כאבי גב אצל ילדים

ילדים וכאבי גב – מדוע הם נגרמים?

נדמה כי רבים נוטים לייחס את כאבי הגב דווקא לקהל של אנשים מבוגרים. בפועל? כאבי הגב אינם נחלתם של קהילת הבוגרים בלבד, והם פוגעים גם בילדים המלינים על כאבים המופיעים להם באזורים שונים בגב. אכן, בעת שבוחנים את המספרים, מגלים כ-80% מהאוכלוסייה העולמית סובלים מכאבים בגב ברמות שונות ובאזורים שונים. למרות שלרוב הכאבים נוטים לעבור תוך תקופה קצרה, ישנם מקרים בהם כאבים בגב אצל ילדים יכולים לקבל אופי כרוני יותר ולהימשך זמן רב, בעיקר בעת שלא מטפלים בהם. תשמחו לדעת כי ישנן סיבות לכאבי גב אצל ילדים שבעת שמגדירים אותן, גם ניתן להימנע מהן.

בעוד אצל אנשים מבוגרים כאבי הגב נוצרים בעקבות שחיקה טבעית, אצל ילדים הסיבות לכאבי הגב שונות. שימו לב כי הכאבים מופיעים בכל הגילאים: כאבי גם וחום אצל תינוקות, כאבי גב לפעוט וגם כאבי גדילה בגב אצל ילדים בגילאי בית ספר. יותר מכ-40% מהילדים מלינים על כאב בגב העליון, האמצעי או התחתון, והשאלה הנשאלת היא מה גורם לכך שישנם כאבי גב חזקים אצל ילדים?

כאבי גב עקב נשיאת משקלים כבדים

 

כאבי גב אצל ילדים קטנים: איך תוכלו להימנע?

הדרך למנוע מהילדים את כאבי הגב היא בעיקר להכיר את הסיבות שגורמות לכאב. בכל יום אתם שולחים את ילדכם לבית הספר, כאשר תיקו עמוס במחברות, ספרים ולעתים גם מחשב אישי. משקל רב שכזה יכול להכביד גם על אנשים בוגרים, כך שמשקל שכזה על גבו של ילד קטן כמעט ובלתי נתפס. הדרך לחסוך מילדכם את המשקל הרב הוא עם השארת חלק מהספרים והמחברות בכיתה.

חשוב לציין במקרה הזה של נשיאת משקלים כבדים גם הרמה של חפצים כבדים. המון פעמים ילדים קטנים רוצים להוכיח שהם גדולים וחזקים, וכך הם מרימים רהיטים, מוצרי חשמל, משקולות ופריטים אחרים שמשקלם רב. מספיקה פעם אחת בלבד של נשיאת משקל שכזה על מנת שילדכם ילין על כאבי גב תחתון אצל ילדים או כאבים באזור העליון של הגב.

סיבה נוספת שיכולה לגרום לתופעה של כאבי גב עליון אצל ילדים היא דלקות. ישנן דלקות פרקים למשל שיוצרות כאבים בגב, וגם ישנן סיבות שמקורן התפתחותי: כך לדוגמא, בעת שמבצעים אבחון מגלים כי הילד סובל מפגיעה מסוימת במבנה של החוליות שיוצרת את הכאב.

כאבי גב ילדים

שגרת פעילות גופנית לוקה גורמת לכאבי גב?

לא במקרה ישנו שיעור של חינוך גופני בבית הספר: מנסים להחדיר לראש הילדים כבר בגילאים הצעירים כי ישנה חשיבות עליונה לפעילות גופנית. מצד אחד, פעילות אינטנסיבית אינה מומלצת, אך מצד שני גם חוסר בפעילות יכול לגרום לכאבים בגב. שימו לב: פעילות גופנית רבה יכולה לגרום לתופעה של שימוש יתר בשרירים המוביל לכאבים בגב. כמו כן, אפס פעילות מוביל גם הוא לכאבי גב – בין היתר מאחר ומדובר על ישיבה ממושכת לאורך שעות שיוצרת מצב סטטי הגורם לכאבים.

 כאבי גב אצל ילדים

 

איך לטפל בכאבי גב אצל ילדים?

 

במרבית המקרים,אבחון כאבי גב אצל ילדים יוכל להתבצע על ידכם ההורים, כאשר תבינו את אורח חייו של ילדכם. כן חשוב לקבל אבחון מקצועי מרופא המשפחה, בעיקר בעת שמדובר על ילד בן 3 מתלונן על כאבי גב. יחד עם זאת, תוכלו להקל על הכאב לפחות ברמה הראשונית באמצעות כמה שיטות:

ראשית, עבדו עם ילדכם על שיפור היציבה, גם במקרה בו מדובר על כאבי גב אצל ילד בן 3. בעת שילדכם יעמוד זקוף, הוא יוכל לשמור גם על עמוד השדרה וגם על הגב. בין היתר, חנכו את ילדכם לעשות שימוש בשרירי הבטן והרגליים לדוגמא בעת שהם מתכופפים להרים חפצים שמשקלם רב יחסית.

כמו כן, משקל הילד משפיע גם הוא על כאבי הגב. כיום, בתרבות המודרנית ההשמנה מסתמנת כאחת המגיפות הקשות ביותר. אם ילדכם סובל מהשמנת יתר, נסו לשנות את התפריט שלו. הדגש הוא לזנוח את תרבות הג'אנק והאוכל המעובד במטרה למנוע את כאבי הגב הנובעים בין היתר מעומס הנוצר על המפרקים.

וחשוב לא פחות: הפעילות הגופנית. הדרך לגרום לילדים להתמיד בפעילות היא באמצעות חוגים חברתיים שבהם הם מטפחים גם קשרים חברתיים וגם שומרים על הבריאות עם הפחתת הסיכויים לסבול מכאבי הגב.

כאבי גב אצל ילדים
לייעוץ מיידי מהמומחים שלנו:
סובלים מבעיה אורטופדית? מחפשים מוצר מסוים? השאירו פרטים למענה מהיר:
0 ₪ 0 ₪
התקשרו ל-9418*

בלעדי בעקב אכילס - Multi Zone - smart dynamic foot Support

שנתיים של תכנונים, שרטוטים, אין ספור ווארסיות, מחשבה, התאמת החומרים וידע הולידו את המדרסים הכי חכמים שיצרנו עד היום.
החומרים מיצרים ומורכבים בגרמניה ומגיעים כמשטח ישר, ואת שאר העבודה נעשית במעבדות עקב אכילס.


חדש חדש ובלעדי בעקב אכילס - המדרס החכם Multi zoneמדרסים בהתאמה אישית Multi Zone

5 אזורי תמיכה ושילוב חומרים ברמות קשיחות / ריכוך.

  1. אזור העקבים מתחבר עם אזור הקשת הפנימית ויוצר צורה של "קוברה", רמת קושי 45 SHOR מה שיוצר אחיזת עקבים ותמיכה בקשת.

  2. מרכז העקבים ועד הכריות מורכב מחומר רך ובולם ברמת צפיפות של 20/25 SHOR ומאפשר בלימה ממרכז התחתון של העקבים ועד אזור הכריות.

  3. בחלקו החיצוני בין עצם הקובואיד למטטרזל ה 5 (ממש באזור המפרק של העצמות האלו) שכבה חצי קשיחה 30 SHOR והסיבה היא, מכיוון שלרוב האנשים יש עצם בולטת באזור, עצם זו היא צוואר המטטרזל ה-5 בדיוק באזור המפרק בין הקובואיד למטטרזל.

  4. אזור ארבעת הבהונות 2-3-4-5 עשויים מחומר ברמת צפיפות 30 SHOR בכדי לא לאפשר לבהונות שקיעת יתר בזמן ההליכה.

  5. והאחרון, אזור הבוהן (הלוקס), מכיוון שהבוהן תפקיד מאוד חשוב בדחיפת הרגל לצעד הבא והעומס על הבוהן הוא רב. אזור זה יהיה מחומר מיוחד בעל רכות גבוהה אך דחיסות נמוכה.   

למה צריך כל אזור בחומר ומבנה שונה?
לשם כך יש צורך לקרוא את ההסבר מטה.
ליאת לוי
תודה לרפאל על השירות האדיב, והמקצועיות! שמחתי להגיע למקום עם מחירים נוחים ואנשים נפלאים!
ליאת לוי
אבי לוי
השירות שלכם שווה הכל. הייתי כרגע בסניף ירושלים ואני חייב לציין שאליחי הטכנאי שטיפל בי מקצועי ואמין. ממש מרוצה מכם! תודה!
אבי לוי
נופר שמעון
אני חיילת ועשיתי מדרסים במכון עקב אכילס בירושלים. שירות מקצועי אלופים!
נופר שמעון
אייל קולורני
אחד המקומות המקצועיים ביותר! מקצועיות, שירות ואדיבות ברמה גבוהה שלא נתקלתי בה בתחום הזה בעבר.
אייל קולורני
‏תמי משען רבני
הופנתי ע"י אורטופד להתקין מכשיר A F O למנוע צניחת כף רגל וקרסול פניתי למספר חניות המטפלים בבעיות אורטופדיות ולא נעינתי לצרכים ..בשיחת טלפון עם חנות בשם "עקב אכילס" דיברתי עם אליחי זאנה הסברתי לו את הבעיה ולהפתעתי דאג להזמין לי את המדרס המיוחד תוך מספר ימים התקשר אליחי הגעתי לחנות שנפתחה חדש בבנין שערי העיר רחוב יפו 216 ירושלים. אליחי היה במקום טיפל בנו בסבלנות והתאים לי את המכשיר לרגל בדייקנות וביקש שכל בעיה שתהיה יטופל ברצון ..תודה לאליחי על שירות הטוב והסבלנת .וממליצה מאוד. .אלי ותמי משען פיסגת זאב ירושלים
‏תמי משען רבני
רעם שפירא
עשיתי בסניף בראשל"צ והמדרסים מעולים. אני עושה הרבה ספורט והמדרסים נשארו איתי לתקופה ארוכה ללא בלאי. המחיר לא זול אבל גם לא יקר משמעותית מאלו שניסיתי קודם ואלו שאתם עשיתם לי היו הטובים ביותר, העמידים ביותר והנוחים ביותר. גם כשרציתי לעשות שוב אחרי כמה שנים חזרתי (וד.א המדרס נשאר תקין, פשוט רציתי עוד אחד ספייר לנעליים אחרות). ממליץ מאוד.
רעם שפירא
חי אלעזר
מקצוענים!!! לא כל יום מוצאים אנשים כמוכם, תודה רבה לכם צוות עקב אכילס❤
חי אלעזר
אבירם טרוזמן
שירות אמין ומקצועי, עזר לי מאד, פשוט אלופים!!!!
אבירם טרוזמן
יונתן גלוזמן
אני חייל קרבי ועשיתי מדרסים בעקב אכילס בירושלים. הרגשה הכי טובה שיש אני עם המדרסים כבר חצי שנה ואני מאוד מרוצה!
יונתן גלוזמן
פזית יהב
תודה מיוחדת לרפאל מ"עקב אכילס" סניף ראשון לציון, על השירות הנפלא המקצועיות והיחס המסור, בהתאמת המדרסים ובחירת נעל מושלמת עבור בני. בהחלט ראוי לציון ולשבח!
פזית יהב
קבל עדכונים על מבצעים באתר!