האנטומיה של הנעל

אין ספק שיש כללים שאפשר להכיל על רוב מוצרי ההנעלה. למשל, לאנשים שסובלים מפרונציית יתר (גלגול פנימה של כף הרגל) ולאנשים שסובלים ממשקל יתר יתאימו נעליים שמאפשרות שליטה בתנועה. לעומת זאת, לאנשים קלי משקל שמעדיפים הנעלה נוחה יתאימו נעליים רגילות. עם זאת, למרות חלוקה ברורה שכזו לשתי קבוצות ממחקרים שנעשו בתחום הביומכני עולה כי בני אדם לא מגיבים באופן אחיד ועקבי למאפיינים של נעליים, ומאחר שדפוסי ההליכה הם ייחודיים לכל אדם ואדם לא תמיד אפשר לדעת מראש איזו נעל תתאים לאדם רק על פי נתונים כלליים.

אנטומיה של הנעל

במקום להמליץ על נעליים אורטופדיות ספציפיות הארגון האמריקאי לפציעות גפיים תחתונות בספורט, AAPSM, מציע לכל אדם ללמוד להכיר היטב את מאפייני הנעל שמתאימה לו, ולחפש נעליים בעלות מאפיינים אלו ללא קשר למותג הנעל. שימו לב כי שיטת ניסוי וטעייה יכולה להיות חלק בלתי נפרד מתהליך של גילוי מאפייני הנעליים שמתאימות לכל אחד ואחת.

כדי שתוכלו ללמוד על ההעדפות האישיות שלכם, ריכזנו עבורכם כמה עובדות בסיסיות על האנטומיה של הנעל:

√ הסוליה החיצונית - החלק התחתון של הנעליים שעשוי בדרך כלל מגומי פחמני או מגומי מנופח.

√ החלק העליון - חלק זה עשוי מבד או מעור והוא מגן על כף הרגל. החלק העליון תפור או דבוק לסוליה הפנימית.

√ הסוליה הפנימית - דחוקה בין החלק העליון והסוליה החיצונית. רוב הסוליות הפנימיות בנעלי ריצה, למשל, מורכבות מתאים מוקצפים שנקראים Ethyl Vinyl Acetate - EVA. יש גם נעליים שבהן הסוליה הפנימית כוללת פוליאוריתן. מרכיבי הריפוד והיציבות מוטבעים בתוך, או בצמוד, לסוליה הפנימית. סוליה זו היא החלק החשוב ביותר בנעל מבחינת הנוחות והיציבות.

√ תוספת ריפוד לסוליה הפנימית - מרבית הריפודים בנעליים נוצרים באופן טבעי מה-EVA שבסוליה הפנימית אבל היצרנים מוסיפים גם ריפודים משלהם בתוך קצף הסוליה הפנימית. מערכות הריפוד הנפוצות ביותר משתמשות במארזי אוויר, בג׳ל או בחומרים אחרים, אבל מחקרים לא הוכיחו שטכנולוגיית ריפוד של יצרן אחד עדיפה על פני האחרת.

 התקנים ליציבות הסוליה הפנימית - מייצב שממוקם בחלקה הפנימי של הנעל (medial post) והוא מוצק יותר מאשר הסוליה הפנימית עצמה. המייצבים עשויים בדרך כלל מ-EVA שהוא צפוף יותר מאשר שאר חלקי הסוליה הפנימית. נעל שכזאת נחשבת לבעלת סוליה עם צפיפות כפולה. המייצבים עשויים מאוריתן תרמופלסטי, סיבי פחמן או חומרים אחרים. הגודל והצורה של התקן בצירוף עם צפיפות החומר משמשים לקביעת מידת היציבות שמספקת הנעל. ייצוב הסוליה הפנימית מתחת לקשת כף הרגל מאפשר להתאים את הנעליים לכפות רגליים עם פרונציה. אפשר למצוא את המייצבים בכל נעל עם בקרת תנועה ויציבות, אך לא בנעליים רגילות או מרופדות. היתרון העיקרי של התקנים אלו הוא בכך שהם מורידים חלק מחוסר היציבות שמאפיין את ריפוד הסוליה המוקצפת ומסייעים בשליטה בפרונציה מוגזמת. עם זאת, התקנים ליציבות הסוליה הפנימית מוסיפים למשקל הנעל.

טעויות שגורות: המייצבים גורמים לכף הרגל להתגלגל החוצה. לפי המחקר, המייצב במקרה הטוב מקטין את הפרונציה או מגלגל פנימה את כף הרגל, אך לא גורם לסופינציה (סיבוב כלפי מעלה) לכפות הרגליים ולהתגלגלות החוצה.

לקריאה מעניינת בנושא:

- איך לבחור נעלי ריצה מתאימות?

- איך לשמור על כף רגל בריאה וגמישה?

- אודות נעליים אורטופדיות

האנטומיה של הנעל
לייעוץ מיידי מהמומחים שלנו:
סובלים מבעיה אורטופדית? מחפשים מוצר מסוים? השאירו פרטים למענה מהיר:
850 ₪ 0 ₪
התקשרו ל-9418*

נעלי ספורט בטכנולוגיה שווצרית. רוחב B / D / 2E.

אקסטרה רוחב ועומק להתאמת מדרסים. 


 
800 ₪ 0 ₪
התקשרו ל-9418*

הדגם הראשון שאיתו חברת קסלרו התחילה את הדרך, והיום החברה מייצרת את אותה הנעל עם הרבה יותר שיפורים נוחים. בשל יצירת טכנולוגיה ייחודית משלה חברת Xelero הפכה לאחת החברות מובילות בעולם בתחום הנעלה אורטופדית להליכה וריצה. מאחורי כל דגם מסתתרת טכנולוגיה שוויצרית ופטנט יחודי לנעלי קסלרו (מס' פטנט US B,474,154,B2). חווית ההליכה בנעלי קסלרו שונה לחלוטין מכל נעל שנעלתם עד היום!

במחיר מבצע עד גמר המלאי!

690 ₪ 0 ₪
התקשרו ל-9418*
נעל הליכה זו מושלמת עבור חולי סוכרת או אנשים עם נוירופתיה. 
גפה עליונה מעור רך מלא. 
מערכת Custom Fit 3-Layer - CFS, המכילה 3 שכבות של רפידות הניתנות לשליפה והתאמת הנפח הפנימי של הנעל או להתאמה מדרסים אורטופדיים בהתאמה אישית.
סוליית EVA עם חיזוק באזור העקב.
כרגע מגיע למידות גברים ובעתיד הקרוב ניתן יהיה לרכוש גם נעל מדגם זה לנשים.
ניתן לרכוש את הדגם עם סגירת רצועות וולקרו או שרוכים. 
990 ₪ 0 ₪
התקשרו ל-9418*
נעל מדגם מטריקס של Xelero מתאימה באופן מושלם להליכה וריצה קלה. סולייה תחתונה (outsole) בעלת משטח ישר וסוליית רוקר, טכנולוגיה MID-SOLE Xelero, פטנט מבטיח יציבות תוך עידוד תנועה קדימה (גלגול של כף הרגל). בשל יצירת טכנולוגיה ייחודית משלה חברת Xelero הפכה לאחת החברות מובילות בעולם בתחום הנעלה אורטופדית להליכה וריצה.

 

990 ₪ 0 ₪
התקשרו ל-9418*
נעל מדגם מטריקס של Xelero מתאימה באופן מושלם להליכה וריצה קלה. סולייה תחתונה (outsole) בעלת משטח ישר וסוליית רוקר, טכנולוגיה MID-SOLE Xelero, פטנט מבטיח יציבות תוך עידוד תנועה קדימה (גלגול של כף הרגל). בשל יצירת טכנולוגיה ייחודית משלה חברת Xelero הפכה לאחת החברות מובילות בעולם בתחום הנעלה אורטופדית להליכה וריצה.

xelero

0 ₪ 0 ₪
התקשרו ל-9418*

בלעדי בעקב אכילס - Multi Zone - smart dynamic foot Support

שנתיים של תכנונים, שרטוטים, אין ספור ווארסיות, מחשבה, התאמת החומרים וידע הולידו את המדרסים הכי חכמים שיצרנו עד היום.
החומרים מיצרים ומורכבים בגרמניה ומגיעים כמשטח ישר, ואת שאר העבודה נעשית במעבדות עקב אכילס.


חדש חדש ובלעדי בעקב אכילס - המדרס החכם Multi zoneמדרסים בהתאמה אישית Multi Zone

5 אזורי תמיכה ושילוב חומרים ברמות קשיחות / ריכוך.

  1. אזור העקבים מתחבר עם אזור הקשת הפנימית ויוצר צורה של "קוברה", רמת קושי 45 SHOR מה שיוצר אחיזת עקבים ותמיכה בקשת.

  2. מרכז העקבים ועד הכריות מורכב מחומר רך ובולם ברמת צפיפות של 20/25 SHOR ומאפשר בלימה ממרכז התחתון של העקבים ועד אזור הכריות.

  3. בחלקו החיצוני בין עצם הקובואיד למטטרזל ה 5 (ממש באזור המפרק של העצמות האלו) שכבה חצי קשיחה 30 SHOR והסיבה היא, מכיוון שלרוב האנשים יש עצם בולטת באזור, עצם זו היא צוואר המטטרזל ה-5 בדיוק באזור המפרק בין הקובואיד למטטרזל.

  4. אזור ארבעת הבהונות 2-3-4-5 עשויים מחומר ברמת צפיפות 30 SHOR בכדי לא לאפשר לבהונות שקיעת יתר בזמן ההליכה.

  5. והאחרון, אזור הבוהן (הלוקס), מכיוון שהבוהן תפקיד מאוד חשוב בדחיפת הרגל לצעד הבא והעומס על הבוהן הוא רב. אזור זה יהיה מחומר מיוחד בעל רכות גבוהה אך דחיסות נמוכה.   

למה צריך כל אזור בחומר ומבנה שונה?
לשם כך יש צורך לקרוא את ההסבר מטה.
1200 ₪ 1200 ₪
התקשרו ל-9418*

Hyperion II 

נעלי טיולים והליכה גבוהות, עמידות בתנאי שטח ואטומות לחדירת מים - waterproof, מיוצרות בטכנולוגית Aquamax.

סוליית רוקר פיזיולוגית ובולמת זעזועים, אך אם זאת מייצבת את הרגל ומגלגלת אותה לצעד הבא.

גפה עליונה עשויה מעור נובוק. רוחב D/W. טכנולגיה שווצרית.

 xelero

ליאת לוי
תודה לרפאל על השירות האדיב, והמקצועיות! שמחתי להגיע למקום עם מחירים נוחים ואנשים נפלאים!
ליאת לוי
אבי לוי
השירות שלכם שווה הכל. הייתי כרגע בסניף ירושלים ואני חייב לציין שאליחי הטכנאי שטיפל בי מקצועי ואמין. ממש מרוצה מכם! תודה!
אבי לוי
נופר שמעון
אני חיילת ועשיתי מדרסים במכון עקב אכילס בירושלים. שירות מקצועי אלופים!
נופר שמעון
אייל קולורני
אחד המקומות המקצועיים ביותר! מקצועיות, שירות ואדיבות ברמה גבוהה שלא נתקלתי בה בתחום הזה בעבר.
אייל קולורני
‏תמי משען רבני
הופנתי ע"י אורטופד להתקין מכשיר A F O למנוע צניחת כף רגל וקרסול פניתי למספר חניות המטפלים בבעיות אורטופדיות ולא נעינתי לצרכים ..בשיחת טלפון עם חנות בשם "עקב אכילס" דיברתי עם אליחי זאנה הסברתי לו את הבעיה ולהפתעתי דאג להזמין לי את המדרס המיוחד תוך מספר ימים התקשר אליחי הגעתי לחנות שנפתחה חדש בבנין שערי העיר רחוב יפו 216 ירושלים. אליחי היה במקום טיפל בנו בסבלנות והתאים לי את המכשיר לרגל בדייקנות וביקש שכל בעיה שתהיה יטופל ברצון ..תודה לאליחי על שירות הטוב והסבלנת .וממליצה מאוד. .אלי ותמי משען פיסגת זאב ירושלים
‏תמי משען רבני
רעם שפירא
עשיתי בסניף בראשל"צ והמדרסים מעולים. אני עושה הרבה ספורט והמדרסים נשארו איתי לתקופה ארוכה ללא בלאי. המחיר לא זול אבל גם לא יקר משמעותית מאלו שניסיתי קודם ואלו שאתם עשיתם לי היו הטובים ביותר, העמידים ביותר והנוחים ביותר. גם כשרציתי לעשות שוב אחרי כמה שנים חזרתי (וד.א המדרס נשאר תקין, פשוט רציתי עוד אחד ספייר לנעליים אחרות). ממליץ מאוד.
רעם שפירא
חי אלעזר
מקצוענים!!! לא כל יום מוצאים אנשים כמוכם, תודה רבה לכם צוות עקב אכילס❤
חי אלעזר
אבירם טרוזמן
שירות אמין ומקצועי, עזר לי מאד, פשוט אלופים!!!!
אבירם טרוזמן
יונתן גלוזמן
אני חייל קרבי ועשיתי מדרסים בעקב אכילס בירושלים. הרגשה הכי טובה שיש אני עם המדרסים כבר חצי שנה ואני מאוד מרוצה!
יונתן גלוזמן
פזית יהב
תודה מיוחדת לרפאל מ"עקב אכילס" סניף ראשון לציון, על השירות הנפלא המקצועיות והיחס המסור, בהתאמת המדרסים ובחירת נעל מושלמת עבור בני. בהחלט ראוי לציון ולשבח!
פזית יהב
קבל עדכונים על מבצעים באתר!