צליפת שוט

צליפת שוט היא פגיעה נפוצה ברקמות העדינות של הצוואר. האם ניתן למנוע את הופעת התופעה? מה הסימפטומים של צליפת שוט ואיך מתבצע אבחון מקצועי? האם קיים טיפול מומלץ ויעיל בצליפת שוט בגב תחתון? כל התשובות כאן לפניכם!

מה זה צליפת שוט?

אם אתם סובלים מכאבים באזור הצוואר, סביר כי גם אתם שמעתם ממכרים וקרובים אליכם כי סביר ומדובר על מנגנון צליפת שוט. גם אתם שואלים את עצמכם מה זה צליפת שוט? הנה התשובה: מדובר על פגיעה נפוצה ושכיחה מאד, כאשר הפגיעה הינה ברקמות העדינות של הצוואר. מה שגורם למנגנון הזה הוא תנועה חדה ומהירה מאד קדימה של הצוואר, כאשר מיד לאחר מכן הוא נזרק לאחור. זו הסיבה כי מכנים את התופעה בשמה, זאת מאחר והיא דומה לצליפת השוט. צליפת שוט לאחר תאונת דרכים הינה המקרה השכיח ביותר לתופעה, כאשר אופי התנועה הינו מבוסס על פגיעה בעוצמה חזקה מאד מהרכב שמאחור, הגורם לתנועה המהירה והחדה של יושבי הרכב שנפגע.

יחד עם זאת, חשוב לדעת כי כאבים שכאלו יכולים להיות גם ממקורות נוספים כאשר הדוגמא הקלאסית היא פעילות ספורטיבית שהתרחשה בה תנועה לא נכונה. לא אחת ישנו חוסר שליטה בתנועות, כמו גם פגיעות על ידי עמיתים לאימון או הפעילות שגורמים לתנועה להתרחש וכך להביא לפגיעה. בנוסף, פגיעות שכאלו יכולות להיגרם בעקבות אלימות פיזית, כאשר מי שלרוב נפגע הן הנשים, ככל הנראה מאחר ושרירי הצוואר שלהן יותר פגיעים ועדינים בהשוואה לאלו של הגברים.


Whiplash


סיבוכים של צליפת שוט
ונזקים הנגרמים

התנועה החדה המתרחשת, מביאה לכך שהפגיעה באה לידי ביטוי בשרירים, בעצבים, בעצמות ובגידים. סימפטומים של צליפת שוט באים לידי ביטוי בכאבים חזקים מאד המופיעים באזור הצוואר, כאשר מרבית הנפגעים מעידים על כך שהם חשים מוגבלים בתנועה שלהם. כמו כן, ישנם סימפטומים נוספים שהם כביכול מוחלשים יותר, אך הם דורשים טיפול ומענה רפואי בדיוק כמו כאבים עזים. מדובר על תחושות של נימול ושל אזורים רדומים, כמו גם כאבים המופיעים באזור הכתפיים ובאזור הגב. על כן, ישנם אלו המלינים על צליפת שוט בגב, לרבות צליפת שוט גב עליון. חשוב לציין כי בכל מקרה של פגיעה כזו או אחרת, חשוב מאד להיבדק אצל רופא. הסיבה היא שהכאבים לא תמיד נוטים להופיע מיד לאחר הפגיעה, אלא שלעתים ישנם כאבים המופיעים כמה ימים לאחר מכן. ככל שתיבדקו ותטפלו מהר יותר, כך זמן החלמה של צליפת שוט עתיד להתקצר.

צליפת שוט


כמה זמן נמשכים הכאבים בצליפת שוט?

הכאבים גורמים לאי נוחות רבה, ולעתים אף למוגבלות רבה מאד בתנועה שגורמת לפגיעה משמעותית באורח החיים ובאיכות החיים. זו הסיבה כי מומלץ להיבדק ובהתאם לקבל טיפול צליפת שוט המתאים לאופי הפגיעה. לרוב, כל הסימפטומים השונים, לרבות הכאבים העזים וגם אלו הנסבלים, עוברים כעבור שלושה חודשים לערך, זאת בהנחה ואתם נמצאים תחת השגחה וטיפול מתאים. חשוב לדעת כי בהתאם לסוג הפגיעה ואופי הכאב, לא אחת ישנה אבחנה של צליפת שוט כרונית כך שהכאבים יכולים להופיע בתדירות גבוהה יותר ולאורך זמן, כאשר המקרים הקיצוניים מגיעים גם לכמה שנים.

החלמה מצליפת שוט


איך מטפלים בצליפת השוט?

כאמור, הדבר הראשון שחשוב לעשות הוא לגשת אל הרופא המטפל ולעבור אבחנה. לאחר האבחון, יוכלו להגדיר את אופי הכאבים והאם אתם מאובחנים כסובלים מסוג של צליפת שוט עמוד שדרה או צליפת שוט גב תחתון. במרבית המקרים, הטיפול שיומלץ לכם כולל הימנעות מפעילות גופנית, אך גם טיפול אקטיבי יותר כדוגמת חבישת צווארונים. ישנם סוגים שונים של צווארונים המיועדים לקיבוע הצוואר, כאשר כל צווארון שכזה מומלץ למספר שעות חבישה שונות לאורך היום, כך שחשוב לדעת את דפוס השימוש המומלץ על מנת להגיע להחלמה מהירה.

צליפת שוט
לייעוץ מיידי מהמומחים שלנו:
סובלים מבעיה אורטופדית? מחפשים מוצר מסוים? השאירו פרטים למענה מהיר:
90 ₪ 0 ₪
התקשרו ל-9418*

טייפ קינזיוליגי אלסטי וארוג בצורת סריגה מיוחדת עם דבק אקרילי רפואי. 

שיטת קינזיו טייפינג מבוססת על יכולת הריפוי הטבעית של הגוף.
כאשר מניחים את הסרט על איבר בגוף (מומלץ לעזר בפיזיותרפיסט להדרכה ראשונית) ע"פ הוראות המטפל ומשפשפים את סרט ההדבקה קלות, הוא מתחמם ונדבק לעור.
משמש לטיפול במגוון בעיות הקשורות במערכת השרירים, הגידים והרצועות ואף במקרים מסויימים במערכת העצבים.
במקרה של ליפודמה, משפרת את זרימת הדם והניקוז הלימפה שיפור תנועה והפחתת כאב ע"י הגדלת המרווח של השכבה התת עורית.
0 ₪ 0 ₪
התקשרו ל-9418*

בלעדי בעקב אכילס - Multi Zone - smart dynamic foot Support

שנתיים של תכנונים, שרטוטים, אין ספור ווארסיות, מחשבה, התאמת החומרים וידע הולידו את המדרסים הכי חכמים שיצרנו עד היום.
החומרים מיצרים ומורכבים בגרמניה ומגיעים כמשטח ישר, ואת שאר העבודה נעשית במעבדות עקב אכילס.


חדש חדש ובלעדי בעקב אכילס - המדרס החכם Multi zoneמדרסים בהתאמה אישית Multi Zone

5 אזורי תמיכה ושילוב חומרים ברמות קשיחות / ריכוך.

 1. אזור העקבים מתחבר עם אזור הקשת הפנימית ויוצר צורה של "קוברה", רמת קושי 45 SHOR מה שיוצר אחיזת עקבים ותמיכה בקשת.

 2. מרכז העקבים ועד הכריות מורכב מחומר רך ובולם ברמת צפיפות של 20/25 SHOR ומאפשר בלימה ממרכז התחתון של העקבים ועד אזור הכריות.

 3. בחלקו החיצוני בין עצם הקובואיד למטטרזל ה 5 (ממש באזור המפרק של העצמות האלו) שכבה חצי קשיחה 30 SHOR והסיבה היא, מכיוון שלרוב האנשים יש עצם בולטת באזור, עצם זו היא צוואר המטטרזל ה-5 בדיוק באזור המפרק בין הקובואיד למטטרזל.

 4. אזור ארבעת הבהונות 2-3-4-5 עשויים מחומר ברמת צפיפות 30 SHOR בכדי לא לאפשר לבהונות שקיעת יתר בזמן ההליכה.

 5. והאחרון, אזור הבוהן (הלוקס), מכיוון שהבוהן תפקיד מאוד חשוב בדחיפת הרגל לצעד הבא והעומס על הבוהן הוא רב. אזור זה יהיה מחומר מיוחד בעל רכות גבוהה אך דחיסות נמוכה.   

למה צריך כל אזור בחומר ומבנה שונה?
לשם כך יש צורך לקרוא את ההסבר מטה.
550 ₪ 550 ₪
התקשרו ל-9418*
צווארון PROGLIDE® הוא צווארון קשיח אך מרופד בחלקו בפנימי וגורם לאימוביליזציה מעולה של אזור הצוואר.
צווארון הפרוגלייד נוח וקל לשימוש ובעל טכנולוגיה הייחודית להגדרת גובה המאפשרת התאמה מדוייקת ע"י סיבוב פשוט של כפתור הנמצא בקידמת הצווארון.
צאוורון PROGLIDE® הוא צווארון אוניברסלי (one-size-fits-all), כך שאי אפשר לטעות במידה!
הצווארון מתכוונון ל-12 גבהים ומדוייק מאוד.
מגיע עם ריפוד חילופי.
1100 ₪ 0 ₪
התקשרו ל-9418*
לאביזר זה מומלץ להגיע למדידה במכון או ע"י הרופא / המנתח !

יצרן : PMT Corporation USA
690 ₪ 0 ₪
התקשרו ל-9418*

מידה אוניברסלית

מגיע עם ריפוד 1 נוסף להחלפה. 

250 ₪ 0 ₪
התקשרו ל-9418*

צווארון פילדלפי  - Philadelphi collar

מאפיינים:
 • שתי מעטפות בעלות עיצוב אנטומי עשויות מקצף דחוס :
 • מעטפת קדמית, עם תמיכה לסנטר ולעצם החזה.
 • מעטפת אחורית עם תמיכה לעורף ולגב העליון.
 • סגירת וולקרו נוחה.
 • מאפשר מעבר גלי רדיו (X-REY).
 • 89 ₪ 85 ₪
  התקשרו ל-9418*

  ג'ל פעיל להרגעת שרירים ופרקים.

  מכיל רכיבים פעילים טבעיים
  בעל פעולה ייחודית כפולה
  מעניק תחושת קירור וחימום
  מגיב מיידית
  בעל ספיגה מהירה
  אינו שמנוני

  קיים בצורת ספריי או ג'ל

  100 מיליגרם

  תוצרת: שוויץ
  ליאת לוי
  תודה לרפאל על השירות האדיב, והמקצועיות! שמחתי להגיע למקום עם מחירים נוחים ואנשים נפלאים!
  ליאת לוי
  אבי לוי
  השירות שלכם שווה הכל. הייתי כרגע בסניף ירושלים ואני חייב לציין שאליחי הטכנאי שטיפל בי מקצועי ואמין. ממש מרוצה מכם! תודה!
  אבי לוי
  נופר שמעון
  אני חיילת ועשיתי מדרסים במכון עקב אכילס בירושלים. שירות מקצועי אלופים!
  נופר שמעון
  אייל קולורני
  אחד המקומות המקצועיים ביותר! מקצועיות, שירות ואדיבות ברמה גבוהה שלא נתקלתי בה בתחום הזה בעבר.
  אייל קולורני
  ‏תמי משען רבני
  הופנתי ע"י אורטופד להתקין מכשיר A F O למנוע צניחת כף רגל וקרסול פניתי למספר חניות המטפלים בבעיות אורטופדיות ולא נעינתי לצרכים ..בשיחת טלפון עם חנות בשם "עקב אכילס" דיברתי עם אליחי זאנה הסברתי לו את הבעיה ולהפתעתי דאג להזמין לי את המדרס המיוחד תוך מספר ימים התקשר אליחי הגעתי לחנות שנפתחה חדש בבנין שערי העיר רחוב יפו 216 ירושלים. אליחי היה במקום טיפל בנו בסבלנות והתאים לי את המכשיר לרגל בדייקנות וביקש שכל בעיה שתהיה יטופל ברצון ..תודה לאליחי על שירות הטוב והסבלנת .וממליצה מאוד. .אלי ותמי משען פיסגת זאב ירושלים
  ‏תמי משען רבני
  רעם שפירא
  עשיתי בסניף בראשל"צ והמדרסים מעולים. אני עושה הרבה ספורט והמדרסים נשארו איתי לתקופה ארוכה ללא בלאי. המחיר לא זול אבל גם לא יקר משמעותית מאלו שניסיתי קודם ואלו שאתם עשיתם לי היו הטובים ביותר, העמידים ביותר והנוחים ביותר. גם כשרציתי לעשות שוב אחרי כמה שנים חזרתי (וד.א המדרס נשאר תקין, פשוט רציתי עוד אחד ספייר לנעליים אחרות). ממליץ מאוד.
  רעם שפירא
  חי אלעזר
  מקצוענים!!! לא כל יום מוצאים אנשים כמוכם, תודה רבה לכם צוות עקב אכילס❤
  חי אלעזר
  אבירם טרוזמן
  שירות אמין ומקצועי, עזר לי מאד, פשוט אלופים!!!!
  אבירם טרוזמן
  יונתן גלוזמן
  אני חייל קרבי ועשיתי מדרסים בעקב אכילס בירושלים. הרגשה הכי טובה שיש אני עם המדרסים כבר חצי שנה ואני מאוד מרוצה!
  יונתן גלוזמן
  פזית יהב
  תודה מיוחדת לרפאל מ"עקב אכילס" סניף ראשון לציון, על השירות הנפלא המקצועיות והיחס המסור, בהתאמת המדרסים ובחירת נעל מושלמת עבור בני. בהחלט ראוי לציון ולשבח!
  פזית יהב
  קבל עדכונים על מבצעים באתר!