקצוענים!!! לא כל יום מוצאים אנשים כמוכם, תודה רבה לכם צוות עקב אכילס❤
  חי אלעזר
  אבירם טרוזמן
  שירות אמין ומקצועי, עזר לי מאד, פשוט אלופים!!!!
  אבירם טרוזמן
  יונתן גלוזמן
  אני חייל קרבי ועשיתי מדרסים בעקב אכילס בירושלים. הרגשה הכי טובה שיש אני עם המדרסים כבר חצי שנה ואני מאוד מרוצה!
  יונתן גלוזמן
  פזית יהב
  תודה מיוחדת לרפאל מ"עקב אכילס" סניף ראשון לציון, על השירות הנפלא המקצועיות והיחס המסור, בהתאמת המדרסים ובחירת נעל מושלמת עבור בני. בהחלט ראוי לציון ולשבח!
  פזית יהב
  קבל עדכונים על מבצעים באתר!